Miliardy (2016) (seriál)

Po první řadě musím říct,že jsem víc než spokojený.Námět vypadá jako mix filmů Sázka na nejistotu a Vlk z Wall Streetu,ale na rozdíl od řečené psovité šelmy jsem se u tohoto seriálu ani na moment nenudil a ani jednou mě nepřemohl mikrospánek.Obsazení je výborné,příběh mě od počátku strhl,díky tomu,že jsem před časem viděl Sázku na nejistotu,jsem k vlastnímu překvapení zjistil,že se vcelku orientuji i ve světě velkých financí,takže mě nějaká ta zmínka o shortování nemůže rozhodit a navíc-Metallica.Plná spokojenost.

Vláda (2010) (seriál)

Dánské politické drama,které mě na jednu stranu velice bavilo,ale na druhou stranu se zamýšlím nad tím,jestli je dánská politika příliš měkká,nebo jestli se tvůrci seriálu báli víc tlačit na pilu,protože záležitosti,které se v první řadě řeší,jsou naprostou legráckou ve srovnání s děním na ČMFS,o naší politické scéně ani nemluvím.I přes tyto připomínky jsem udělil čtyři hvězdičky,protože jsem se dokázal do děje kompletně ponořit a první sérii jsem si užil jako desetihodinový maratónek a ani chvilku jsem se nenudil.

Ripper Street - Season 4 (2016) (série)

Po čtvrté sérii musím říct,že je atmosféra zase o něco temnější a seriál definitivně přešel z polohy kriminální do polohy mysteriózní.Tím nemyslím,že by to bylo na škodu,mám mysteriózní záležitosti rád,takže jsem pořád spokojený.Jen jsem teď hodně zvědavý,jak bude pokračovat pátá řada,když jsou všichni zahnaní do kouta,už se těším na nový vývoj.Líbí se mi,jak všichni postupně podléhají vlivu prostředí,tlaku okolností a následkům vlastních činů,takže nic není černobílé,ale všichni se neustále pohybují v jakési šedé zóně.

Ripper Street - Season 3 (2014) (série)

Některé seriály s každou další řadou víc a víc devalvují,Ripper Street mě s každou další řadou víc a víc baví.Už dvakrát jsem v komentářích ocenil výborný námět i scénář,to platí i u třetí série,ale zapomněl jsem pochválit skvělý soundtrack.Třetí řada naštěstí pokračuje ve stejném duchu jako řada druhá,to znamená,že dál rozvíjí silný příběh a nevrací se k rozkouskovanosti první série,která mi připadá ze všech tří řad,které jsem zatím viděl,jako nejslabší,ale přesto bych jí méně než pět hvězdiček nedal.Třetí série mě mírně zklamala pouze poněkud okázalým koncem pana Besta,vzpomněl jsem si při něm na film Četa.

Ripper Street - Season 2 (2013) (série)

Zdá se mi,že oproti první řadě nabral seriál ještě větší spád.První série na mě působila jako osm epizod spojených příběhem na pozadí v jeden celek,druhá řada mi naopak připadá jako jednolitý příběh,ve kterém už nejde o navzájem oddělené případy.Děj je výborně vystavěný a skvěle graduje v posledních dvou dílech,tíživá atmosféra viktoriánského Londýna opět funguje,při sledování mám pořád pocit,že musím být zacákaný všudypřítomným bahnem a vývoj jednotlivých postav je perfektně zvládnutý.

Ripper Street (2012) (seriál)

Po shlédnutí první řady se jednoznačně těším na řadu druhou.Velmi povedený kriminální seriál z prostředí viktoriánského Londýna vybavený depresivní atmosférou chudinských čtvrtí,kvalitním námětem i scénářem a se zajímavými postavami.Předpokládal jsem,že půjde o jeden případ,který se bude řešit po celou první řadu,místo toho každý díl přináší nový případ a jednotlivé epizody jsou spojené hlavně minulostí jednotlivých postav.Neotřelé,nápadité,zábavné!

Broadchurch (2013) (seriál)

Po první sérii musím říct,že kdybych seriál hodnotil jako kriminálku,vyšel by mi slabší průměr,ale jako psychologické drama funguje výborně.Až mě zarazilo,jakou parádně hustou atmosféru se podařilo vybudovat na dokonale zvládnuté psychologii jednotlivých postav.Navíc se podařilo zajímavě obsadit vyšetřovatelský tandem,zvlášť David Tennant podává přesvědčivý výkon a po většinu času se daří držet na uzdě i přehnanou hru na city,až v samotném závěru se tvůrcům situace vymkne z rukou,jednu chvíli jsem se lekl,že se Sauron opět rozhodl k útoku na Minas Tirith.Druhá série mě příjemně překvapila,čekal jsem,že se budou řešit další vraždy a vznikne tak konkurence k Midsomeru,namísto toho se příběh dělí do dvou rovin,první se zabývá soudním řízením s vrahem Dannyho a druhá konečně vysvětluje,co se stalo v Sandbrooku.Druhá řada mi připadá lépe zvládnutá než řada první,více prostoru dostává i postava Ellie Miller,což rozhodně není na škodu.

American Gothic (2016) (seriál)

Myslel jsem si,že se budu dívat na obvyklý seriál o pátrání po sériovém vrahovi,místo toho jsem viděl kriminální psychologické drama s geniální atmosférou a parádními dějovými zvraty.Rád se na seriál dívám až ve chvíli,kdy už je kompletně dostupný,takže jsem AG sjel během dvou dnů a ještě mě štvalo,že si musím udělat pauzu na spaní.Námět a scénář jsou parádní,obsazení skvělé a klasická hudba nádherně dotváří luxusní temnou atmosféru.Naprosté nadšení!

Gotham - Série 2 (2015) (série)

Druhá řada seriálu mě bavila o něco málo méně než první, hlavně kvůli postavě Thea Galavana/ Azraela. Na druhou stranu pokračoval vývoj všech postav (a že jich je), ale přibyla i řada povětšinou charismatických záporáků a v závěru i zmutovaných jedinců. Nejlepší na celém seriálu je určitě atmosféra, kombinace moderní doby a klasických amerických gangsterek mě fakt baví. Pevně doufám, že mě podobně potěší i třetí série, byla by škoda, kdyby seriál ztratil tah.

Gotham (2014) (seriál)

Po první sérii musím seriál ohodnotit velice kladně,nic jsem si o něm nepřečetl,takže jsem si myslel,že půjde o seriál o Batmanovi a určitě jsem nečekal,že tady bude Bruce Wayne jen o něco málo víc než záblesk v očích mlékaře,jak by řekl Edmund.V podstatě jde o seriálový prequel k filmům o Batmanovi,takže hlavní postavy mají do superhrdinů ještě hodně daleko a s gothamským podsvětím se musí potýkat hlavně místní policejní oddělení.Baví mě postupný vývoj kladných i záporných postav a jsem spokojený i s hereckým obsazením a už klasickou atmosférou Gothamu.