dwbmb

dwbmb

okres Praha
The more you leave, the less you lose.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 30.3.2017  23:59

Představte si, co všechno by šlo udělat s $ 180,000,000. Postavit studny v Africe, topení na Sibiři, nosorožcům by se mohly zpátky přišít rohy, cokoli vás napadne. Ale v Hollywoodu si řekli, že že lepší bude ty peníze utratit za přetočení již existujícího filmu, ale tentokrát horší. No to je geniální. Pamatujete si, jak úspěšný francouzský film Taxi (76%) o šest let později v Hollywoodu natočili znova jako Taxi (35%)? Tohle je to stejnej průser. Průser je už jen ten záměr něco takovýho vůbec udělat, průser je i tomu odpovídající výsledek.

• 30.3.2017  23:19
    Život (2017)

Takovej klon filmů Evoluce, Vetřelec a Gravitace, kterej však bohužel není ani vtipnej, ani hororovej, ani uvěřitelnej. Naprostou prázdnotu toho filmu ještě podkopávají do očí bijící chyby jako sahání rukama na věci, který právě prošly atmosférou a mají asi 2000°C, doslovné překlady jména na visačce hlavní hrdinky ("MIRANDA NORTH" a pod tím "МИРАНДА СЕВЕР") a mnohé další, které nemůžu napsat, protože bych spoileroval. A to nechci, protože jediné, co všímavého diváka bude na filmu bavit, jsou právě tyhle nesmysly (troll physics included). Dávám dvě hvězdy jednak proto, že i přes všechny šílenosti ve filmu obsažené jsem se několikrát přistihl napnutý jak kšandy a jednak proto, že mi ten emzák připomínal našeho kocoura.

• 16.2.2017  11:59
    Glory (2016)

Neuvěřitelně silný a zároveň přísně realistický (a tudíž i uvěřitelný) příběh o životních hodnotách člověka. Perfektní je úplně všechno včetně kamery, střihu, zvuku a všudypřítomného smyslu pro detail. Přeji filmu hodně úspěchu v naší kinodistribuci, zaslouží si to.

• 27.1.2017  17:47

Jednoduchá lovestory s předem jasně rozdanými kartami. Ani špetka invence, ani trocha zamyšlení, jak udělat vztahy mezi postavami jakkoli zajímavé a alespoň malinko nepředvídatelné. Podle přítelkyně je to trochu šovinistický film spíše pro pány, ale nevim teda, pro jaký. Možná kdyby to bylo bez zvuku a trochu zrychlený...ne, ani to by nešlo. Co vám film ale neupře, je tradiční vydatná marketingová masáž různých komerčních výrobků, takže po odchodu z kina byste měli mít chuť na čaj, brambůrky, whiskey a napatlat si něco do vlasů. Nic z toho si sice nejspíše dlouho koupit chtít nebudete, na druhou stranu to je jediný dojem, který si z toho filmu skutečně odnesete.

• 19.12.2016  07:51

Toto je rozhodně nejlepší film ze světa Star Wars od roku 1983. Neobsahuje ani jednu vyloženě trapnou postavu. Děj má spád a gradaci. Vůbec nepůsobí dojmem, že byl natočený "na sílu", ale perfektně do známého světa zapadá, čemuž napomáhají méně nenápadné až nápadné drobné odkazy na starší snímky. Nechybí decentní malé dávky humoru v jinak surovém světě otevřené války. Ta surovost a nemilosrdnost je asi největším odklonem od hlavní příběhové série Star Wars. Moc palců nahoru.

• 27.8.2016  12:16

Miluju sprostý, úchylný i jinak ujetý filmy, ale tenhle kousek mě, nevím proč, nudil. Pár skečů bylo opravdu libových, odkazy na jiné postavy/filmy/osobnosti vymazlené, ale nebylo toho dost na celovečerák. Až z toho na YouTube někdo udělá desetiminutovej sestřih, dám tomu možná i těch pět hvězd.

• 18.8.2016  08:06

Kde nový díl tápe ba přímo padá na hubu s příběhem, logikou a originalitou, tam zase hojně využívá humoru z pera Simona Pegga. Hodnotil bych tedy celkově mírně pod úrovní jedničky, ale při takto malé stupnici mi to vychází na tři hvězdy.

