Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Prokláta buď teze Kevina Smithe (Clerks 2), jež uvrhla Samvěda Křepelku do vod homosexuality, což bylo usouzeno z každého jeho pohledu na Froda Pytlika. Kdo nevěří, ať si to skoukne ještě raz, i stane se to neskutečně rušivým elementem.

Everwood (2002) (seriál)

Každá série je úplně jiná. Dá se říct, že se vlastně úplně rozcházejí. A taky se klasicky střídají díly dobrý - průměrný i vyloženě slabý, ale i přesto to prostě musím hodnotit nadprůměrně. Hlavně kvůli výpravě (panoráma Skaliských hor je jedna z mála věcí, kterou Američanům závidím), postavě Dr. Abotta (vedlejší postavy to maj většinou lehčí, protože se v záplavě dílů nestanou "ploché") a castingu hereček...uuu.

Hancock (2008)

Docela průměrný filmík alias další film ze Smithem, který vznikl na základě velice zajímavé myšlenky, ale kterému chybí pořádná zápletka.....Pravda hláška "táhne z Vás alkohol" "protože chlastám, krávo" mě uzemnila, ale člověka zamrzí, když vidí ten nevyužitý potenciál. PS: Počítačové triky jak z minulého století, fuj, fuj, fuj.

Strážci - Watchmen (2009)

Tak pro začátek nemám v plánu tady omílat porovnávání Komiks vs. Film, jen snad mi přijde velice úsměvné tolik proklamované tvrzení "otrocký přepis", ale to snad musí napadnout každého tam kde text doprovazí obraz v takovém měřítku (Pokud by tomu bylo naopak, tak by se zas tvrdilo, že nedodržuje předlohu.....pche). Nebo to snad Jackson zobrazil Roklinku uplně jinak než jak píše J.R.R.T.? No ale teď k tomu hlavnímu. Snad nejvíc co mě zaujalo je, jak se Snyderovi podařilo udržet u tak drahého filmu čistou R-kovost (= kurvy, chlast a chlebíčky) a ten fantastickej soundtrack. Vybrakovaní "blockbusterů" posledních 40 let a napasování je do scén, kde mi to rozum přestává brát. U téměř každé písničky jsem se pozastavil...."Sakra kde jsem ji už slyšel?!"...nebo..."To snad ani není možný jakou nadsázku to tomu záběru dává?!"...Bob Dylan, Simon a ten druhej, Janis Joplin, Leonard Cohen, Jimbo Hendrix, K.C. & The Sunshine Band ad.....PS: Už jsem sfoukl i předlohu a musím uznat, že co se týká pojetí, se obě díla značně rozchází. Film je víc o akci, což je v určitých částech (emocích) jenom na podporu věci viz. přerod Rorschacha.

Mission: Impossible II (2000)

Kdo by se divil, že se Dougray Scott (Sean Ambrose) tváří celej film tak nakvašeně, když do něj Tom celou dobu natáčení tlačil ty svý scientologický bláboly (neověřená informace) a k tomu už si uvědomoval, že si kvůli tomuto nechal uniknout šanci hrát hlavní roli v tomto (ověřená informace).

Temný rytíř (2008)

Tak už s chladnou hlavou, potom políčku z Oskarů, bych tady taky rád přispěl svou troškou do mlýna. Je k nevíře, jak krátká je paměť filmového fanouška (kritika, člena akademie), že si nemůže porovnat své zážitky filmů ze srpna 2008 s filmem z února 2009!! Nebo snad nechápe ten majstrštyk.....veletoč Heatha jak z dětského maškarního. V prvním záběru je za obyčejnýho zloděje, pak si nakráčí za pomatenýho kouzelníka, toho proloží masovým vrahem, aby to všechno završil manipulativním psychopatem v tom roztomilém oblečku zdravotní sestřičky ( => zato všechno obrovský dík scénaristům). A to všechno čas od času doplní slušňák Badman, naivka Harvey a létající kamión..........Jak pak sakra může být lepší film, kterej Vám v prvním záběru ukáže kompletní pointu, což pak sice asi na 15 minut následuje slušná "forma", která ale rychle omrzí a co potom?? TOTO je nejlepší film Oskarové sezóny 2009 !!! I¨m really serious, son.

Karamazovi (2008)

Nemám možnost srovnání se žádným divadelním přestavením a ani jsem nečetl literární předlohu, a tak moho soudit jen z toho co se událo v kině. Na počátku lehké uvolnění, když zjistíme, že David Novotný neumí polsky, pak plynulé přesuny z reality do zkoušení přestavení, nasledně zjistíme, že Igor Chmela polsky umí, pak nás "jugoslávský" loutkář málem udusil smíchy a nakonec finální katarze. Zpracování jako celek je fantastické o hereckých výkonech se snad bavit ani nemusíme, ne? PS: VŠECHNO JE sice DOVOLENO, ale i tak poslat všechny akademiky, kteří nedopřejí Zelenkovi a spol. Lva za film na 20 let do dolů na Sibiř.

Comeback (2008) (seriál)

2 z milosti. A to ne z nedostaku humoru, ale hlavně kvůli tragickým "hereckým" výkonům.

Sex Drive (2008)

To je tak, když si člověk brouzdá po ČSFD (sekce KINO) a zaujme ho obrázek (plakátu), překontroluje si dojem na traileru, a pak se mu do ruky dostane "unrated dvd version"....Hned ze startu mi dva řízci (scénarista a režisér) vysvětlili, co znamená unrated version a to s takovou nadsázkou, že všichni puritánští "určovači" ratingu přístupnosti museli spáchat sebevraždu. Pak mi bylo Jamesem Marsdenem názorně ukázano, co to znamená opustit hereckou škatulku, mluvící koblihou, co je to nemoc z povolání a Amandou Crew, že někde ve světě existuje klon Avril Lavigne a Terezy Kerndlové. (=> dohromady a bez zpěvu). Zkrátka tady tvůrci knock-outovali všechny pokusy partičky okolo Judda Apatowa o nekonformní teenagervskou komedii. Nějaká ta hvězda navíc za čičinky, GT 800, supersarkastickýho Setha Greena (nevěřím mu ani nos mezi očima) a výše zmíněné Marsdena se slečnou Crew (cute). PS: Neříkám, že se to musí líbit všem, ale těm co "pochopili" toto, nebo a popřípadě toto se to líbit bude určitě.

Okrsek 13 (2004)

V žádném případě neočekávejte akční spektákl s rafinovanou zápletkou a záporákem jak ze Smrtonosné pasti. Je to prostě jen 80-ti minutovej klip na souboje střídající vizuálně skvělou choreofrafii míchanou parkhourem, kde scénář je jen věc, která to všechno tak nějak spojuje. A další Plus je, že i ti týpci maj docela charizma. Pokud se vám tyhle věci nelíbí, tak vás třináctka bude nudit. Pokud vám však zůstává rozum stát nad kousky těch šílenejch "skokanů", tak si to určitě užijete. A já, jakožto příznivec té druhé skupinky, jsem si na tom ujel.