dwbmb

dwbmb

okres Praha
The more you leave, the less you lose.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 24.5.2018  07:59

Solo vůbec neměl vzniknout. Ani po těch peripetiích při natáčení není špatně natočený, ale je prostě zbytečný a okatě prvoplánový. Zápletka je tupá přesně do takové míry, aby se tam vešly všechny postavy, které tam tvůrci prostě potřebovali mít, a některé scény do děje vůbec nezapadí a vznikly jen proto, aby si některé postavy mohly v klidu pokecat. Narozdíl od Rogue One se Solo snaží svézt na vlně spíše vtipných, než temných blockbusterů, ale ke vtipu používá jen recykláty hlášek z původní trilogie.

• 28.3.2018  22:34

Velmi vzácně jsem měl problém projekci vůbec přetrpět do konce. Velmi špatně natočené tlachání (prostřihy během rozhovoru pokaždé v jiném barevném podání, nepasující zvuk na obraz). Chápu, že musí být extrémně těžké popsat vnitřní prožitek, natož zachytit na kameru, ale zvolený způsob - tedy nechat to donekonečna opakovat mnoho různých lidí po sobě - na mě vůbec nefungoval. Vůbec mě nebavilo to poslouchat pořád dokola, až se z toho stal zážitek nesnesitelný. Sorry. SPOILER ALERT Nedozvíte se vůbec nic o žábách.

• 8.3.2018  08:07
    Nikdys nebyl (2017)

Tenhle film má koule. Asi jiné koule, než myslel POMO, podle kterého filmu gule naopak chybí. Tenhle film má totiž koule na to do žánru, který běžně staví na akci a zpomalených záběrech odletujících částí těl, vnést naopak empatii k postavám (ať už kladným nebo záporným, i když je vůbec ve filmu nějaký klaďas a záporák?), trochu toho citu a vizuálu, který má momenty, kdy by se dal nazvat i krásným. Celé to dohromady náramně funguje, tempo je přiměřené, postavy intenzivní. No a pak jedna z postav řekne úplně pitomou klišé hlášku a film skončí. WUT? Vůbec jsem si dopředu nevšiml, že je film na dnešní poměry opravdu krátký a ani mi nepřišlo, že už hodina a půl utekla, ale to vůbec neomlouvá to, jakým způsobem je natočený závěr. To se opravdu hodně nepovedlo. Byla by zároveň škoda se kvůli tomu nechat odradit od té hodiny a půl předtím, protože ta za to opravdu stojí.

• 9.2.2018  08:46

Nerozumím umění, naopak se řadím mezi lidi, co tvrdí, že takovou slátaninu by namalovali líp, přestože bych se ve skutečnosti nezvládl ani podepsat. Necítím tak ani žádné pouto k ani jedné z postav tohoto filmu. Ani jsem si žádné nevytvořil jeho shlédnutím. Děj je postavený jako jakási detektivka, kdy se úplně neznámý člověk s pochybnou motivací snaží odhalit pravou příčinu Goghovy smrti. A tahle hlavní dějová linie je k uzoufání nudná. Asi třech nebo 4 lidí se na něco zeptá, ti mu něco odpoví a to je asi tak všechno. Co tenhle film táhne vzhůru je vizuál a asi každému dojde, že o ten tu jde především a nějaký příběh tu je především pro ten vizuál a ne naopak. Co mě při sledování naopak bavilo, bylo odhalování replik jeho skutečných děl. Už jsem vám říkal, že o Goghovi nic nevím? A přesto jsem se vždycky trefil. JSou tam prostě momenty a záběry, kdy jsem si řekl "tohle by určitě mohl být nějaký jeho obraz". A byl. Jedním z taháků filmu pro mě byla i hudba Clinta Mansella, ale nakonec jsem ji ve filmu skoro nepostřehl. To je tím, jak je ten film pomalý. Stejně jako svět, ve kterém se odehrává. Což ale není nutně špatně.

