Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Pardon ale... Takhle prvoplánové vtipy, efekty většinou jak v nějakém koprodukčním filmu, herecké výkony jak pro pětileté (obzvlášť všemi vychvalovaná Awkwafina) jsem neviděl hodně dlouho. Cením pokus!! o zajímavější příběh, zasazení do jiného kulturního prostředí a bojovou choreografii. A teda samozřejmě Ben Kingsley, který film s jeho vymazleným britským přízvukem rozbije. Ale jinak nic. Za mě to je bohužel jedna z nejhorších marvelovek a jeden z nejhorších filmů, na kterém jsem byl v kině.

Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron (2021)

Místo dokumentu mi tohle přijde spíš jako taková oslavná sága někoho, kdo by se rozhodně neměl nějak velebit a někoho kdo určitě ego už zvedat nepotřebuje.

Celebrity s.r.o. (2015)

Jedna hvězda za Kaňkovského s Mádlem a druhá za ucházející sebeparodující první polovinu. Ta druhá polovina na mě byla až moc velký bizár a sotva jsem to dojel do konce. Jinak celkově na mě film bohužel působil kvalitou jak z nějaké televizní německo-maďarské koprodukce.

Láska a příšery (2020)

Chcete vidět film, kdy nejlepší herecké výkony podává pes? Tak prosím.. Jinak pro mě naprosto zbytečný snímek, kde nic nefunguje a který kopíruje milion podobných snímků, akorát že je kvalitou o tři úrovně horší a nepřináší naprosto nic nového. Krásný příklad průměrného 'netflixovského konzumerismu', kdy je potřeba produkovat co nejvíc mainstreamových výdělečných filmů podle již ověřených a úspěšných vzorců.

Zločiny Velké Prahy (2021) (seriál)

Skvělý celkový námět, obsazení a rekvizity, ale to vše bohužel neuvěřitelěně shazují jednoduché a předvídatelné jednotlivé příběhy a hlavně silně nepovedená kamera. Poprvé u nějakého díla jsem si uvědomoval, jak špatná kamera může vadit a zkazit celkový dojem. A to hlavně z důvodu že každý kamerový záběr byl brán nepřirozeně zblízka a detailně vůči svému objektu a ještě vždy z nějakého zvláštního úhlu. Chyběl tu vždy nějaký záběr z větší dálky a to pak dělalo scény nepřehledné a roztříštěné a pro mě osobně až frustrující (jako laik nevím, jestli v tom měl být třeba nějaký umělecký záměr či ne). Plus také škodila určitá strohost a snaha mít každou scénu učebnicově dobově přesnou, takže konečný výsledek byl bohužel opak této snahy a scény z každodenního života vypadaly nuceně a určitě ne přirozeně či dobově. Navíc se mi zdálo, že je vše točené v jedné ulici a na jednom statku a místo je jen vždy bráno z jiného úhlu či jinak naaranžované, aby to vypadlo jako jiné místo, což při takovém rozpočtu, který měli :D... Bohužel všechny tyto důvody nedaly následně prostor vyniknout ani povedené výpravě a ani super hereckým výkonům a všechny tyto pozitiva spíše tlumí.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Kdo četl přelohu od Hrabala, tak určitě nemůže tohle povrchní a pouze na první pohled líbivé dílo brát jako povedeneou či dostačující adaptaci. Film selhává snad všude - po řemeslné stránce, kde nejvíce bolí triky a herecké výkony v čele s castingem hlavního hrdiny, ale hlavně selhává v zachycení alespoň nějaké části pointy Hrabalova románu, kdy tu místo komplikované osoby či místo komplikované doby, koukámě na oslavu a povrchní krásu téhle doby a vlastně jinak žádný příběh či nějaká přidaná hodnota tu neexistuje.

Letuška (2020) (seriál)

Seriál co tak po druhém dílě začne parodovat sám sebe.. Škoda, námět zněl slibně.

Báječná léta pod psa (1997)

Knihu jsem nečetl, takže její kvalitu soudit nemohu. Ale film se mi zdá jen jako nekonzistentní směska stokrát opakovaných témat v jiných a lepších filmech a to ještě v doprovodu s nudným tempem. Bohužel jen si vybrat za téma tuto silnou a pohnutou dobu, která je na vyprávění bohatým zdrojem, nestačí. Od začátku je jasné, jak se příběh bude vyvíjet a film pro mě postrádá jakoukoliv originalitu, větší pointu nebo alespoň nostalgickou poezičnost o každodenním životě v téhlé době (o tom to asi hlavně mělo být).. Bohužel ani Vetchý a Šafránková tuhle prázdnotu nezachrání.

Temná věž (2017)

Už jen nacpat 8 bichlí do 90 minut filmu zavání průšvihem. A tak se stalo. Místo parádní temné a chytré dospělácké sci-fi/fantasy filmové série tu máme klišé béčkový sci-fi snímek, který se spíš řadí do průměrné young adult sci-fi kategorie. Na to kvůli čemu je knižní série proslavená, tu logicky není prostor a jedná se pouze o osekaný, bezduchý a neoriginální akční příběh. Určitě se dá na film koukat, ať už kvůli hereckému obsazení (které tu ale nemůže naplno ukázat jejich potenciál kvůli celkem nudně napsaným postavám) nebo povedené atmosféře a spádu děje. Ale dá se na něj koukat bohužel jen jako na obyčejný (pod)průměrný film a ne jako na snímek s názvem Temná věž od Stephena Kinga, kdy každý očekává určitou chytrost, originalitu a spousty jiného, co zde chybí. Kvůli tomu dávám i dvě hvězdičky místo tří, které bych asi dal, kdyby se film jmenoval jinak a neměl ambici být Temnou věží.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

No ještě že se seriál vydal cestou, kterou se nakonec vydal.. Takhle z toho mohl být jen další z mnoha (pod)průměrných amerických sitcomů. Ale už i zde je vidět skvělá chemie mezi dvojkou Galeckim a Parsonsem.