Rogue One: Star Wars Story (2016)

Čekala jsem akční sci-fi, dostala jsem akční sci-fi. Nevím, zda film byl uveden i ve verzi bez českého dabingu (tipuji, že ne vzhledem k tomu, že byl mládeži přístupný), ale hrozně mi vadil český hlas hlavní hrdinky. Předpokládá se, že divák je v obraze, co se týče rozložení sil a vzájemného vztahu ve světě Star Wars - pokud ne, lze to z děje poznat. Za mě se jedná o film typu: neurazí, nenadchne.

Constantine (2005)

Téma exorcismu, padlých andělů a střetu nebeských i pekelných bytostí se světem lidí pro mě je vždy vítaným osvěžením v žánru a nenechala jsem si proto ujít i tento film. Želbohu musím konstatovat, že film má poněkud chatrný příběh, ve snaze o zvýšení atraktivity je zde namixováno příliš mnoho aspektů a hlavní hrdinové mi nepřipadali ve svých rolích příliš přesvědčiví... Totálně je převálcovala jako obvykle famózní Tilda Swinton, díky které filmu dávám hodnocení v podobě tří hvězdiček.

Gummo (1997)

Film divákovi předkládá plejádu postav z amerického městečka v Ohiu. Je třeba konstatovat, že jsem zde snad nezaregistrovala nikoho, kdo by nebyl nějak (jakkoli) postižený. Kromě mentálně retardovaných je ve filmu abnormálně mnoho osob, které jsou pokřivené duševně... a tito lidé s jejich odpudivým chováním a absencí i těch nejzákladnějších lidských pocitů mi připadali snad nejhorší. Kromě toho, že nikdo nepracoval a děti nechodily do školy, jsem zaregistrovala i hrozný bordel v jejich domech - aby se tam dalo bydlet, bylo by potřeba pod okna přistavit velké kontejnery a tu spoustu krámů do nich prostě vyházet. A pak by musela nastoupit parta, která by domy zbavila všemožných parazitů a následně i úklidová četa. Zaráželo mě však, že ti lidé vypadali vcelku spokojeně se svým způsobem života a neměli fakticky žádnou potřebu cokoli měnit. Osobně tento film už nechci nikdy vidět, protože mi i nějakou dobu po shlédnutí způsobuje silné pocity beznaděje a marnosti.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Po počátečním úleku, jestli jsem si náhodou omylem nepustila nějakou mexickou telenovelu v retro hávu, se film začal rozjíždět v očekávatelném módu a brzy jsem se začala nesmírně bavit. Kombinace hororu a komedie, která je snesitelná jen zřídkakdy, je opravdu povedená. Divákovi se vcelku brzy dostává štědré, štědřejší a nejštědřejší dávky krve, absurdních situací v návaznosti na narůstající počet zombií a sofistikované zábavy při kontaktu živých a mrtvých. Některé detaily (nezbedné dítko, pojídání pudinku apod.) si divák uchová v paměti jistě po dlouhou dobu...

Angelika (2013)

Film s takto nevýhodnou startovací pozici v České republice aby jeden pohledal, řeknu vám. Notoricky známá pětidílná série francouzských filmů z 60. let, která byla stálicí československých kin za minulého režimu, je hodně proslulá - a to jak díky ústřední dvojici, bohaté výpravě i nezapomenutelnému hudebnímu doprovodu. Taktéž český dabing vnímám u původní série jako hodně povedený. Novému zpracování Angeliky jsem přesto šanci dala a snažila jsem se neporovnávat a ke snímku přistupovat vstřícně... bohužel film je dle mého názoru dosti bídný a nepřesvědčivý. Nic na tom nemění ani vhodně zvolené exteriéry. Představitelka Angeliky na mě působila vyloženě nesympaticky a český dabing tentokrát za mnoho nestál. Druhé shlédnutí filmu neplánuji.

Dravci (1999)

Film mě zaujal zajímavou hudbou a nezvyklým zasazením kanibalského tématu do historického rámce. Z hlediska hereckých výkonů mi ovšem nijak vybočující z průměru nepřipadal.

Oběť zla (2007)

Film jsem si užila, jelikož jsem dostala to, co jsem očekávala. Mladý pár odjíždí do lůna přírody za relaxací a turistikou. Zde se postupně setkává s partou místních nepříliš přátelsky naladěných mladíků, strážcem státního parku a domorodou obyvatelkou podezřele bazírující na svátosti manželské. Po několika očekávatelných extempore se bezmocná dvojice ocitá v komunitě úchylných náboženských fanatiků, kteří s nimi mají dosti nestandardní úmysly... a dál už se dívejte sami, kdož máte v oblibě trochu toho mučení, skvělou atmosféru a subžánr hororu zvaný exploitation.

Experiment (2005)

Už atmosféra odlehlé, zanedbané a pomalu chátrající farmy, na jejíž zdárný chod její majitel evidentně nestačí, je hororová sama o sobě... natož když se tam po nepříliš povedeném vědeckém pokusu o zlepšení plodnosti krav začnou nekontrolovatelně šířit mutace a transformace zvířat. Na film se rozhodně nedá dívat nezúčastněně, neboť naturalisticky ztvárněné scény působí velice věrohodně a divákovi se dostane slušné dávky mrazení v zádech.

Extraterrestrial (2014)

Film jsem bohužel nucena zařadit mezi slabší kousky v rámci žánru - vypadá to, že je zde semleté dohromady snad všechno, co již bylo mnohokrát viděno v jiných filmech. Skupinka mládežníků se chová stereotypním způsobem a reaguje naprosto předvídatelně. Ve filmu se dále vyskytují všechny očekávatelné atributy - policie s jejich předepsanými policejními postupy, soused - veterán z války a dojde samozřejmě i na anální průzkum v ufounské lodi, který je mimochodem dosti drsný a za něj dávám ty dvě hvězdičky. Srdceryvný konec všemu nasazuje korunu.

Stáhni mě do pekla (2009)

Splnila se všechna má očekávání, která jsem od filmu mého oblíbeného režiséra měla - skvělá zápletka, spousta povedených efektů, několik "lekaček" a celkově výtečná hororová atmosféra, kterou Sam Raimi dovede vytvořit. Musím říct, že hlavní hrdinku jsem opravdu litovala - přece jen se do takové ošklivé šlamastyky dostala vcelku nevinně. Nechtěla bych během pouhých tří dnů zažít tolik nepříjemných situací jako ona. Konec filmu - vynikající! Jelikož nejsem nijak předvídavý divák, závěrečné rozuzlení pro mě bylo hodně, hodně překvapující...