• 25.1.2018  10:06

Přemýšlel jsem, proč mě tolik baví třeba 300, zatímco Hacksaw Ridge jsem skoro ani nebyl schopný dokoukat do konce. Oboje je tak nějak "na základě skutečných událostí", oboje je zároveň ve skutečnosti řež v komiksovém stylu. Pak mi to došlo. Hacksaw Ridge totiž zároveň působí jako parodie. Některé momenty na hranici mezi WTF a smíchem, u jiných jsem přemýšlel, ve kterém Bčkovém akčňáku jsem takovou krávovinu viděl už předtím. Asi tenhle prvek parodie z filmu udělal natolik smíchanej guláš, že už se to prostě nedá žrát. Pejskej s kočičkou uvařili píčovinu.

• 16.12.2017  10:34
    Thelma (2017)

Tohle byl docela zvláštní film. Podle popisu Aerofilms to sice vypadá, že jde o teenagerovskou lovestory, ale nemůže to být dál od pravdy. Vztah mezi spolužačkami je sice základní dějovou linkou, film ale ve skutečnosti klade důraz na úplně jiná témata. A film záměrně klame i jinde. Například skončí, vy si chvíli myslíte, že koukáte na happyend, ale po chvíli si uvědomíte "ale vždyť ona vlastně..." (nebudu nic prozrazovat). Pro mě byl film rozhodně příjemným překvapením.

• 30.3.2017  23:59

Představte si, co všechno by šlo udělat s $ 180,000,000. Postavit studny v Africe, topení na Sibiři, nosorožcům by se mohly zpátky přišít rohy, cokoli vás napadne. Ale v Hollywoodu si řekli, že že lepší bude ty peníze utratit za přetočení již existujícího filmu, ale tentokrát horší. No to je geniální. Pamatujete si, jak úspěšný francouzský film Taxi (76%) o šest let později v Hollywoodu natočili znova jako Taxi (35%)? Tohle je to stejnej průser. Průser je už jen ten záměr něco takovýho vůbec udělat, průser je i tomu odpovídající výsledek.

• 30.3.2017  23:19
    Život (2017)

Takovej klon filmů Evoluce, Vetřelec a Gravitace, kterej však bohužel není ani vtipnej, ani hororovej, ani uvěřitelnej. Naprostou prázdnotu toho filmu ještě podkopávají do očí bijící chyby jako sahání rukama na věci, který právě prošly atmosférou a mají asi 2000°C, doslovné překlady jména na visačce hlavní hrdinky ("MIRANDA NORTH" a pod tím "МИРАНДА СЕВЕР") a mnohé další, které nemůžu napsat, protože bych spoileroval. A to nechci, protože jediné, co všímavého diváka bude na filmu bavit, jsou právě tyhle nesmysly (troll physics included). Dávám dvě hvězdy jednak proto, že i přes všechny šílenosti ve filmu obsažené jsem se několikrát přistihl napnutý jak kšandy a jednak proto, že mi ten emzák připomínal našeho kocoura.

• 16.2.2017  11:59
    Glory (2016)

Neuvěřitelně silný a zároveň přísně realistický (a tudíž i uvěřitelný) příběh o životních hodnotách člověka. Perfektní je úplně všechno včetně kamery, střihu, zvuku a všudypřítomného smyslu pro detail. Přeji filmu hodně úspěchu v naší kinodistribuci, zaslouží si to.

• 27.1.2017  17:47

Jednoduchá lovestory s předem jasně rozdanými kartami. Ani špetka invence, ani trocha zamyšlení, jak udělat vztahy mezi postavami jakkoli zajímavé a alespoň malinko nepředvídatelné. Podle přítelkyně je to trochu šovinistický film spíše pro pány, ale nevim teda, pro jaký. Možná kdyby to bylo bez zvuku a trochu zrychlený...ne, ani to by nešlo. Co vám film ale neupře, je tradiční vydatná marketingová masáž různých komerčních výrobků, takže po odchodu z kina byste měli mít chuť na čaj, brambůrky, whiskey a napatlat si něco do vlasů. Nic z toho si sice nejspíše dlouho koupit chtít nebudete, na druhou stranu to je jediný dojem, který si z toho filmu skutečně odnesete.