• 4.8.2016  22:01

Vím, že to není populární názor a kdybych ho řekl někde na ulici, tak nedojdu domů, ale my se neznáme, takže tady to napsat můžu: mně se to prostě líbilo. Ano, mám taky úchylnou zálibu v záporácích, takže finální boss, kterej vypadá jako sestříhaný z nevyužitých scén cave trolla z LOTR, mě teda vůbec nenadchnul. Tady to chtělo něco originálnějšího. Teď mě napadlo, jak by to asi dopadlo, kdyby se na filmu podílel i Guilermo del Toro, ale pozdě bycha honit. Máme tu tedy bezvadně zpracovanou klasickou komiksovou zápletku, která se snaží vymanit z Christopherem Nolanem pozměněného vnímání tohoto světa a až na ten finální boss fight se to obstojně podařilo. BTW Jesse Eisenberga nemám vůbec v lásce, ale jsem rád, že konečně našel roli, která mu sedí a nepůsobí v ní jako trotl.

• 4.8.2016  08:34

Skoro to vypadá, jako kdyby ve WB čekali na klesající kvalitu Avangerse a svůj pohled na komiksový svět skvěle načasovali. Podobností je hodně, včetně existence zbytečných, nevýrazných postav (jako třeba Hawkey, toho nemá nikdo rád). Ne, že bych jich v DC universe neměli dost, ale museli si něco schovat pro další díly, žejo. Film má tempo, podtrhnuté mistrně volenou hudbou, nenudí. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byl prostor věnovaný hlavním záporákům. Skoro mám pocit, že někde v půlce filmu mi řekli "tak tohle je záporák, toho půjdou ostatní postavy bít" a pak jsem jen na konci viděl, jak ho ostatní postavy bijou. Přeháním, náznak příběhu v pozadí těchto postav tam byl, ale opravdu jen náznak. Já ale miluju záporáky a chci o nich vědět víc.

• 27.4.2016  21:25
    Boj (2015)

Nemůžu si pomoct, ale mně film nepřinesl žádné nové dojmy, zjištění, prozření, či prostě cokoli nového. Že ve válce občas zařve nějakej civilista, to známe i my mudlové ze zpráv, dokumentů, literatury. Co se děje kolem toho jakbysmet. Navíc iritující roztřesená kamera a velmi špatné titulky.

• 2.3.2016  08:19

Tak tohle je sranda k popukání. Snaha herců o napodobení kreslených postaviček mě dostala do kolen, celým filmem pak bavily různé parodie na seriál. Některé gagy, jako třeba "choking a chicken", navíc i překvapivě sofistikované (předpoklad je, že znáte dobře Griffinovi a americký slang). Ve výsledku je porno to poslední, co mě na tom zajímalo. Škoda jen, že jako Lorettu obsadili takovou kost. Kdyby tam dali nějakou černou prasnici, jako v seriálu, mohlo to být o level jinde :D

• 6.8.2015  08:29
    Amy (2015)

Budu za hatera, ale mě to prostě nebavilo. První čtvrtina, kdy to je normální (správně cáklá) holka plná života byla bezvadná, zábavná i zajímavá, následoval rychlý rozjezd kariéry a pak následoval úsek kratšího celovečerního filmu, jehož obsahem byly jenom drogy, chlast a pár mužských dementů, pořád dokola. Nic překvapivého u Amy Winehouse, ale nesnesitelně dlouhé pro dvě hodiny v kině. Na jednu stranu je zázrak, že se našlo tolik autentického materiálu, který autoři zajisté chtěli vytěžit na maximum, na druhou stranu je to divácky neatraktivní. Ke konci filmu už následuje jen strmý pád, jak ho všichni už známe, a který už byl opět zajímavý, obohacující a emotivní.

• 2.8.2015  22:02

Je až smutné, že v Británii natočí film o jednom z nejvýznamnějších období celé její historie a je z toho taková sračka.

• 25.7.2015  23:30
    Focus (2015)

Zatím hraje většinou grázlíky a frajírky, ale věřte mi, že jednou z Willa bude novej Morgan Freeman. Děj mě příjemně překvapil, ke konci už jsem opravdu neměl tušení, co se teď stane, ani jsem neměl snahu zbytečně hádat a to se dneska už vidí málo kdy. Dokážu si teda představit míň optimistický konec, ale v tomhle jsem já úchyl, nesnáším happyendy.

• 25.6.2015  10:49

Film jsem viděl při projekci "naslepo", kde v narvanym sále byly první reakce během úvodních titulků vesměs "kurva zase polskej film, do p*če". A překvapivě z kina odešlo nezvykle málo lidí, protože to opravdu bylo koukatelný, docela často i vtipný. Ono v plnym sálu, kde je většina lidí po pár pivech a z jistýho statistickýho hlediska je občas někdo úchyl, docházelo k nečekaným výbuchům smíchu poměrně často. Doma za střízliva bych si to ale asi nepustil.

