Baletka (2023)

Baletka je taková jihokorejská dietní verze Johna Wicka. Zápletka je slušná a hlavní hrdinka i padouch jsou ucházející. V rámci žánru bych dal i víc, ale pořád mi nejde na rozum, proč v tý pěstírně měl každý druhý po ruce sekeru, ale bouchačku nikdo. :-D

Snídaňový klub (1985)

Snídaňový klub je vlastně velmi zajímavým psychologickým filmem, který poukazuje na nedokonalost USA. Parta mladých nadějných lidí z různých vrstev se potýká prakticky se stejným problémem, a tím je nespokojenost s jejich vlastním životem a výchovou jejich rodičů. V Americe můžete být sportovec, kráska, chytrý nebo drsňák, ale celý svět včetně rodičů vám ubližuje a za vaše problémy mohou všichni v okolí kromě vás. Člověk vychovaný v České republice by si mohl z jejich problémů dělat srandu, ale to nemění nic na tom, že jako projekt to bylo tehdy dobře vymyšlené a hlavně zpracované, protože se na to dobře kouká a film nenudí. Dokonce uvažuji o tom, že si to někdy pustím znovu.

Slunce, seno, erotika (1991)

Sice je to nejhorší díl trilogie, ale stále se jedná o vtipnou nostalgickou záležitost plnou kultovních hlášek a scén.

Pupendo (2003)

Nijak nepřekvapuje, že je Pupendo skvělým filmem, vzhledem k tomu, že tvůrci a herci jsou prakticky stejní, jako u klasik Pelíšky a Musíme si pomáhat. Musím však konstatovat, že tento z těch tří je nejslabší. Za to tu je však nezapomenutelná scéna s Vilmou Cibulkovou.

Fér hra (2023)

Místy sice předvídatelný, ale jinak je Fair Play velmi dobře odvedeným dramatem s prvky thrilleru. Herci byli slušní a charismatičtí, film mě dokázal zaujmout tak, že jsem chtěl vědět, jak to dopadne a téma bylo zajímavé. Za mě palec nahoru.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Slunce, seno a pár facek je mým nejoblíbenějším dílem celé trilogie. Růžičková tu exceluje a každá facka, která tu padne musela pořádně štípnout. Tady si prostě na kaskadéry nehráli. Troška sice neumí natáčet bůhví jaký díla, ale na druhou stranu pobaví.

Armáda mrtvých (2021)

Abych řekl pravdu, tak je Armáda mrtvých docela zklamáním. Vzhledem k tomu, že se jedná o film Zacka Snydera, tak jsem čekal víc nebo možná stačilo ubrat. Začátek byl zbytečně dlouhý, citové výlevy zbytečné a závěr byl takový nijaký. Postavy však byly vykresleny sympaticky a některých mi bylo docela líto, když skonaly. Nejvíce se mi líbil výkon Matthiase Schweighöfera, který byl opravdu vtipný a jeho postava byla zajímavá. Bohužel Snyder toho nevyužil v dostatečné míře. Jako je to v celku slušná podívaná, ale mělo to být rozhodně víc.

Saw 6 (2009)

Saw 6 si stále drží vysokou kvalitu a velmi se mi zamlouvá, jakým způsobem jsou všechny díly propojené, jako například Amandina obálka, která se objevila v Saw 3, ale její obsah se dozvíme až v tomto díle. Mistrovsky vymyšlené, aby divák musel vidět vše, jinak nemá cenu Saw sledovat. Už se těším na další díl.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

První, co mě napadlo o Poslední kapitole říct, bylo, že se mi na to hezky koukalo. V první polovině na mě vyloženě dýchala vřelost a dobrost místa a lidí, kde se Robert léčil. Dále jsem měl pocit, že bylo i ubráno drsných scén oproti předchozím dvěma dílům, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Pár věcí my sice vadilo - některé Denzelovi pózy a zejména přítomnost Dakoty Fanning, ale přivírám oči a na hodnocení nic ubírat nebudu.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Smrt ve tmě 2 je sice slušným pokračováním skvělé jedničky, ale úplně se z filmu vytratila hororovost a dvojka je čistě brutální akčňárnou, která sice pobaví, ale kouzlo se vytratilo. Podle mě, kdyby tvůrci nechali Normana Nordstroma padouchem a nedělali by z něj hrdinu, tak by to dopadlo lépe.