Tomb Raider (2018)

Bavilo mě to. Možná si objektivně nezaslouží 4 hvězdičky (ok, tu jednu navíc dostala Alicia - je to prostě kus a umí hrát!), ale moje choutky film uspokojil nadmíru. Poctivě natočené, neměl jsem pocit lacinosti či přehnané jednoduchosti. U mě dobrý! 75%

Rampage Ničitelé (2018)

Bože co to bylo?! Totálně nevyrovnaný film. Námět, scénář, dialogy i profily postav naprosto primitivní, stupidní, dětinské a fakt jednomu zůstával mozek stát... (nejen při sledování). Na druhou stranu akční scény i grafické efekty na velmi vysoké úrovni. Vůbec to k sobě nešlo, pořád si říkáte, kdo tohle mohl koupit a zaplatit a proč investovat tolik miliónů dolarů (120!) do takto primátské záležitosti... Odpovědí mi byly tržby - celosvětově 430 milionů (schválně jsem si to zjistil). Ok, někdo na to fakt do kina šel a asi se i bavil. Ale opravdu by mě zajímalo, na koho byli Rampage cíleni. Chtěl jsem dát 2 hvězdičky, ale ty efekty a akce byly fakt dobře natočené. 50%.

Hardcore Henry (2015)

Super nářez! Vrátil jsem se o 20let zpět, kdy jsem hrál střílečky z pohledu první osoby. A současně jsem skočil o 20+ let do budoucnosti a sledoval Ruskou sci-fi říši a její cybory/humanoidy. Skvělá myšlenka, naprosto drsné zpracování (už úvodní titulky místy až nechutné), ale nekompromisní a originální. I pointa s postavou Jimmy geniální. Líbilo se mi i postupné odkrývání souvislostí a vůbec nebylo těžké se vžít do pozice hlavní postavy a odhalovat příběh s ní. A opakuji - postupně! Nikoli jako u amerických jednoduchých akčňáků, kde po deseti minutách víte, kam směřujete, kdo je kdo a jak celýfilm skončí. Zde opravdu netušíte a ani nemůžete! 80% za odvahu i originalitu.A 5% navíc za scény s koněm nebo trávou :-D

Bright (2017)

Příjemné překvapení! Drsná alternativní realita současnosti, za mne i celkem uvěřitelná. Převaha lidí, ale také gheta orků nebo povýšení elfové, do toho všeho otravné poletující "víly" (ošklivé fairy tails). Magie je zakázané slovo, přesto existuje a její uživatelé (pomocí kouzelné hůlky) jsou zcela mimo měřítka standardní síly. A právě kouzelná hůlka je středobod celého filmu. Příběh je zajimavý, po pomalejším rozjezdu to nabere pořádné tempo a jedeme bomby až do konce! Bavilo mě to, moc! 80%

Baby Driver (2017)

Velmi dobrý příběh a krásně vykreslené pozadí postav. Pak ale působí jako facka zcela nelogické rozuzlení vztahů mezi některými protagonisty. Nejdříve jeden druhého vydírá, pak se tváří jako kámoši, pak vyhrožují smrtí, a nakonec si zachrání krky... Fakt podivné. A nejen ve dvojici doktor-bejby. Kdyby tohle tak strašně neskřípalo, dal bych hvězdičky i 4, takhle za nimi lehce zůstanu. Nicméně jde ale celkově o velmi povedený filmeček, akční scény jsou také na velmi vysoké úrovni a honičky v autech efektní a přehledné. 70%

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Dobrý snímek, dobrý nápad, dobře zahraný, dobře vyprávěný, dobře natočený a s dobrým koncem. Chybělo však něco navíc, moment překvapení, přidanáhodnota, více rozkreslit postavy či jít ještě o kousek hlouběji do jejich duší. I ten konec byl takový... Nedotažený. Prostě "jen" dobré, skoro velmi dobré sci-fi. 60%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Těšil jsem se na příjemnou změnu. Ale nesedlo mi to. Poctivě zpracované, děj měl hlavu a patu a ani nebyl stupidní, přesto mi tahle forma nevyhovovala. Navíc akční scény (hlavně ta finální) byly hrozně nepřehledné, určitě to šlo pojmout i jinak. Pro mne tedy zklamání. 50%

Pasažéři (2016)

Film bych rozdělil na třetiny. V první je skvělý Chris Pratt sám a jsou zobrazeny jeho myšlenkové pochody, psychické stavy, frustrace i rezigance, nejlepší je však jeho vnitřní boj s chutí vzbudit Auroru. Druhá část - vzhůru jsou oba dva. Velmi přijemná třetina, romantika, avšak celou dobu čekáte, kdy se něco pokazí (protože víte, že se to prostě pokazit musí). A taky se pokazilo - nejen vztah mezi Jimem a Aurorou, ale taky se sype celá loď. Poslední třetina je naopak ryze akční. Probudil se kapitán, loď se rozpadá a začíná boj o životy - nejen vlastní, ale dalších 5300. Nutno dodat, že první 2 třetiny mě bavily více, atmosféra byla úžasná, zcela mě pohltila. Finish už tak silný nebyl, navíc i ten dojezd mohl být krapet bohatější a vykreslenější. Nicméně i tak hodnotím vysoce na 80%.

Equalizer 2 (2018)

Má očekávání byla po úspěšném prvním díle až příliš vysoká. Ne, že by toto pokračování bylo vyloženě špatné, ale za mne bylo ve všem fous horší. Pomalý rozjezd slavil úspěch poprvé, kdy bylo nutné hrdinu představit a řádně vykreslit. Tentokrát to bylo na můj vkus příliš zdlouhavé. Pak se sice akce rozjela, ale tak nějak zmateně na několika frontách, přičemž některé dějové linky byly zcela zbytečné. Záporák se svoji bandou měl naopak velký potenciál, který nebyl využit ani z 50%. Celý Equalizer tak sklouzl do průměrnosti béčkového akčňáku. Co se mi ale líbilo a musím vyzdvihnout, byla práce s atmosférou. Několikrát se podařilo diváka napínat a situaci hezky vygradovat (cesta autem se zabijákem byla asi top). Ale u finálního souboje to opět bylo špatně, 3 ze 4 soubojů neměly nápad ani šmrnc. 60%.

Upgrade (2018)

Jednoduchá a 100x ohraná zápletka. Ale nakonec se ukáže, že je to vše mnohem promyšlenější. Dobře dávkovaná akce, pár WTF momentů, dost tvrdé pojetí, akční scény na vysoké úrovni a nekompromisní konec. Čekal jsem béčkový akčňák a byl jsem nakonec mile překvapen. Doporučuji! 80% je zde zcela zasloužených.