Klub poslední naděje (2013)

Hodně intenzivní film o lidech s prošlou záruční lhůtou a o tom,jak se k nim chová stát.Jelikož znám tuto situaci z první ruky,je mi téma blízké a scénárista i režisér ho zpracovali opravdu parádně.S potěšením sleduji,že se Matthew McConaughey po těch příšernostech,které točil,znovu vrátil k pořádným rolím,což potvrdil v Temném případu.Výborný film s velmi depresivní atmosférou a bez zbytečného patosu,to jsem přesně potřeboval.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Dneska jsem se znovu podíval na Stillerův film a musel jsem změnit hodnocení z původních tří hvězdiček na čtyři,protože bych snímku jinak křivdil.Nádherné záběry přírody v různých světových lokacích mě nijak zvlášť neovlivnily,takových mám pořád plno v mailu,spíše se mi líbilo,jak byl Walter vždycky katatonický,když se zasnil.Přesně tohle se mi stávalo v práci ve chvíli,kdy se vyskytlo okno chvilkové nečinnosti,to jsem někdy býval i pilot.Ben Stiller natočil naprosto pohodový film,který mi konkrétně dnes parádně zvednul náladu a z toho jasně plyne,že bych ho třemi hvězdičkami hnusně podcenil.

Vlk z Wall Street (2013)

Pokud bych film hodnotil jen jako poctivou filmařinu,je to vybroušený diamant,na druhou stranu musím přiznat,že jsem si ho nijak neužil.Stopáž je vražedná,film obsahuje na můj vkus příliš mnoho motivačních proslovů a skandování, a přestože obsahuje silné momenty,často jsem se přistihl,že se notně nudím,v poslední třetině filmu jsem už jen doufal,že to brzy skončí.3* za kvalitní zpracování nudného děje.

Život brouka (1998)

Na rozdíl od Toy Story mě Život brouka příliš neoslovil.Animace se mi líbila až na to,že hmyz měl překvapivě málo nohou,ale příběh mě vůbec nezaujal,chvílemi jsem se dost nudil asi i proto,že některé vtípky byly příliš infantilní.V tomto případě u mě Pixar nezabodoval.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Třetí díl Toy Story se mi ze všech tří líbil nejvíc.Oproti předchozím dílům se prezentuje jako mrazivý thriller/horror se šťastným koncem.Žádný kápo z filmů s vězeňskou tématikou ani Chucky nebyl tak děsivý a drsný jako Batole,být hračkou,po shlédnutí filmu určitě pár nocí nespím.A to ani nezmiňuji ty hrůzy,ke kterým dochází v Housenkárně,proti tomu jsou všechny filmy,které obsahují v názvu slovo Asylum pouhým čajíčkem.Do toho Barbie a Kenova módní přehlídka a 5* je jasných.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Přímé pokračování prvního dílu,opět mě pobavilo a potěšilo.Druhý díl neudělal jedničce ostudu,spíš bych řekl,že byl ještě o chlup lepší.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Dlouho jsem se těmto třem filmům vyhýbal,tak nějak mi téma nic neříkalo,až nedávno mě jeden neodbytný člověk ke sledování donutil tím,že mi všechny tři díly přinesl až domů a světe div se,bavil jsem se,a to hodně.Pravda,jde o pěkně staré kousky a viděl jsem před nimi spoustu novějších a hodně povedených animáků,ale pořád mají své kouzlo,jednoznačně 5*.

Znovu a jinak (2011)

Zase jeden z těch filmů,které nerad hodnotím,protože se mi líbí i nelíbí zároveň.Mezi pozitiva snímku řadím Charlize Theron,depresivní atmosféru v začátku filmu a invalidního,ošklivého podivína s palírnou v garáži.K negativům patří postupný úbytek depresivní atmosféry,ošklivý pes a zjištění,že když film skončí,nemám tušení,proč byl natočen.Takže dávám plichtu a jdu od toho.

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Luxusní závěr výborné ságy s tradičně skvělým obsazením a výborným humorem,který má ve čtvrté řadě nepatrně hořkou příchuť.Čtvrtá série funguje jako výborná protiválečná záležitost,která dává divákovi spoustu příležitostí k zamyšlení a zároveň se ho snaží udusit smíchy.Závěr posledního dílu je mistrovský.

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Třetí řada seriálu,kterému bych dal podtitul Neznámé dějiny Anglie.Opět vynikající záležitost,ve které hlavní hrdina opustil řady šlechty a vyskytuje se zde jako komorník korunního prince.Ústřední trojice Rowan Atkinson,Tim McInnerny a Tony Robinson se od této série rozpadla,Tima McInnernyho nahradil Hugh Laurie a vůbec to nebyl špatný tah,budoucí Dr.House si roli prince Jiřího evidentně užil a na výsledku je to znát.