Red (2010)

oproti Expendebles to má výrazně propracovanější děj, byť obsazení stejně geniální. Skvělé hlášky, kouzelná Helen Mirren s nonšalantním Brianem Coxem, šílený John Malkovich, excelentní Bruce a Morgan. Milá rolička legendy Ernesta Borgnina. Já se bavil:)

La Vérité tient à un fil (1976) (seriál)

Justiční omyl pařížského soudního dvora a boj schopného advokáta o záchranu mladé ženy před trestem za domněle spáchanou vraždu svého zámožného milence... Podle námětu slavného advokáta René Floriota (česky knižně Pravda visí na vlásku, 1972).

Love's Unending Legacy (2007) (TV film)

Pátý díl rodinné série J.Oke popisuje život Missie LaHaye rok po smrti malé dcerky. Právě pochovala svého manžela Willa, který byl zastřelen, když se, coby šerif, pokušel zatýkat falešné hráče pokeru. Missie se spolu se synem Mattym vrací do rodné krajiny za rodiči, kteří ji nikdy neodmítli pomoc. Také tentokráte jí moudrost Clarka Davise a jeho ženy Marty pomůže s kroky v nové etapě života... Příjemný nenáročný film z USA konce 19. století, který pohladí na duši. Vyšší cíle si tato křesťanská agitka neklade, ale nakonec i toho je někdy potřeba.

Love's Unfolding Dream (2007) (TV film)

**Rozvíjející se sen lásky** je poslední díl šestidílné ságy J. Okeové o několika generacích žen rodiny farmáře Clarka Davise. Setkáváme se opět s moudrým Clárkem a jeho ženou Marty, tentokráte coby již zasloužilých prarodičů, kteří láskyplně pečují o své dva vnuky a mladou vnučku Belindu. Ta je také hlavní postavou tohoto dílu série. Hodlá se stát lékařkou a tomu chce podřídit vše, i svůj budoucí život. Jenže do města přicestuje mladičký právník Drew, který se musí vyrovnat s dědictvím po svém strýci - sousedu Davisových. Počínající vztah mezi oběma mladými lidmi může změnit všechna jejich předchozí předsevzetí... Příjemná odpočinková romance z konce 19. století je naplněná křesťanskou laskavostí, která však není tentokrát naordinovaná v přehnané míře. Vše je sice od začátku zcela předvídatelné, ale pokud jste přesyceni thrillery plnými krve, bude tento film dobrou volbou pro relaxaci.

Solomon Kane (2009)

Vzhledem k tomu, že jsem všechny povídky se Solomonem Kanem četl, vcelku jsem dopředu věděl do čeho jdu a tudíž nebyl zklamán. Skvělý James Purefoy mě provedl vizuálně příjemně zvládnutým středověkým fantasy příběhem, kde v hlavní roli vystupuje muž, který později dostane přezdívku "Puritán". Je zajímavé, že spousta lidí dodnes neví, že fantasy má minimálně dvě hlavní odnože- conanovskou a tolkienovskou. Srovnávat tyhle dvě je asi stejné jako srovnávat Shakespeara s Homérem, prostě to dost dobře nejde. Docela mě pobavila poznámka některých "znalců", že si příběh vypůjčuje kde se dá a není nijak originální:) Inu, ono je to trochu jinak- příběhy Solomona Kanea jsou staré více než 80 let a byly to vizionářské první fantasy příběhy vůbec (pokud nebudu brát v potaz rozličné starověké báje a pověsti). Howard předběhl dobu (a třeba takového Tolkiena) o celá desetiletí, tehdy nikdo netušil, že se zrodil kult, jehož pravá chvíle teprve přijde. Film mě pobavil a věřím, že když se lépe zpracuje scénář (povídek je k dispozici dostatek), tak může být pokračování ještě lepší.

Crazy Heart (2009)

Smutný příběh plný pěkných country písniček se skvělým Jeffem Bridgesem.

Poslední vládce větru (2010)

Příjemný akční film pro všechny věkové kategorie, který jsem viděl v původním znění z titulky a tudíž ani zde zmiňovaný mizerný dabing mi nemohl pokazit výsledný dojem. Rozhodně se těším na pokračování a vcelku je mi jedno co si o tom zdejší pseudointelektuálové myslí :-DD

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Neuchopitelné, nezařaditelné, fantaskní, divné, propracované, třeskuté, barevné, akce střídá nudné pasáže...skvělé výkony Lawa, Ledgera, Deppa a Plummera....výrazně slabší výkon Farrella, všichni ostatní jen komparz potácející se okolo...naštěstí Gilliamova vizualizace vše zachraňuje...80%

Alenka v říši divů (2010)

Kouzlu Carollových knih jsem nikdy nepropadl a všechna filmová či televizní zpracování mě upřímně lezla na nervy v jakémkoliv věku. Burtonovo zpracování je natolik zajímavé, že jsem jej celé shlédl bez obvyklého znechucení. K hereckému mistrovství Johnyho Deppa a Heleny Bonham Carter asi těžko co dodávat, jen díky nim se dá shlédnout i film s mizerným scénářem (což není tento případ). Dost se mi nelíbila Anna Hathaway, její ztvárnění bílé královny se mi vůbec nesedlo...

Hledání Země Nezemě (2004)

Tomuhle filmu nemohu nic vytknout, skvělé helecké obsazení! Asi nejvíc mě dostávaly scény, kde se spolu setkali Hoffman s Deppem. Skutečný herecký koncert.