Turok: Son of Stone (2008)

Výborný animovaný film o dvou indiánských kmenech, které nejdřív bojují mezi sebou na svých lovištích a později na fantastickém území "ztraceného světa" plného dinosaurů. Opravdu zážitek. Pro mě je velké překvapení, že to dabují přední indiánští herci (Beach, Bedard, Greene, Means). Stylem i animací mi to připomělo starší film Oheň a led (1982).

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Jeden z nejkvalitnějších animovaných seriálů vůbec. Vtipné, skvěle kreslené, zajímavý příběh. Záporem je strašlivé rozmělňování a kouskování děje.

Gekidžóban Naruto: Šippúden (2007)

Výborná anime, slušný děj, zajímavé hlášky. Bez znalosti seriálu bych asi hvězdičku ubral, ale takhle za 4.

Pokémon (1997) (seriál)

Dávám dvě hvězdy, jednak je to dětský kult (tedy ne můj, já jsem o generaci starši) a pak, těch pár desítek dílů, co jsem byl donucenej s děckama shlédnout jsem přežil bez úhony, krsba ujde a jakýsi děj to má také.

Doktorka Quinnová: Srdce na dlani (2001) (TV film)

Po letech natočený druhý film navazující na seriál Doktorka Quinnová určitě nesedne každému. Jako nekritický obdivovatel seriálů a jejich postav jsem film přijal takový jaký je - romantický, dost přeslazený, historicky poměrně věrný (tady myslím zasazení údálostí, oblečení, reálie atd.) s výbornými herci (Seymour, Lando). Hezká je zápletka s Brianem jako reportérem senzací pro Globe i Colleenino prozření po návštěvě sirotčince s Michaelou.

Planeta bouří (1962)

Z pohledu roku 1962 byl film poměrně slušně natočen. Samotný Kazancevův román Zánik Faeny není žádný zázrak, tudíž ho nebylo možno očekávat ani od obrazového zpracování. Triky dnes pobaví svou najivitou, ale před téměř půl stoletím se jednalo o kvalitní snímek. I dnes jsem se na něj podíval s určitou nostalgií, byť úsměv nad naivitou přetrvával.

Mlčící hvězda (1959)

Přepis Lemových Astronautů byl v roce 1960 naprostá bomba. I v dnešní době koukatelné, pokud budeme tolerantní k tehdejším trikům.

Hrob světlušek (1988)

Velmi depresivní a psychicky náročný film, kde jsem měl problém jej vůbec dokoukat. Sobeckých lidí, kteří si za války hleděli pouze sebe a nehleděli na neštěstí druhých jistě bylo mnoho, ale přesto je hrozné to vidět na vlastní oči, byť v animované podobě. Zřejmě jeden z nejsilnějších protiválečných filmů vůbec.

Galactik Football (2006) (seriál)

Animovaný seriál pro mládež, hlavně pro kluky, kteří jsou fandové fotbalu.