Děkan Spanley (2008)

Vskutku podivný konverzační snímek s velmi kvalitním obsazením.Připadalo mi,že se první část trochu vleče,ale pak jsem chytil rytmus a ponořil se do poklidné atmosféry se zvláštními dialogy a neprvoplánovým jemným humorem.Film nenabízí žádnou akci a napětí,ale navodí pocit klidu a pohody,což není k zahození.Nemohu film doporučit lidem,kteří bojují se závislostí na alkoholu,protože se v něm Tokaj pije až příliš sugestivně.

Jak vycvičit draka (2010)

Zase jeden z těch opravdu povedených animáků,které si na nic nehrají a nesnaží se mi namluvit,že v nich najdu ukrytý vyšší smysl(kdo tady mluví o Anomalise?),ale dovolí mi,abych se v klidu zasmál a pobavil a přitom připomene,že si musíme pomáhat a to i mezidruhově.Skvělá animace i příběh mi opět ukazují,že čím jsem starší,tím víc si umím užít kvalitní animovaný film a tenhle jsem si fakt užil.

Chuť znovu žít (2012)

Film,jehož hlavní hrdina je mi dosti blízký a který má jednu obrovskou díru v logice.Nevěřím,že je možné,aby se člověk s jedinou funkční končetinou dokázal o sebe postarat bez cizí pomoci,natož aby se dostal z postele na vozík,při tom se oblékl a aby mu to zabralo maximálně dvě minuty.Námět,scénář,režie i obsazení jsou ovšem perfektní a s provedením jsem spokojený.V tomto snímku se nedočkáte žádné akce ani napětí,příběh pomalu(ale ne líně) plyne a vyvolává pocit naprostého klidu a pohody,aniž by se v dojemnějších scénách snížil k trapnému patosu.Původně jsem za výše zmíněnou díru v logice udělil tři hvězdičky,ale po dalším shlédnutí jsem se rozhodl,že by to vůči tomuto milému kousku bylo kruté,takže zvyšuji hodnocení na čtyři.

Občanská výchova (2004)

Určitě nejsem žádný zbohatlík a nejsem ani žádnou jinou formou kapitalistické sběře,ale ani jako úplný lůzr a sociální případ se necítím být kompatibilní s názorem,že se má majetek rovnoměrně rozdělovat všem bez rozdílu,a to i takovým,kteří se práce vysloveně štítí.Kdyby ke mně vtrhla parta aktivistů s tím,že počítač,Play Station a XBOX je na jednu osobu příliš a mám se rozdělit třeba s chudou uprchlickou rodinou,pro vulgarismus bych nešel daleko a jistě bych se na ně zle podíval svým špatným okem.Tím vším chci říct,že téma filmu mi není blízké,děsná odrhovačka,která zahltila celý závěr filmu,mi rvala uši a řešení milostného trianglu jsem nevěřil ani na chvíli,přesto uděluji 3* za Niki Laudu a Sophii Scholl.

Kill Me (2008)

Pohodový akčně romantický film o profesionálním zabijákovi a poloprofesionální sebevražedkyni.Romantika,pokud není přehnaná až do patosu,mi nijak nevadí a v tomto snímku s ní bylo zacházeno přiměřeně,nechyběl humor a akce,i když jí bylo pomálu,byla natočena precizně.Všechno bych to shrnul asi takto,bavil jsem se,nenudil jsem se a v žádném případě jsem neměl snahu usnout,takže vládne spokojenost.

Mravenec Z (1998)

Film,který vznikl ve stejném roce jako Život brouka,ale je o pár úrovní výš.Alespoň pro mě to tak je.Hmyzové mají správný počet nožiček,snímek má mnohem lepší příběh a Woody Allen dokonale předal hlavnímu hrdinovi svoji neurotickou osobnost.Na rozdíl od Brouka,který mi připadal,jako kdyby vznikl ve spěchu a provizorně,Mravenec Z na mě působí kompaktnějším a profesionálnějším dojmem a je to,myslím,patrné i na hereckém obsazení.Původně jsem udělil čtyři hvězdičky,ale po dalším shlédnutí jsem nucen opravit hodnocení na plný počet.

Killeodeului suda (2001)

Opravdu zajímavý film o čtveřici zabijáků a policejním důstojníkovi,který si je najme hodně zvláštním způsobem.Snímek mě nejdříve absolutně zaujal a myslel jsem si,že si moji plnou pozornost udrží až do konce,ale zhruba uprostřed u představení Hamleta mě začal trošku nudit,aby mě za chvíli zase totálně strhl sebou.Nebýt toho lehce utahaného středu,udělil bych pět hvězdiček,ale i tak nemůžu dát hůř než za čtyři.

Klub poslední naděje (2013)

Hodně intenzivní film o lidech s prošlou záruční lhůtou a o tom,jak se k nim chová stát.Jelikož znám tuto situaci z první ruky,je mi téma blízké a scénárista i režisér ho zpracovali opravdu parádně.S potěšením sleduji,že se Matthew McConaughey po těch příšernostech,které točil,znovu vrátil k pořádným rolím,což potvrdil v Temném případu.Výborný film s velmi depresivní atmosférou a bez zbytečného patosu,to jsem přesně potřeboval.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Dneska jsem se znovu podíval na Stillerův film a musel jsem změnit hodnocení z původních tří hvězdiček na čtyři,protože bych snímku jinak křivdil.Nádherné záběry přírody v různých světových lokacích mě nijak zvlášť neovlivnily,takových mám pořád plno v mailu,spíše se mi líbilo,jak byl Walter vždycky katatonický,když se zasnil.Přesně tohle se mi stávalo v práci ve chvíli,kdy se vyskytlo okno chvilkové nečinnosti,to jsem někdy býval i pilot.Ben Stiller natočil naprosto pohodový film,který mi konkrétně dnes parádně zvednul náladu a z toho jasně plyne,že bych ho třemi hvězdičkami hnusně podcenil.

Vlk z Wall Street (2013)

Pokud bych film hodnotil jen jako poctivou filmařinu,je to vybroušený diamant,na druhou stranu musím přiznat,že jsem si ho nijak neužil.Stopáž je vražedná,film obsahuje na můj vkus příliš mnoho motivačních proslovů a skandování, a přestože obsahuje silné momenty,často jsem se přistihl,že se notně nudím,v poslední třetině filmu jsem už jen doufal,že to brzy skončí.3* za kvalitní zpracování nudného děje.