• 19.12.2016  07:51

Toto je rozhodně nejlepší film ze světa Star Wars od roku 1983. Neobsahuje ani jednu vyloženě trapnou postavu. Děj má spád a gradaci. Vůbec nepůsobí dojmem, že byl natočený "na sílu", ale perfektně do známého světa zapadá, čemuž napomáhají méně nenápadné až nápadné drobné odkazy na starší snímky. Nechybí decentní malé dávky humoru v jinak surovém světě otevřené války. Ta surovost a nemilosrdnost je asi největším odklonem od hlavní příběhové série Star Wars. Moc palců nahoru.

• 27.8.2016  12:16

Miluju sprostý, úchylný i jinak ujetý filmy, ale tenhle kousek mě, nevím proč, nudil. Pár skečů bylo opravdu libových, odkazy na jiné postavy/filmy/osobnosti vymazlené, ale nebylo toho dost na celovečerák. Až z toho na YouTube někdo udělá desetiminutovej sestřih, dám tomu možná i těch pět hvězd.

• 18.8.2016  08:06

Kde nový díl tápe ba přímo padá na hubu s příběhem, logikou a originalitou, tam zase hojně využívá humoru z pera Simona Pegga. Hodnotil bych tedy celkově mírně pod úrovní jedničky, ale při takto malé stupnici mi to vychází na tři hvězdy.

• 4.8.2016  22:01

Vím, že to není populární názor a kdybych ho řekl někde na ulici, tak nedojdu domů, ale my se neznáme, takže tady to napsat můžu: mně se to prostě líbilo. Ano, mám taky úchylnou zálibu v záporácích, takže finální boss, kterej vypadá jako sestříhaný z nevyužitých scén cave trolla z LOTR, mě teda vůbec nenadchnul. Tady to chtělo něco originálnějšího. Teď mě napadlo, jak by to asi dopadlo, kdyby se na filmu podílel i Guilermo del Toro, ale pozdě bycha honit. Máme tu tedy bezvadně zpracovanou klasickou komiksovou zápletku, která se snaží vymanit z Christopherem Nolanem pozměněného vnímání tohoto světa a až na ten finální boss fight se to obstojně podařilo. BTW Jesse Eisenberga nemám vůbec v lásce, ale jsem rád, že konečně našel roli, která mu sedí a nepůsobí v ní jako trotl.

• 4.8.2016  08:34

Skoro to vypadá, jako kdyby ve WB čekali na klesající kvalitu Avangerse a svůj pohled na komiksový svět skvěle načasovali. Podobností je hodně, včetně existence zbytečných, nevýrazných postav (jako třeba Hawkey, toho nemá nikdo rád). Ne, že bych jich v DC universe neměli dost, ale museli si něco schovat pro další díly, žejo. Film má tempo, podtrhnuté mistrně volenou hudbou, nenudí. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byl prostor věnovaný hlavním záporákům. Skoro mám pocit, že někde v půlce filmu mi řekli "tak tohle je záporák, toho půjdou ostatní postavy bít" a pak jsem jen na konci viděl, jak ho ostatní postavy bijou. Přeháním, náznak příběhu v pozadí těchto postav tam byl, ale opravdu jen náznak. Já ale miluju záporáky a chci o nich vědět víc.

• 27.4.2016  21:25
    Boj (2015)

Nemůžu si pomoct, ale mně film nepřinesl žádné nové dojmy, zjištění, prozření, či prostě cokoli nového. Že ve válce občas zařve nějakej civilista, to známe i my mudlové ze zpráv, dokumentů, literatury. Co se děje kolem toho jakbysmet. Navíc iritující roztřesená kamera a velmi špatné titulky.

