Fešák Hubert (1984)

Tak tady asi trochu nadhodnucuji, ale tohle je můj srdeční film. Ty nádhérné hlášky: "...já jsem dobrák, ale svině..Wurm". Karel Heřmánek se pro roli Fešáka snad narodil. Plejáda nejlepších českých herců a vkusné staropražské písničky.

Cesta do pravěku (1955)

Klenot českého SF filmu. Obdivováno malým Spielbergem natolik, že jako známý režisér natočí Jurský park. Hvězdička dolů za dialogy...jak mě ti kluci tím přehnaným mentorovaním vždycky lezli na nervy....

Ocelový meč (1987)

Nejedná se o žádné veledílo, ale přesto jde o koukatelnou akční SF v jakési postkatastrofické budoucnosti. Patrick Swayze pro mne vždy byl a bude "Pan herec" a tudíž jeho výkonu nemohu mnoho vytknout. Škoda, že John Fujioka (starý voják) nemohl výrazněji zasáhnout do děje. V malé, ale výrazné roli padoucha se představí začínající Arnold Voosloo (Mumie, Mumie se vrací). Film samotný svým stylem trochu připomíná Šílenoho Maxe 2. - temná budoucnost, kdy svět zmírá v poušti a bojuje se o vzácnou tekutinu (zde voda, v MadMaxovi ropa). Z pouště přichází neznámý hrdina, který vše vyřeší a pak opět zmizí v dáli. Poprvé jsem tenhle motiv asi zaregistroval ve westernu Shane (Jezdec z neznáma) a naposled v Temném rytíři (jezdec na černé motorce ujíždí do dáli...). To xxlch: že by Rudý úsvit nějak souvisel s tímto filmem??? To bude asi omyl, je to válečný film a byl natočený o 3 roky dříve...

Skippy (1992) (seriál)

Tak tahle slátanina pouze využívá jména původního seriálu z roku 1966. Ovšem co bylo v té době solidním seriálem vychovávající ekologicky smýšlející mládež, stává se v roce 1992 trapnou fraškou.

Skippy (1968) (seriál)

Z dnešního pohledu průměrný seriál pro mládež, ale je nutné si uvědomit, že jde o rok výroby 1966!! Díky tomuto seriálu byla vychována celá generace ekologicky smýšlejících lidí v době, kdy to opravdu bylo potřeba. Takže tady hvězdičku přidávám. Velmi příjemný je také herecký výkon Eda Devereauxe v roli správce parku Matta Hammonda.

Dokonalý muž, dokonalá žena (1986) (TV film)

Vynikající komedie o vztazích mezi mužem a ženou napříč generacemi si zahráli s očividným potěšením manželé Abrhámovi.

Rudá krev (1997) (TV film)

Průměrný televizní film...

Dobyvatelé sedmi moří (1953)

Když jsem film viděl poprvé, myslel jsem, že je tak o 15 let starší:o)) - odpovídal by tomu poměrně slaboduchý scénář, kde je vše zaměřeno na akci a pestré barvy. Jenže místo hyperaktivního Errola Flynna je zde John Payne v roli piráta Barbadossy. Pro toho kdo má rád pirátské filmy to bude jistě příjemná podívaná, romantická láska, hollywoodská kráska (Donna Reed), mužný pirát (Payne), nesmiřitelný odpůrce (Mohr) a pirátský kluk obdivující hlavního hrdinu. Kdo očekává ale nějaký duševní přínos, tak se musí poohlédnout jinde :o))

Nevídáno, neslýcháno (1958)

Komedie "Nevídáno...neslýcháno..." je hereckým koncertem Louise de Funese v roli pytláka, který dodává zvěř do všech domácností malého městečka, včetně místní restaurace. Pytlák Blaireau je trnem v oku starostovi, který nutí nebohého strážníka Parjua (Moustache), aby konečně zjednal pořádek. Film popisuje snahu dobráckého Parjua vyhovět starostovi a vtípky, které si z něj tropí Blaireau, neustále unikajícímu za pomoci svého psa a cvičené kavky. Je opravdu škoda, že film se mezi české diváky nedostal téměř 50 let, patří k těm nejlepším , ve kterých Funes hrál a předvádí zde vynikající repertoár svých nejlepších gagů.

Kull dobyvatel (1997)

Co se týče žánru heroic fantasy, bylo natočeno tak málo slušných filmů, že jsem ochoten u těch povedených i nějakou hvězdičku nadsadit. Za posledních 30 let nebylo natočeno téměř nic koukatelného...máme tady Pána šelem, který byl dějově naprostá slabota, ale pořád patří mezi TOP20 žánru. O pár let později se objevil Barbar Conan, byl by výborný, ale...režisér došel k názoru, že využije Arnoldova ideálního vzhledu ke klipovitosti (pózování s mečem atd.), podle mého tím zbytečně film devalvoval a z Arnolda udělal horšího herce než byl. Conan Ničitel byl bohužel natolik přecpaný latexovými obludami, až se stal parodií sebe sama...Rudá Sonja dodnes rozčiluje mnohé fanoušky žánru slaboduchostí a příšernými herci (koho nakopnout do zadku dřív? scénáristu, trikaře, Nielsenovou, nebo toho uřvanýho kluka s ochranitelským tlusťochem???) . O deset let později se objevil Kull dobyvatel a já byl štěstím bez sebe, že je tady konečně nějaká heroic fantasy na kterou se dá koukat až do konce. Dokonce ani Sorbo (Hercules) mi nevadil a překousnul jsem i gumoidní příšeru. A dnes? Když vezmu v úvahu, že od té doby už v podstatě nic kloudného nebylo natočeno (slabší Král Škorpion, pohádkový Eragon či Dračí srdce, naprostý odpad jako Dračí doupě, bouře atd.). TAk musím (v rámci žánru) hodnotit Kulla nadprůměrně. P.S. Nedávno jsem shlédl ruského Vlkodava z kmene Šedých psů a byl velmi spokojen, takhle má vypadat správná heroic!!! Takže amíci: dejte penízky do pořádný HF, námětů je bambilion!