Muž na Měsíci (1999)

Filmy Miloše Formana mají zkrátka vždycky něco do sebe.Tentokrát je tady fantastický Jim Carrey,který k jeho i mému velkému údivu nebyl za tuto roli nominovaný na Oscara.Pěkně mu sekunduje i Danny DeVito a všimněte si ho nebo ne,tak i Christopher Lloyd.

Absolutní moc (1997)

Film nebyl špatný.Jenom mi trochu vadí,že když Clint Eastwood režíruje kriminálku,musí do toho vložit nějakou komičnost.A na té to upadá.Herci byli výborní.Hlavně Gene Hackman.A co bylo nejhorší? Dabing ČT1 (hlavně právě Hackman)

Válečná kořist (1994) (TV film)

Úplně normální příběh syna,který se snaží dát dohromady své rodiče.Zajímavé na tom je jenom dívat se na herectví Tobeyho Maguirea.Ale jde to.Jenom to mohlo být trošku kratší.

Profesionál (2001)

"Zemře děvka zemře děvka. Jsi bomba zlato." Tak i takovými dialogy oplívá Profesionál. Příšerný je Seagal, nevýrazný Sizemore a Hopper...však to znáte.Ale nenudil jsem se. Spíš mě to pobavilo.

Snídaně šampionů (1999)

No.Zalíbení jsem v tomto filmu nenašel i když mám rád Bruce Willise.Já osobně když jsem viděl film poprvé,rozbolela mně hlava a měl jsem zkažený celý den.Pak jsem se na něj začal dívat podruhé s tím,že některé filmy vám podruhé připadají lepší.Ale bohužel.Takže jediné co mně rozesmálo byl Willis s padající patkou a snažící se o orgasmus a potom také Owen Wilson v televizi,jak uvádí nějakou televizní show a nejspíš si říká:"Proč jsem tenhle film vlastně bral? Tak velcí kamarádi s Brucem zase od Armageddonu nejsme..."

Pátý element (1997)

Co mě na filmu nejvíc udivilo, že je evropský. Je to vážně dost dobré na francouzský film. Ale když něco vezme do rukou Luc Besson, mělo by to stát za to. Obsazení sedí perfektně, ať už Bruce Willis se svým už klasickým výkonem, který se asi nikdy nijak moc nezmění, Milla Jovovich a Chris Tucker ač ne špatní, tak přece jen oba nominovaní na Zlatou malinu. A tak z toho nejlépe vycházejí Gary Oldman a Ian Holm, kteří jsou zábavní a herecky vévodí filmu. Ale všechny ty výkony pohlcuje jedna jediná věc. Efekty. Jedny z nejlepších efektů posledních let (Soudce Dredd by záviděl).

Nehynoucí láska (1994)

Film ačkoli trošku televizního ražení, absolutně s vervou tažený maestrem Ludwig van Oldmanem !

Basquiat (1996)

Výborný film,kterému opravdu přijdete na chuť hlavně anglicky.Sice ne pro ospalce,které by tenhle film asi přestal bavit,protože chvílemi ač chcete nebo ne oplývá nudou,ale přesto výjmečný.A k tomu samozřejmně ne hvězdné,ale zato výborné obsazení.Hlavně Wright,Bowie,Oldman,Del Toro a tentokrát také Hopper,který předvádí,pro něj hodícně se civilní,ale hlavně přesvědčivou roli.

Romeo krvácí (1993)

Tenhle film je pro mně stále oříškem.Když jsem ho viděl poprvé,připadal mi popravdě řečeno trochu nudný.Potom jsem ho viděl podruhé a byl lepší.Už vůbec ne nudný.A teď nedávno jsem se na něj díval potřetí.Připadal mi vynikající.Úchylný a zvrhlý svět a vněm i když zkorumpovaný,tak zoufalý policista ve ztvárnění vynikajícího herce Garyho Oldmana,který se dokáže vžít do Grimaldiho veselého i zoufalého a bojujícího o život.A tak dnes můžu dát filmu 4 hvězdičky.

Kandidáti (2000)

Skvělý příklad nedoceněného politického filmu, jakým byla už Barva Moci. Jeffa Bridgese by člověk nejraději hned nominoval na prezidenta. Brilantní herecké výkony v čele s nepříliš sympatickou Joan Allenovou, který připomíná tak trochu lesbický typ alá Anne Heche. Plus stoprocentní a stoprocentně proplešatělý Gary Oldman.