Malé ženy (1994)

Mohlo by se zdát, že se jedná jen o další příběh z "červené knihovny", avšak není tomu tak. Citlivě a vkusně natočené drama, které správně naladěnému divákovi dovede v některých chvílích vehnat slzy do očí. Film je dobře obsazen, lze jistě vyzdvihnout výkon Susan Sarandon coby matky čtyř dcer. Příběh obyčejných žen, prožívajících své neobyčejné životy.

Lidé pod schody (1991)

Spojení horor/komedie ve mně vždy vzbuzuje mírné či větší obavy. V tomto případě se však konalo příjemné překvapení. Obyvatelé tajemného domu, do něhož je neradno vstupovat, jsou zvrhlí a ujetí tak akorát a film má hororovou atmosféru a zároveň je i zábavný. Věru, je to zvláštní kombinace, ale na mě to tentokrát fungovalo.

Hory zalité krví (2009)

Filmy tohoto typu mám prostě ráda. Vždycky se nechám zlákat, pokud má očekávaným tématem být postupná eliminace skupinky (většinou) mladistvých hrdinů filmu. Pokud je vše okořeněno nějakým příběhem, který dává smysl, tím lépe. Hory zalité krví mi daly, co jsem očekávala, byť se v tomto případě nekonala žádná "přidaná hodnota". Fanoušci žánru se však jistě nudit nebudou.

V žáru královské lásky (1990)

Pokud si odmyslím otřesné ozvučení filmu, nepřijde mi, že si zaslouží až tak nelichotivé hodnocení, jaké zde získal. Pro mě má snímek své kouzlo, ať už se jedná o vizuální ztvárnění fiktivního knížectví nebo o herecké výkony Viléma Čoka a Ivany Chýlkové, jakož i některé bizarní postavy a postavičky filmu. Navíc jsem přesvědčena, že se tvůrci i herci při jeho natáčení královsky bavili. Podotýkám, že knižní předlohu neznám, a proto mé hodnocení není ovlivněno její znalostí a možností srovnávat.

Carver (2008)

Milí mladí přátelé z města! Jistě si každý z vás zaslouží strávit příjemné chvíle oddychu v lůně přírody, daleko od ruchu velkoměsta. Jenom vás prosím o dodržování některých zásad pro pobyt v přírodě: 1. Neubytovávejte se ve stanech na odlehlých místech. 2. Nevylézejte ze stanu v noci, i když se vám zdá, že byste měli. 3. Pravidlo předchozí platí zvláště pro osoby ženského pohlaví. 4. Nebuďte nemístně zvědaví. 5. NEPOSMÍVEJTE SE VENKOVANŮM, AŤ UŽ VYPADAJÍ JAKKOLI RETARDOVANĚ. Jinak by se vám prázdniny v přírodě mohly nečekaně zvrtnout v nepěkné chvilky tak, jako se to stalo hrdinům tohoto filmu. P. S. Anebo se těmihle radami neřiďte a já aspoň budu mít na co koukat....

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Hrozně ráda bych dala lepší hodnocení, ale.... film bohužel dle mého názoru, ačkoli se snaží odpovídat co nejvíce knižní předloze, zdaleka nedosahuje kvalit Mistrovy knihy. Samozřejmě jsem si plně vědoma toho, že do filmu NEJDE plně aplikovat všechny psychologické aspekty tohoto hororu, a to od vylíčení citů a pocitů hlavních postav, tak třeba i dojmy z prostředí. Za mě se jedná o průměrnou adaptaci Kingovy knihy, která diváka neurazí, ale ani nenadchne. Knižní Řbitov zviřátek pro mě osobně zůstává filmovým zpracováním nepřekonaný.

Major (2013)

Ve filmu je nemilosrdně zobrazeno zřejmě naprosto reálné "řešení" situace v Rusku, která nastala po autonehodě, jejímž pachatelem s následkem smrti dítěte, je policista. Prakticky ihned poté se rozjede mašinérie skrývání důkazů a jejich záměrného falšování, dojde i na likvidaci svědků... Během poměrně krátké doby celá tragédie ústí do očekávatelného konce, kterým je eliminace veškeré viny a pozůstatků zločinu. Happy end neočekávejte.

Čekist (1992)

Zvláštní film, který nelze napasovat do žádných škatulek, se dá hodnotit asi jen subjektivně. Po prvotních šocích z toho, čím se film většinu své stopáže zabývá a jakou nezáviděníhodnou práci popravčí vykonávají, je divák konfrontován s tím, že se jedná prakticky o jejich denní rutinu, kterou takto oni i přijímají. Várka vězňů musí být ve stanoveném čase zlikvidována, aby uvolnila místo dalším. To vše bez jakýchkoli emocí. Sledujeme, jak se velitel čekistů coby arbitr nad životem a smrtí postupně vnitřně mění a pod vlivem své moci a uvědomění si (snad) dopadů svých rozhodnutí se snaží svou situaci vyřešit posledním krokem, který mu však definitivní řešení stejně nepřináší... Film, který si zapamatujete, ale s největší pravděpodobností ho nebudete chtít vidět znovu.

Čarodějnice (2015)

Pro mě osobně velepříjemné překvapení mezi premiérami roku 2016. Strach a děs vyjádřený bez jakýchkoli velkolepých a nákladných efektů, postavený "pouze" na animálním základu. V dnešní, nábožensky nepříliš nakloněné době, opravdu není snadné se vcítit do toho, jak členové farmářské rodiny, usídlení v sousedství zlověstně působícího lesa, uvažovali. Přesto však lze všemi póry těla vnímat tu hrůzu budící a tísnivou atmosféru odlehlosti od civilizace a postupný rozpad důvěry v rodině, řízené přísně náboženskými aspekty - vše v návaznosti na postupně se potvrzující existenci čarodějnice. Film je opravdu děsivý a do žánru hororu bezezbytku zapadá.

Očista: Volební rok (2016)

Hororového jsem na tomto filmu nic moc neshledala, ale jako na thriller se na to v kině koukat dalo. Nic inovativního ovšem dle mého názoru film nepřináší. Ústřední myšlenka očisty už nemá šanci překvapit a do děje a nastavených parametrů jsou tak dosazeny nové postavy a nová (tentokrát politická) zápletka. Předpokládám, že série tímto filmem neskončila a bude následovat další snímek.