Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

I když námět se mi zdál velmi slibný, kdy by se na toto téma a skrze něj dala udělat skvělá satira na Trumpovu administrativu, tak se to těžce nepovedlo. Scénáristicky děravé, některé dějové zvraty nejsou radši vůbec vysvětlené, ale hlavně tomu nejvíce chybí samotný humor. Za celou dobu se objeví jen občas nějaké pouze lehce vtipné narážky nebo vtipy, ale z větší části se jedná pouze o trapné a donekonečna opakované anekdoty (např. 100x opakovaný vtip se vstupem do kanceláře aj.). Ani charaktery postav a herecké výkony bohužel po celou dobu nedávají naději, že by se něco mělo zlepšit. A to je co říct, když to nedokáže utáhnout ani takováhle kombinace hereckých kapacit. Steve Carrel po place lítá a tváří se jak ten šimpanz v druhém díle a role nešikovného generála v jeho podání spíše vyznívá trapně, Jimmy O. Yang jako by se nemohl s rolí sžít a zde nejlepší John Malkovich vyznívá celou dobu herecky rezignovaně (asi jako jeho postava frustrovaného hlavního vědce).

Teorie tygra (2016)

Česý pokus o Jacka Kerouaca fakt nevyšel. Než jako tragikomedie to nechtěně vyznívá jako smutné zrcadlo naší společnosti s těžce zakořeněnýma stereotypama (už jen to jak je takovýhle film divácky úspěšný). Jediné plus je zde casting a povedená kamera, díky kterým se dá film tak nějak dokoukat.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak a dílo dokonáno.. I když po technické stránce tomu nejde asi nic vyčíst (neuvěřitelná vizuální podívaná) a kdyby to byl film sám o sobě mimo Star Wars universum tak asi také tolik ne. Ale mít jen boží efekty fakt nestačí a obzvlášť ne ve Star Warsech. Takže jediné co zde bohužel hlavně zbývá, je právě vyčítat. Snímek a celá trilogie je našlapaná a překombinovaná snad všemi existujícími filmovými a hlavně původně originálními Star Wars cliché. Po celou sérii jsem měl tedy pocit, že jsem se koukal na nepovedený reboot původních dvou trilogií, kdy se mi občas zdálo, že snad i samotné hlášky byly převzaty z původních filmů a o originalitě samotného hlavního děje ani nemluvím. Mimo to byl samotný děj tak překombinovaný, že snad ani nemůže dávat ve všem smysl. Díky tomu ztrácí SW universum i to na čem si vždy zakládalo a díky čemu slavilo takový úspěch a to je vše mít do detailu promyšlené a zpracované. Do toho ještě film udělal z hvězdných destruktorů, Hvězdy smrti a ničení planet tak obyčejnou a fádní záležitost, že mám skoro až pocit, že tím do jisté míry původní dvě trilogie až znehodnotil. Dále si člověk musí všimnout, jak se i zde pořád víc než silně hraje na nostalgickou strunu diváka, ale mezitím co tohle v prvních dílech možná fungovalo, tak zde se to stává až patetické. Jediné co je zde pozitivní, kromě zmíněné vizuální a technické propracovanosti, je, jak se zde ukazuje kvalita podle mě strašně nedoceněné prequelové trilogie George Lucase. Bohužel tenhle snímek a celá tato trilogie jde vnímat pouze jako bezduchý a komerční patos.

Poslední aristokratka (2019)

Příznám se, že jsem předlohu nečetl, ale říkal jsem si, jak je to zajímavý námět a do toho super herci, takže by to mohla být alespoň příjemná jednohubka. Bohužel to se nekonalo. A přitom ta snaha být dobrým filmem ze snímku přímo čiší - super herecké obsazení, krásné prostředí, originálně napsané postavy, povedená kamera aj. Ale přitom tomu chybí to nejdůležitější, co by takováhle komedie měla mít a to humor. Film si přímočarým dějem a celou svou koncepcí čistě zakládá na tom, že bude pouze a jedině komedií, ale když se snaží být vtipný, tak je to neskutečně křečovité až teatrální a člověk se maximálně pousměje nad nepodařeným a někdy trapným pokusem.

Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Nemůžu si pomoct, formát filmu mi k tomuhle žanru prostě v případě Příbáně nikdy nesedí (platí skoro pro všechny filmy žlutého cirkusu) a s více než povedeným seriálem to nejde srovnávat.

Tolkien (2019)

Na tenhle film jsem se doopravdy těšil, protože Tolkienův příběh je zajímavý a už dlouho jsem si říkal, že by mohl být inspirací pro výborný film. Ale bohužel film nemá nic, na co jsem se těšil a co bych u takového velikána považoval za automatické. Příběhu chybí komplexnost a zároveň i detailnost, kterou bych tedy aspoň čekal u takto krátkého období, na které se tvůrci zaměřili. Nebo vysvětlení proč je Tolkien vlastně tak slavný a výjímečný, což je neodmyslitelně spojený s jeho akademickou dráhou jako profesora na Oxfordu a dalších věcí. Místo toho se film táhl a v nějakých částech byl až nudný, jako kdyby neměli scénaristi materiál na použití. Chápu, že do filmu nejde zahrnout vše, ale tenhle film popisuje jen tuctový příběh nadaného mladíka s velkou fantazií.. Myslím, že takováhle mysl a osobnost by zasloužila mnohem lepší, úctyhodnější, režijně a scénáristicky zdařilejší film. Jediné plus jsou zde celkem dobré herecké výkony a skvělá kamera plus celkem zdařilé vyzobrazení doby a kontextu v jakém Tolkien žil.

Terminátor: Temný osud (2019)

Ještě by mohl vzniknout seriál 'Rodinné vztahy T-800 aka Carla'.. Neoriginální, místy nelogický a nezáživný. Asi jako mnozí, taky doufám, že už tuhle franchisu přestanou konečně ždímat.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Asi jsem čekal o mnoho víc, takže jsem byl nakonec zklamanej. Takový Let´s Dance akorát s jiným sportem. Jediné pozitivní byly dobře propracované souboje a kamera. Herecké výkony ušly, ale zase žadná sláva to taky nebyla a příběh byl cliché a předvídatelný. Asi jako motivační film to lidi mohou ocenit, ale můj žánr to není.

Láska je láska (2012)

Čekal jsem méně, ale ani tak mě hlavní příběh moc nenadchl. Nejlepší na tomhle filmu je Vetchý a jeho rodina. Vlastně jen kvůli němu jsem se nechal donutit, abych na to šel a naštěstí zvládl svojí roli skvěle jako vždy. Ale zaujme i originálně napsaná posatva nejstarší dealerky v ČR. Takže když nic vůbec nic nečekáte, můžete být příjemně překvapeni jako já. Ale na tři hvězdy se to bohužel nevytáhne.

Scary Movie 4 (2006)

Myslím, že po jedničce tahle série konečně přestává mít klesající tendenci a alespoň se ustálí jako nej díl po prvním dílu. Člověk se tedy tady alespoň trochu pobaví, ale nevím, jestli to má moc něco společného s filmařinou.