Malá Miss Sunshine (2006)

Snímek je to zdařilý ale oskara za to ze si tam Arkin dvakrat šňupne herák a umře....hmhmhm....už tak pochybnou úroveň oskarů to jen sníží.

RoboCop (1987)

Nejde o úroveň nýbrž o klasiku:-)

Bourneovo ultimátum (2007)

Postava tak skvělá jako Bourne tu chyběla. Mám pocit, že James Bond a Ethan Hunt by se měli klanit. Po zásluze odměněné a třemi Oscary vyšperkované dílo Greengrassovo.

Pro pár dolarů navíc (1965)

No tak je jasné, že Clint se narodil pro tyto role.To samé Sergio Leone alias král westernů.

Lepší už to nebude (1997)

Herecky koncert Jacka Nicholsona.S osobou Melvina jsem se občas ztotožňoval.

Nebezpečná rychlost (1994)

Jan de Bontovo debut a hned akční film roku. Keanu Reeves má šarmu na rozdávání a Sandra Bullock je sexy kráska v nesnázích. Hopperovo oslizlou postavu vydírajícího násilníka jsem bezhlavě hltal. Výborně nadávkované sekvence od openingové akce ve výtahu, po následnou honičku o místo v autobuse a pobyt v něm, až po super ending ve vlaku.

Smrtonosná past 3 (1995)

John McTiernan rozumí McClaneovkám nejlépe, neboť je jejich duchovním otcem. Na zběsilé tempo po nahánění v lokacích New Yorku se kouká moc dobře. Především scénáře a hlášky byly na mistrovské úrovni. To už se dneska netočí :-)

Hon na ponorku (1990)

John McTiernan, Basil Poledouris, Sean Connery, Jan de Bont a v hlavní roli jaderné ponorky! Nesmrtelná klasika.

Smrtonosná past (1988)

Ano musím se opakovat, John McTiernan je naprostá režisérská elita. Predátorem to začalo a tímto následným kouskem potvrdil svoji korunu krále akčních klasik. V mém top jako zástupce celé série, čtyřkou nevyjímaje :-)

Agent bez minulosti (2002)

Postava tak skvělá jako Bourne tu chyběla.Mam pocit ,že James Bond a Ethan Hunt by se měli klanit.