• 2.3.2016  08:19

Tak tohle je sranda k popukání. Snaha herců o napodobení kreslených postaviček mě dostala do kolen, celým filmem pak bavily různé parodie na seriál. Některé gagy, jako třeba "choking a chicken", navíc i překvapivě sofistikované (předpoklad je, že znáte dobře Griffinovi a americký slang). Ve výsledku je porno to poslední, co mě na tom zajímalo. Škoda jen, že jako Lorettu obsadili takovou kost. Kdyby tam dali nějakou černou prasnici, jako v seriálu, mohlo to být o level jinde :D

• 6.8.2015  08:29
    Amy (2015)

Budu za hatera, ale mě to prostě nebavilo. První čtvrtina, kdy to je normální (správně cáklá) holka plná života byla bezvadná, zábavná i zajímavá, následoval rychlý rozjezd kariéry a pak následoval úsek kratšího celovečerního filmu, jehož obsahem byly jenom drogy, chlast a pár mužských dementů, pořád dokola. Nic překvapivého u Amy Winehouse, ale nesnesitelně dlouhé pro dvě hodiny v kině. Na jednu stranu je zázrak, že se našlo tolik autentického materiálu, který autoři zajisté chtěli vytěžit na maximum, na druhou stranu je to divácky neatraktivní. Ke konci filmu už následuje jen strmý pád, jak ho všichni už známe, a který už byl opět zajímavý, obohacující a emotivní.

• 2.8.2015  22:02

Je až smutné, že v Británii natočí film o jednom z nejvýznamnějších období celé její historie a je z toho taková sračka.

• 25.7.2015  23:30
    Focus (2015)

Zatím hraje většinou grázlíky a frajírky, ale věřte mi, že jednou z Willa bude novej Morgan Freeman. Děj mě příjemně překvapil, ke konci už jsem opravdu neměl tušení, co se teď stane, ani jsem neměl snahu zbytečně hádat a to se dneska už vidí málo kdy. Dokážu si teda představit míň optimistický konec, ale v tomhle jsem já úchyl, nesnáším happyendy.

• 25.6.2015  10:49

Film jsem viděl při projekci "naslepo", kde v narvanym sále byly první reakce během úvodních titulků vesměs "kurva zase polskej film, do p*če". A překvapivě z kina odešlo nezvykle málo lidí, protože to opravdu bylo koukatelný, docela často i vtipný. Ono v plnym sálu, kde je většina lidí po pár pivech a z jistýho statistickýho hlediska je občas někdo úchyl, docházelo k nečekaným výbuchům smíchu poměrně často. Doma za střízliva bych si to ale asi nepustil.

• 29.5.2015  21:41
    Slepá (2014)

Jak říkal Eskil Vogt sám, film je složité někam zařadit nebo popsat jeho děj. Mnohem víc vám pomůže, když napíšu, co to není: Není to žádné těžké drama na téma, jak těžký je život slepé ženy. Fakt ne. A vůbec, to že je slepá, vlastně hraje ve filmu mizivou roli a film je ve skutečnosti docela veselý a hravý. A čím pozornější divák jste, tím víc si s vámi film bude hrát a bavit vás. Režijní debut se Eskilovi ohromně vyvedl a rád se podívám na jeho další scenáristickou tvorbu, neboť moje setkání s jeho filmem pro mě bylo také debutem.

• 26.5.2015  23:03
    Cela 2 (2009)

První celu jsem měl rád. Byla originální, vizuálně působivá a správně úchylná. Tahle dvojka, to je peklo.

• 25.5.2015  16:36
    A Fine Line (2012)

Dokument, který mě v Expediční kameře zaujal a inspiroval nejvíce ze všech. Pohled na svět očima člověka, který toho má zdánlivě strašně málo, což je svoboda, díky které má vlastně strašně moc. Ale není to žádná hipísárna, je to horách a lásce k nim, což je láska, kterou sdílím. Plný počet dokumentu dávám za navození za to, že uprostřed metropole ve mě navodil pocity štěstí, které sdílím na podobných místech. Kdo nesdílí stejné nadšení, tomu dokument, a především cca polovina dialogů v něm, vůbec nic neřekne.

