Druhá strana naděje (2017)

Zřejmě nejsem intelektuálně dostatečně na výši, abych se u tohoto filmu dokázal bavit. Což o to, nějaké ty humory se tu občas vyskytly (s důrazem na slovo občas), pár scén mě zaujalo, ale zbytek na mě působil nudně a táhl se, jako týden před výplatou (v mém případě před důchodem).

Mrazivá tajemství - Mrazivá tajemství o Mrazivých tajemstvích (2018) (epizoda) odpad!

Tak tohle byl exemplární příklad toho, jak předstírat, že si dělám srandu sám ze sebe, abych odvedl pozornost od toho, že se výborný pořad postupně měnil v hromádku teplého střevního produktu. Tiše doufám, že touto epizodou tvůrci pořad ukončili, aby už nedocházelo ke zbytečnému násilí na nevinném humoru.

Mrazivá tajemství - Kouření (2018) (epizoda)

No, už je to jisté, tvůrci Mrazivých tajemství jsou s invencí na bodě mrazu. Evidentně se už před časem vydali z toho nejlepšího a myslím, že je na čase celý projekt ukončit, než se dostane na "úroveň" tvorby TV Barrandov. Přesto jsem si na šesté epizodě našel pozitivní moment, nesmrtelný Horst Fuchs potěšil a nechal mě zavzpomínat na zlatou éru teleshoppingu v devadesátkách.

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Je škoda, že se tvůrcům nepodařilo film více oživit, protože jinak nabízel kvalitní retro atmosféru, typické "coenovské" násilí i černý humor, takže výsledek mohl být mnohem lepší. Místy jsem se totiž lehce nudil a zapracování problémů černošské rodiny do příběhu mi přišlo úplně zbytečné. Kromě těchto připomínek jsem byl se snímkem vcelku spokojen, slušně jsem se pobavil a vidím to na 3*+.

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Jednu hvězdičku jsem filmu udělil za výkon Denzela Washingtona, druhou za to, že se našlo několik (3) momentů, které mě na okamžik zaujaly, ale zajímalo by mě, proč někdo stvoří neuvěřitelně nudný scénář, proč podle něj někdo natočí neuvěřitelně nudný film, proč má tento film dvouhodinovou stopáž a proč jsem se na to po celé ty dvě hodiny díval? Tyto otázky by mi asi nedokázalo zodpovědět ani duo Mulder/ Scully.

Souboj pohlaví (2017)

Šel jsem do filmu s určitými obavami, protože nemám rád zuřivé feministky ani zarputilé šovinisty, ale stejně to mám i s různými dalšími fanatiky. S ulehčením jsem zjistil, že tvůrci zase až tak netlačili na pilu, za což jsem jim vděčný, na druhou stranu jsem měl pocit, že snímku místy chybí děj a lehce jsem se nudil, každopádně můžu s klidným srdcem pochválit herecké výkony, které podali Steve Carell s Emmou Stone.

Tvář vody (2017)

Tak tomu říkám film, který umí vyvolat rozporuplné pocity. Na jedné straně měl dokonalou retro atmosféru, profesionalita vyčuhovala snad z každého filmového políčka a Michael Shannon dal další verzi agenta Van Aldena s naprostým přehledem a kouzlem sobě vlastním, na druhou stranu jsem od snímku čekal přece jen víc než podivnou pohádkovou romanci mezi uklízečkou a Aquamanem. Každopádně jsem velmi šťastný, že tvůrci nenechali Elisu uklízet na veterinární klinice, nikdy jsem se nepovažoval za prudérního člověka, ale mezidruhové vztahy jdou přece jen mimo mě. Ještě poznámka na závěr, myslel jsem si, že umím slušně rusky, ale buď jsem se spletl, nebo tvůrčí kolektiv přecenil své síly, a to tak, že fest.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Kdyby nebylo nějakých těch nelogičností, přidal bych i pátý kousek. Film byl jinak výborný, okamžitě jsem se nechal vtáhnout do děje a byl jsem nemile překvapen, když vyjely závěrečné titulky. Nechtělo se mi věřit, že už uběhlo 115 minut. Příběh byl napsán skvěle, dalo se nad ním zamyslet, chyběla typická kladná postava (naštěstí), místo toho snímek pracoval se slušnou dávkou černočerného humoru vylepšeného cynismem, takže jsem si ho mohl krásně užít. V hlavě mi pevně uvízly tři herecké výkony: Frances McDormand mě nechala vzpomenout na svou Olive Kitteridge, Woody Harrelson mě zaujal i za tu chvilku, ale nejvíc mě dostal Sam Rockwell se svým jižanským buranem.

Žraločí tornádo 5 (2017) (TV film) odpad!

No a včil babo, raď! Jak mám napsat komentář, když už to za mě napsal KM Phoenix? Vezmu to takhle, čtyřem předchozím dílům jsem nadělil po hvězdičce, protože mě převelice bavilo, jak tvůrci evidentně věřili tomu, že točí děsně napínavé filmy a jejich totální neumětelství mě rozesmívalo až k slzám. Tentokrát zřejmě reagovali na diváckou odezvu, rozhodli se být záměrně vtipní a zákonitě selhali na celé čáře. Páté Sharknado bylo opět těžkou kravinou, ale zatímco předchozí čtyři kousky byly roztomile stupidní, z tohoto dílu se roztomilost vytratila a zůstala stupidita a přehlídka hereček, které byly opravdu nepříjemným zážitkem pro oko každého, kdo má alespoň základní cit pro estetiku.

Doktor Martin - Řidička pana McLynna (2009) (epizoda)

O čtyřech hvězdičkách pro čtvrtou epizodu mě přesvědčil prakticky už úvod, ve kterém se doktor prezentoval ve "skvělé" náladě, jež mu naštěstí vydržela až do konce. Navíc mě velice potěšil fakt, že i přes horšící se zrak si nemusím zoufat, protože bohatě stačí, když vidím alespoň obrysy.