Fair Play (2014)

Fair Play se mi nekomentuje příliš dobře,protože mě na jednu stranu potěšil,na druhou zklamal.Je hezké,že se v něm přiznává to,co už stejně každý ví,totiž proč měla Helena Fibingerová tak chlupaté nohy,ale štve mě,že největší hrdinové jsou zase ti,kteří zlému bolševikovi unikli na západ,zatímco my ostatní přisluhovači jsme hrdě třímali pochodeň socialismu,samozřejmě s vyjímkou těch,kterým se útěk nezdařil,ti tady samozřejmě trpěli.Už mě to unavuje,doufám,že další změna režimu už nepřijde,nerad bych se musel šprtat jména nových hrdinů.Připadá mi,jako by chtěl být film hlubší,než ve skutečnosti je,ale i tak bych rád vyzvedl velmi slušné herecké výkony,chyby bych viděl spíše ve scénáři.

Divoké vlny (2007)

Skvěle provedená animace,výborný nápad s natáčecím štábem,ale víc mi už film nenabídl.Příběh je jasně předvídatelný,místy jsem se u něho trochu nudil a doopravdy mě dokázalo pobavit jen to "jamajské" kuře.Zkrátka jsem už viděl mnohem lepší animované filmy,které mě dokázaly pobavit a rozesmát,v tomto případě se to příliš nepovedlo.

Divergence (2014)

Na filmy,které chci okomentovat,se dívám znovu,abych o nich nepsal nesmysly,takže jsem se dnes podíval podruhé a naposled na Divergenci a uvědomil si,že jsem film minule asi hodnotil poté,co jsem se předávkoval léky.V tom rauši mi asi nesmyslný děj připadal logický a já ho ohodnotil třemi hvězdičkami.Já bloud!!Fakt příšernost,snímek vykrádá spoustu jiných filmů,postrádá logiku podobně jako seriál The 100 a pokud postavami zuřivě necloumají záchvaty puberty,nemají šanci přežít.Dostala mě hned hlavní událost úvodní části,kde jsou děti rozřazovány do Nebelvíru,Zmijozelu....,ne pardon,to byl jiný film,místo mluvícího klobouku se tu všichni ořezávají jedním nožíkem,takže předpokládám,že s virem HIV se místní společnost dokázala vypořádat.Pak už následuje obvyklá směsice podivné akce,přemrštěné romantiky,nesmyslného jednání a patosu podbarvená příšerným soundtrackem,vrcholem všeho je závěr filmu,který celé toto dílo brutálně nakopává do nechráněných měkkých částí.Vzhledem k tomu,že jsem 1. řadě seriálu The 100 dal jednu hvězdičku,nemohu jít u Divergence níž,což mě mrzí.Na úplný závěr bych rád dodal-139 minut!!!

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Druhý díl mezidruhového přátelství mě bavil ještě více než jednička,navíc jsem ho viděl na rozdíl od prvního dílu v původním znění a kvůli Kristen Wiig jsem málem přišel o bránici.Animace je opět na vysoké úrovni,hlasy hlavním postavám propůjčili ti správní herci a celý komplet je vynikající.Bavil jsem se a užil jsem si to.

Koleje osudu (2013)

Velice zajímavý film o komplikovaném zrodu britsko-japonského přátelství.Mezi klady snímku počítám silné téma a kvalitní obsazení,ke slabinám řadím scénář,který mohl z námětu dostat mnohem více,ale přesto si myslím,že jde o film,který stojí za shlédnutí,navíc oceňuji,že se tvůrci nenechali unést a neudělali z filmu další pokračování Saw.Taky se mi líbilo nenásilné prolínání minulosti a současnosti a také to,že se film zaměřil spíše na psychické následky války,než na válku samotnou,protože když si vzpomenu na 6.batalion...

Děkan Spanley (2008)

Vskutku podivný konverzační snímek s velmi kvalitním obsazením.Připadalo mi,že se první část trochu vleče,ale pak jsem chytil rytmus a ponořil se do poklidné atmosféry se zvláštními dialogy a neprvoplánovým jemným humorem.Film nenabízí žádnou akci a napětí,ale navodí pocit klidu a pohody,což není k zahození.Nemohu film doporučit lidem,kteří bojují se závislostí na alkoholu,protože se v něm Tokaj pije až příliš sugestivně.

Jak vycvičit draka (2010)

Zase jeden z těch opravdu povedených animáků,které si na nic nehrají a nesnaží se mi namluvit,že v nich najdu ukrytý vyšší smysl(kdo tady mluví o Anomalise?),ale dovolí mi,abych se v klidu zasmál a pobavil a přitom připomene,že si musíme pomáhat a to i mezidruhově.Skvělá animace i příběh mi opět ukazují,že čím jsem starší,tím víc si umím užít kvalitní animovaný film a tenhle jsem si fakt užil.

Chuť znovu žít (2012)

Film,jehož hlavní hrdina je mi dosti blízký a který má jednu obrovskou díru v logice.Nevěřím,že je možné,aby se člověk s jedinou funkční končetinou dokázal o sebe postarat bez cizí pomoci,natož aby se dostal z postele na vozík,při tom se oblékl a aby mu to zabralo maximálně dvě minuty.Námět,scénář,režie i obsazení jsou ovšem perfektní a s provedením jsem spokojený.V tomto snímku se nedočkáte žádné akce ani napětí,příběh pomalu(ale ne líně) plyne a vyvolává pocit naprostého klidu a pohody,aniž by se v dojemnějších scénách snížil k trapnému patosu.Původně jsem za výše zmíněnou díru v logice udělil tři hvězdičky,ale po dalším shlédnutí jsem se rozhodl,že by to vůči tomuto milému kousku bylo kruté,takže zvyšuji hodnocení na čtyři.

Občanská výchova (2004)

Určitě nejsem žádný zbohatlík a nejsem ani žádnou jinou formou kapitalistické sběře,ale ani jako úplný lůzr a sociální případ se necítím být kompatibilní s názorem,že se má majetek rovnoměrně rozdělovat všem bez rozdílu,a to i takovým,kteří se práce vysloveně štítí.Kdyby ke mně vtrhla parta aktivistů s tím,že počítač,Play Station a XBOX je na jednu osobu příliš a mám se rozdělit třeba s chudou uprchlickou rodinou,pro vulgarismus bych nešel daleko a jistě bych se na ně zle podíval svým špatným okem.Tím vším chci říct,že téma filmu mi není blízké,děsná odrhovačka,která zahltila celý závěr filmu,mi rvala uši a řešení milostného trianglu jsem nevěřil ani na chvíli,přesto uděluji 3* za Niki Laudu a Sophii Scholl.

Kill Me (2008)

Pohodový akčně romantický film o profesionálním zabijákovi a poloprofesionální sebevražedkyni.Romantika,pokud není přehnaná až do patosu,mi nijak nevadí a v tomto snímku s ní bylo zacházeno přiměřeně,nechyběl humor a akce,i když jí bylo pomálu,byla natočena precizně.Všechno bych to shrnul asi takto,bavil jsem se,nenudil jsem se a v žádném případě jsem neměl snahu usnout,takže vládne spokojenost.