Princ z Persie: Písky času (2010)

Velmi příjemný akční film, který si na nic nehraje. Jake Gyllenhaal se svým věčně šibalským úsměvem tak trochu sám shazuje svou postavu a dává divákům najevo :"Sakra, hlavně to neberte vážně". No, stejně se najde dost "znalců", kteří to vážně vzali a hodnotí tenhle film stejným měřítkem jako vážná umělecká dramata. Jenže, lidi se radši baví, než poslouchají přechytralé psychologické kecy party free-cool-inů a dokazuje to divácký úspěch mnoha kritikou sepsutých snímků. Já se pobavil a za to dávám 80% a kdo si chce užít "filmového umění", no tak holt čumte na Godarda a hlavně to nesrovnávejte, akorát dokazujete, že už vám úplně sračkovatí mozek. Malarkey- 100% souhlasím:)

Karate Kid (2010)

Skvělý Jackie Chan je pro mne jediným kladem popcornového snímku. Bože, kdy už ten rozmazlený Smithův fracek zmizne z plátna :(

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

Děj prvního dílu znatelně poskočil dopředu, objevuje se nová postava mladé americké "pilotky". Velmi zajímavé psychologické sondy do nitra jednotlivých postav. Stále je to velmi akční Anime, ale dialogy povyšují film vysoko nad běžné "mlátičky". Kdo po shlédnutí 1.11 měl v hlavě poněkud zmatek, na toho byli scénáristé 2.22 přece jen hodnější. Mnoho věcí se vysvětlí (vztah velitele Ikariho k synovi ad), ale samozřejmě spoustu nových záhad před nás tvůrci opět postaví. Příjemné změny i oproti seriálu přináší mnohdy zajímavá překvapení...

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Postkatastrofický sci-fi film Evangelion 1.11 mě oslovil tradičně propracovanou kresbou japonských animátorů a zajímavým scenářem, který se lehce odchyluje od seriálu. Využití odkazů bible se stává v posledních letech novou módou, ale zde jde přece jen o nový pohled. Zemi napadají postupně tajemné obří bytosti - "andělé", kteří se jí pokouší zničit. Japonské centrum ochránců vyvinulo obří robotické brnění či spíše kyborgické stroje, které je ovládáno náctiletými "piloty". Hlavní postava animované série - Shinji je psychicky nevyrovnaný kluk, jenž po smrti své matky hledá své místo ve společnosti. Poměrně snadno si získává kamarády, ale on touží po jediném - uznáním od svého otce, významného vědce Ikariho...

Čarodějův učeň (2010)

Poměrně příjemný akční film, kde mě nezklamali Cage s Molinou v roli čarodějů. Spousta hezkých triků. Nějak mi neseděl Baruchel, přišlo mi, že trochu příliš přehrával...

Ikona (2005) (TV film)

Tedy tvrdit, že je Ikona nejlepší román od Forsytha může jen naprostý literární ignorant. Jednoznačně nejlepší kniha je všeobecně známý Den pro Šakala, též známý jako Šakal a svými dalšími knihami se Forsyth bohužel k svému superbestselleru ani nepřiblížil. Většina filmových zpracování jeho thrillerů dopadla mizerně s výjimkou právě Šakala a to ještě jen ve své první verzi (ta s Willisem a Gerem byla znatelně slabší). Dvoudílný televizní film z produkce Hallmarku není žádným veledílem, ale na druhou stranu stojí za shlédnutí. Na Swayzem je již znát věk a hlavně jeho choroba, ale jako herec je stále velmi dobrý. Ben Cross si vystřihl další roli záporáka jakožto šéf KGB , ale Michael York v roli sira Nigela žádný velký prostor k předvedení svého hereckého mistrovství nedostává.

Mirai šónen Conan (1978) (seriál)

Roztomilý seriál pro mládež, který neurazí ani dospělého diváka. Kresba je ještě nevyvážená, ale tu fantazii a nápady jsme mohli Miyazakimu závidět už před 35 lety.

Howlův kráčející hrad (2004)

Miyazaki v nejlepší formě. Ohňostroj strhujících nápadů se na vás valí ze všech stran a než si to stačíte přebrat jsou tady další a další.

Můj soused Totoro (1988)

Film pro nejmladší diváky, hezky malovený, ale jednoduchý přímočarý příběh, byť s několika zajímavými nápady.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Jeden z mých oblíbených filmů od Miyazakiho, kde se podařilo skloubit tradiční M. ekologické poselství a dechberoucí výjevy také s výborným scénářem (třeba u Totora byl podle mě dost primitivní).