• 23.5.2015  00:55

Na pozadí politických her se odehrává příběh, který je pouze o hokeji a o lidech, kteří ho hrají a pro které znamená celý jejich život. V tomto dokumentu je to, navzdory debilním otázkám Gabe Polskyho, přesně naopak a ústředním motivem jsou právě tito hráči a politika je v jejich vyprávění pouze jejich pozadím, i když se o atmosféře té doby dozvíme mnohé. A pokud sledujeme dění v současné Ruské federaci, dovtípíme se mnohé i o blízké budoucnosti.

• 21.5.2015  21:02
    Den blbec (2014)

Zlý sen každého mladého metalisty. Na krku otravný děcko, otravná manželka a v obleku se usmívat na lidi, kteří si do vaší pobočky přišli půjčit nějaké ty peníze. Pro Tilla se tahle noční můra stala denní realitou, okleštila ho od jeho mužství a zabránila mu souvisle vykoktat byť jednoduchou myšlenku. Není se co divit, že to v něm prostě muselo rupnout. A co osud nechtěl, ruplo to v něm v ten nejhorší možný okamžik, čehož však dokázal zdatně využít ve prospěch svého znovu nalezeného sebevědomí a mužství. A o tom celý tenhle film je. Mužská druhá míza vyhnaná do extrému, kde je hodně akce, alkoholu, sexu, drog a rock 'n' rollu. A přestože celá ta akce je jenom jevištěm hledání ztraceného vlastního já, je to opravdu pořádná jízda, u které se rozhodně nudit nebudete. Dokonce mě mrzelo, že netrval ještě o chvilku déle, přitom má skoro dvě hodiny (což jsme dopředu nevěděl). A přitom taková blbost :)

• 19.5.2015  21:28
    Stále spolu (2014)

Český dokument aby člověk v kinech pohledal. V krátké stopáži se toho o rodině a jejím osudu moc nedozvíme, jen do jejího života krátce nahlédneme. Některé události začínají a nevíme, jak skončí (spor se sociálkou), jiné zase vrcholí, aniž bychom tušili, jak začaly (z ničeho nic se dceři narodí dítě, aniž by se ve filmu mihl kdokoli, kdo by mohl být otcem). Všechno je zde takové polovičaté a ne moc vypovídající. Jakoby bylo málo materiálu, který by se dal použít, a přitom vidíme střídat alespoň tři roční období. Nechápu, jak k tomu došlo. Vyšší hodnocení dávám zejména pro vzácnost takového projektu u nás a pro možnost se zamyslet nad našimi vlastními životy ze zcela odlišného úhlu pohledu.

• 13.5.2015  23:11
    Zabijáci (2014)

Čistokrevná detektivka, která si nehraje na nic víc, než je. Nesnaží se proniknout do hlubin detektivových duší, dětství atd. a přesto si tuhle dvojku, už podruhé, zamilujete. Osud hlavní femme fatale je vykreslen natolik povrchně, že nepoutá přílišnou pozornost, zároveň však i dostatečně, aby vám přeci jen vlezla trochu pod kůži. Nevím, jak to popsat slovy, je to prostě perfektně vyvážené. Pokud chcete detektivku, která je opravdu o případu a ne o trilionu věcí kolem, tohle je ta správná volba. Na plný počet tomu chybí nějaké WOW. Něco, co si budu pamatovat i zítra.

• 7.5.2015  23:18

Vidět film po tolikáté a díky Projektu 100 po tolika letech opět v kině byl fascinující zážitek. A právě schopnost tohodle filmu se neokoukat a bavit pořád do kola opravňuje jeho dlouhodobé umístění v žebříčku ČSFD a zároveň, a to především, v našich srdcích.

• 3.5.2015  22:42

Srovnávat s Jarmuschem se tohle opravdu nedá, ale obecenstvo obou si bude hodně podobné. A jako regulérně usnu u Jarmusche, i tady jsem sotva držel oči otevřené. Probudila mě jedna moje oblíbená písnička, líbil se mi vizuál. NA takovýhle umění si rád dojdu na výstavu fotografií, ale na film s plnou stopáží to vážně není. P.S.: Hrát v tomhle filmu muselo dát docela zabrat. Ještě nikdy jsem nikoho neviděl se hýbat tak pomalu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7