John Wick 2 (2017)

Krásný a nekompromisní akční snímek. Tvrdý, skvěle natočený, s atmosférou a spádem. Bavilo mě to od začátku do konce! Nebylo to bez chyb, přesto jeden z nejlepších filmů tohoto žánru za posledních pár let. Už se těším na trojku!

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Hvězdné obsazení ani megalomanský Michael Bay nezmůžou nic proti naprosto otřesnému scénáři a dementním dialogům. Bylo to trapné od samotného začátku, kdy scénu přišly děti. Proč?! Proč děti můj bože? A bohužel to byla jen předzvěst všeho dalšího, co následovalo. Už mě nebavily nadupané akční scény a jedna povedená honička v autě nemůže zachránit celý film. Naopak, finále jen dovršilo zmatenost celého příběhu. Jako fanoušek původních transformers jsem občas nechápal, kdo je s kým a vlastně proti komu. A protrpěl jsem si to až do konce. Slaboučké 2 hvězdy a to koukám, že jsem byl ještě milosrdný.

Banda (2019) (seriál)

The Boys je naprosto nekompromisní seriál. Přirovnal bych ho k Heroes křížených s Marvelovskymi hrdiny. A v dnešní době plné všech nemožných korektností je tohle přímo balzám na duši. Příběhová linka není zase tak silná, ale každý díl funguje samonosně. Co ale tenhle seriál dělá výjimečným, to jsou herecké výkony! Ty jsou přímo úžasné, tažené na jedné straně Butcherem, a na straně druhé naprosto geniálním Homelanderem (kdo toho obsadil, ten by zasloužil metál!). Těším se na druhou sérii! Nečekám, že překoná tu první, ale už jen kvůli těm hercům bude stát za zhlédnutí!

Na hraně temnoty (2010)

Akčnák podle starého vzoru! Detektivovi/policistovi v letech zabijou (nebo unesou) dceru (syna/rodinu), polda se naštve a nakonec potrestá všechny padouchy. Poctivě natočené, ne úplně stupidní, takže u mě dobrý.

Enderova hra (2013)

Pro mne velké překvapení! Kdo by čekal, že děti v hlavní roli dokáží zaujmout (a nezklamat!) i dospělé publikum.Byla to taková jedna dlouhá videohra. Vyvrcholení super, jen ten absolutní konec byl zbytečný, dalo se to uhrát jinak, lépe...

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

Velmi jsem "podcenil přípravu" a na tento díl jsem se díval hned po předchozím v domění, že se jedná o předposlední díl! A tak jsem si ho maximálně užíval, říkal jsem si "wow, to je příprava na finále jak hrom!" Střípky do sebe zapadají, bitva vrcholí, vůbec mi nevadilo, že se Witcher celý díl vozí na povozu. Díl skončil otevřeným koncem a já se hrnul na další... A dál už asi tušíte :)

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

Za mne tak trochu zbytečný díl. Neměl jsem pocit, že by první díl doplňoval aby do sebe vše zapadlo, ale spíše duplikoval a vše uměle natahoval. Navíc byl o poznání kratší. Začal, nic moc se nestalo a byl tu konec.

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Zatím asi nejlepší díl. Trocha od všeho, politika, bitky, filozofování, rozvoj příběhu a to vše na pozadí "honu na draka". Proč ne?!

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Neměl jsem příliš velká očekávání, o to více jsem byl překvapen. Byla to pecka! Příběh jednoduchý a přímočarý, od druhé půlky lehce předvídatelný. Hodně jsem si užil počáteční titulky a těšil se na každou perlu Draxe a rakeťáka! A někdy jsem se fakt řechtal. Konec přehnaně tlačený do emocí "amerického stylu" mi ale moc nesedl. 80%.

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Samý sex, sex a naháči. Legrační díl. Ale mám tu to, co jsem chtěl. Ti dva se potkávají...