Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Příjemná oddychovka a přitom se člověk někdy dozví víc než u normálního cestopisu. Ewan, Charley a Claudio mi jsou příjemný a motorky mam taky rád. Nejslabší se mi zdál druhý díl, jinak to je perfektní nápad a úctyhodnej výkon.

Bělásek (1995)

Velmi zajímavý film, je zde vidět obrovský lidský strach z neznámého a co vše může způsobit lidská závist. Velmi pěkně a nostalgicky natočeno, ale škoda že děj není více rozvinutý a nejde trochu do hloubky, Ale námět určitě super a výborný výkon Seana Patricka Flanera a Jeff Goldblum zde opět vyniká jako, jak je jeho zvykem, jedna z vedlejších postav.

Kick-Ass (2010)

Povedená parodie na komiksy a skvělá dekonstrukce superhrdinů aneb jak se stát superhrdinou bez superschopností. Svižné, originální a hlášky jsou povedené a jsem určitě zvědavej na dvojku, jestli bude pokračovat v nastaveném tempu. Mohu ještě doporučit Zelenou sršen, která je na podobné téma.

X-Men: První třída (2011)

Film má přes 2 hodiny, ale vůbec jsem si to neuvědomil. Film má svižné tempo a to hlavně v první polovině. Přirovnal bych ho k prvním dvoum filmům, ale o trošku víc povedený. Digitální scény jsou perfektní a vůbec není špatně vidět známe X-meny jako ještě děti. Moje očekáváni byla splněna takže dávam tak 4,5..

Policejní akademie (1984)

Tenhle úlet jsem viděl už alespoň 5x a ještě nikdy jsem se u něho nenudil a to je u takovéhlého filmu podle mě nejdůležitější. Bohužel ostatni díly jsou na tom hůř.

Mlha (2007)

Většina filmů která jsou zpracována podle předlohy Stephena Kinga mě většinou zklamala (kromě klasik jako Shining, Zelená míle, atd.) ale tento k nim určitě nepatří. Tento psychologický horor skvělě staví a dávkuje napětí a atmosféru, ale taky předvádí super výkony herců. Ještě dlouho jsem musel myslet na konec a na lidi uvnitř supermarketu, který si utvořili svůj mikrokosmos, který byl vlastně hlavním dějem. Je tu krásně a názorně vidět, co s lidmi udělají nečekané a stresové situaci a čemu všemu jsou schopni uvěřit.

Podivní (2010)

Skvělé atmosféra a občas jsem se i leknul. Herci hráli přesvědčivě a příběh se odehrával svižně a v celku byl i zábavný (jen občas bylo lehce předvídatelný, co se stane ale to v podobě naschvál natočených cliché). The Crazies určitě vyčnívají nad žánrově podobnými filmy.

Wrestler (2008)

Velmi podobný film jako 8 mile akorát ze světa wrestlingu. A hlavně skvělý Mickey Rourke. Je to kvalitní film, ale čekal jsem více, tak proto jsem možná byl ke konci trochu zklamaný.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Romantický komedie moc nemusím, ale tahle se mi doopravdy líbila Skvělé hlášky a vtipné momenty a Kutcher mě příjemně překvapil.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Určitě lepší než třetí díl, ale horší než první a druhý.. Děj byl občas zdlouhavý, ale Johnny Depp a mořské panny vše zachránili, takže jsem se nenudil jak u trojky. Jinak atmosféra a hudba opět skvělé, takže jsem byl spíše příjemně překvapen.