• 29.5.2015  21:41
    Slepá (2014)

Jak říkal Eskil Vogt sám, film je složité někam zařadit nebo popsat jeho děj. Mnohem víc vám pomůže, když napíšu, co to není: Není to žádné těžké drama na téma, jak těžký je život slepé ženy. Fakt ne. A vůbec, to že je slepá, vlastně hraje ve filmu mizivou roli a film je ve skutečnosti docela veselý a hravý. A čím pozornější divák jste, tím víc si s vámi film bude hrát a bavit vás. Režijní debut se Eskilovi ohromně vyvedl a rád se podívám na jeho další scenáristickou tvorbu, neboť moje setkání s jeho filmem pro mě bylo také debutem.

• 26.5.2015  23:03
    Cela 2 (2009)

První celu jsem měl rád. Byla originální, vizuálně působivá a správně úchylná. Tahle dvojka, to je peklo.

• 25.5.2015  16:36
    A Fine Line (2012)

Dokument, který mě v Expediční kameře zaujal a inspiroval nejvíce ze všech. Pohled na svět očima člověka, který toho má zdánlivě strašně málo, což je svoboda, díky které má vlastně strašně moc. Ale není to žádná hipísárna, je to horách a lásce k nim, což je láska, kterou sdílím. Plný počet dokumentu dávám za navození za to, že uprostřed metropole ve mě navodil pocity štěstí, které sdílím na podobných místech. Kdo nesdílí stejné nadšení, tomu dokument, a především cca polovina dialogů v něm, vůbec nic neřekne.

• 23.5.2015  00:55

Na pozadí politických her se odehrává příběh, který je pouze o hokeji a o lidech, kteří ho hrají a pro které znamená celý jejich život. V tomto dokumentu je to, navzdory debilním otázkám Gabe Polskyho, přesně naopak a ústředním motivem jsou právě tito hráči a politika je v jejich vyprávění pouze jejich pozadím, i když se o atmosféře té doby dozvíme mnohé. A pokud sledujeme dění v současné Ruské federaci, dovtípíme se mnohé i o blízké budoucnosti.

• 21.5.2015  21:02
    Den blbec (2014)

Zlý sen každého mladého metalisty. Na krku otravný děcko, otravná manželka a v obleku se usmívat na lidi, kteří si do vaší pobočky přišli půjčit nějaké ty peníze. Pro Tilla se tahle noční můra stala denní realitou, okleštila ho od jeho mužství a zabránila mu souvisle vykoktat byť jednoduchou myšlenku. Není se co divit, že to v něm prostě muselo rupnout. A co osud nechtěl, ruplo to v něm v ten nejhorší možný okamžik, čehož však dokázal zdatně využít ve prospěch svého znovu nalezeného sebevědomí a mužství. A o tom celý tenhle film je. Mužská druhá míza vyhnaná do extrému, kde je hodně akce, alkoholu, sexu, drog a rock 'n' rollu. A přestože celá ta akce je jenom jevištěm hledání ztraceného vlastního já, je to opravdu pořádná jízda, u které se rozhodně nudit nebudete. Dokonce mě mrzelo, že netrval ještě o chvilku déle, přitom má skoro dvě hodiny (což jsme dopředu nevěděl). A přitom taková blbost :)

• 19.5.2015  21:28
    Stále spolu (2014)

Český dokument aby člověk v kinech pohledal. V krátké stopáži se toho o rodině a jejím osudu moc nedozvíme, jen do jejího života krátce nahlédneme. Některé události začínají a nevíme, jak skončí (spor se sociálkou), jiné zase vrcholí, aniž bychom tušili, jak začaly (z ničeho nic se dceři narodí dítě, aniž by se ve filmu mihl kdokoli, kdo by mohl být otcem). Všechno je zde takové polovičaté a ne moc vypovídající. Jakoby bylo málo materiálu, který by se dal použít, a přitom vidíme střídat alespoň tři roční období. Nechápu, jak k tomu došlo. Vyšší hodnocení dávám zejména pro vzácnost takového projektu u nás a pro možnost se zamyslet nad našimi vlastními životy ze zcela odlišného úhlu pohledu.

• 13.5.2015  23:11
    Zabijáci (2014)

Čistokrevná detektivka, která si nehraje na nic víc, než je. Nesnaží se proniknout do hlubin detektivových duší, dětství atd. a přesto si tuhle dvojku, už podruhé, zamilujete. Osud hlavní femme fatale je vykreslen natolik povrchně, že nepoutá přílišnou pozornost, zároveň však i dostatečně, aby vám přeci jen vlezla trochu pod kůži. Nevím, jak to popsat slovy, je to prostě perfektně vyvážené. Pokud chcete detektivku, která je opravdu o případu a ne o trilionu věcí kolem, tohle je ta správná volba. Na plný počet tomu chybí nějaké WOW. Něco, co si budu pamatovat i zítra.

• 7.5.2015  23:18

Vidět film po tolikáté a díky Projektu 100 po tolika letech opět v kině byl fascinující zážitek. A právě schopnost tohodle filmu se neokoukat a bavit pořád do kola opravňuje jeho dlouhodobé umístění v žebříčku ČSFD a zároveň, a to především, v našich srdcích.

• 3.5.2015  22:42

Srovnávat s Jarmuschem se tohle opravdu nedá, ale obecenstvo obou si bude hodně podobné. A jako regulérně usnu u Jarmusche, i tady jsem sotva držel oči otevřené. Probudila mě jedna moje oblíbená písnička, líbil se mi vizuál. NA takovýhle umění si rád dojdu na výstavu fotografií, ale na film s plnou stopáží to vážně není. P.S.: Hrát v tomhle filmu muselo dát docela zabrat. Ještě nikdy jsem nikoho neviděl se hýbat tak pomalu.

• 3.5.2015  20:55
    Malá smrt (2014)

Hodně mi to připomnělo starší kanadský Young People Fucking. Ten mi, alespoň v té době, přišel daleko vtipnější. Zato Australané si dali větší řemeslnou práci s příběhem i s postavami a humor posunuli směrem k černé. A černý humor mě dnes, i když se ne vždycky směju hlasitě, těší mnohem víc :)

• 3.5.2015  20:40

Další audivizuální skvost vzešlý z rukou Tomma Moora, kterému se přes zachování osobitého stylu povedlo posunout už tak velmi přívětivou animaci řemeslně ještě o malý kousek výš. Nevím o keltské mytologii zhola nic, takže neumím posoudit, z jak velkého množství pohádek a povídaček je tento film složený. Pravdou ale je, že na mě působí lehce slátaně. Ne, že bych nevěděl, co se v příběhu zrovna dělo, ale neměl jsem nejmenší tušení, proč se to dělo. Ale člověk nemusí vědět úplně všechno. Když to nevěděly ani dvě hlavní postavy, tak já se bez toho taky nějak obejdu :)

• 2.5.2015  02:19
    Neutečeš (2014)

Tak tohle je pecka. Lehce znervózňující film, povětšinou označovaný jako horor, který na diváka dokáže působit i bez epileptického střihu a CGI monster. Tady na to šli chlapci úplně naopak a hned první záběry, dokonalá vymazlená kompozice, téměř statická kamera oživená jen nějakým tím sliderem, místo příšer prostě lidi, kteří se hýbou a dívají tak divně, že budí opravdový respekt. Spolu s dokonale podkreslující hudbou je výsledek tak atmosferický, že je k neuvěření, že nevznikl v Japonsku, ale v akčních Spojených státech. Jít na noční projekci byl opravdu bezvadný nápad :)

• 30.4.2015  22:13
    Ex Machina (2014)

Tak jo, na rovinu. Šel jsem na to jenom kvůli Vikanderové. Mám pro ni slabost, no a co. Full frontal jsem nečekal, ale nebudu předstírat, že nepotěšil. Tak to důležité máme za sebou, a co ten zbytek filmu? Jo. Dává to smysl, je to sci-fi, který by klidně mohlo být i bez "-fi". Je nezapomenutelný zážitek, jak může polemika o tom, jestli má ta či ona AI vědomí nebo ne, zábavná i chytrá. Že jsou ženský mrchy, to jsme věděli už dávno.

• 26.4.2015  22:37

Vím, že CinemArt neuvádí do našich kin úplně akční akční filmy, ale i přesto mě trailer přesvědčil, že film je jiný. Jiný, než potom ve skutečnosti byl. Ano, je to artový film, kde se sem tam zcela nesouvisle s dosud probíhajícím dějem ocitnete v lese s neznámou postavou, do toho někdo cituje Danteho a pak vás hodí zpátky do děje. Aniž by to dávalo jakýkoli smysl v ten moment nebo i kdykoli potom. Takový typ artu. Naštěstí tam takových úletů není mnoho, půlka z nich je vysvětlena konzumací koksu a na to celé se překvapivě i dalo koukat, film ubíhal svižně a bavil.

• 11.4.2015  16:32

Nop nope nope. Na film se šlo dívat jenom s v naději, že na konci zjistíme, že Johanna ve skutečnosti robot (SPOILER ALERT: není to robot, je to jen postava napsaná jako robot, včetně mimiky). Naivní, debilní zápletka zahraná tak, že především Kristen Wiig vypadá, že na scéně neustále jen něco hledá (pravděpodobně smysl toho všeho). Nekoukat. Extrémně nevhodný film pro heterosexuálního muže.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7