Zátah 2 (2014)

Druhý Zátah se hodil do gala a začal si hrát na gangstery. Zároveň ale nezapomněl, jak se dělá pořádná sekaná. Sice už to není porce XXL, ale pořád je pěkně šťavnatá a řádně namletá. K tomu navíc okořeněná vystajlovanými zabijáky (baseballista, holčina s kladivama, fousáč s mačetou), autohoničkami pěkně ve stylu Destruction Derby (jak jinak) a dochucena pěknou bahenní zálivkou. Co se příběhu týče, ten se tu zprvu snaží upoutat a chvílemi se mu to i daří, ale jak bitky postupně přitvrzují, začne se v té kaluži krve trochu topit a po finální řežbě v kuchyni (to už je čistý Mortal Kombat) už je člověku úplně jedno kdo je kdo a proč. Hlavně když krev cáká a kosti jsou drceny.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Duškova hra se slovy je doslova fasninující a vychytaná do puntíku. Velké pravdy vyřčené hravým a přitom hloubavým stylem. Více netřeba dodávat, mistr Dušek nám to prostě již vše vysvětlil.

Šigurui (2007) (seriál)

Démonické anime s ponurou dobovou atmosférou podpořenou explicitním násilím, krutými samurajskými charaktery a vychytaným soundtrackem. Jo, tohle my můžem.

LEGO® příběh (2014)

Pamatuju se, když jsem jako malej dostal svoje první Lego. Od té doby se z Vánoc doma stal doslova rituál zahrnující prohrabávání kostiček a budování Lego města. Stavebnice z 80. a 90. let měli tu kouzelnou výhodu, že jste hlavní téma mohli kdykoliv rozebrat a přetvořit v cokoliv, co vám vaše fantazie dovolila. Bohužel se to ale nedá říct o dnešních vykalkulovaných sériích. Takže tu máme Lego ninji, Lego želvy ninji, Lego Star Wars, Lego Batmana, Lego Indyho Jonese a Lego nevim co ještě. Jednoduchá radost ze spojování kostiček je ale ta tam. Autoři Lego příběhu na to neuvěřitelně kápli a servírují nám příběh o tom, že být kreativní a dělat věci jinak, než jak nám diktuje systém je ta správná cesta. To celé je umocněno skvělým humorem, hláškami a kostičkově vychytanou animací. Zkrátka jak hlásá ta neuvěřitelně vlezlá písnička "Všechno je tu boží" a já prostě musím dát 5 kostiček, pardon hvězdiček.

Želvy Ninja (2007)

Želvy Ninja konečně definitivně přemohli Trhače a jejich existence najednou neví co dál. Z April vyrostla Lara Croft a fušuje do archeologie. Žádná výraznější návaznost na minulost. Příběh postrádá výrazného záporáka a tak, abychom u toho neusnuli, se želváci žačnou řezat mezi sebou. Nevim, nevim...

Tetsuo: The Bullet Man (2009)

Do třetice všeho kovového. Tsukamoto se tentokrát rozhodl třetího Tetsua oplechatit více příběhem, který není úplně špatný, nicméně tady působí trochu rušivě. Rovněž Ishikawova hudba musela chvílemi trochu ustoupit do pozadí. Jakoby se Tsukamoto snažil zavděčit širšímu publiku a výsledek tím pádem již není ten správný industriální nářez, který mě tolik nadchnul u předchozích dvou filmů.

Re-Animátor (1985)

Udělejte lidem lobomii a ovládnete je.

Tomb Raider: The Lost Valley (2013)

Takhle to dopadá, když si vyrazíte do lesa na houbičky :-). Ne, vážně, chápu, že chtěl někdo vzdát hold originálu, ale tohle mě nechytlo.

Země bez zákona (2012)

Alkohol je metla lidstva. A když z něj lidi neoslepnou nebo jim neoddělá játra, je tendence, že se kvůli němu alespoň navzájem postřílí a podřežou si krky. Drsňácká story z období prohibice působí autentickou atmosférou a pěkně napínavou a krvavou akcí. Z hlavních postav nejvíce zaujme nezničitelný Tom Hardy a pořádně slizký záporák Guy Pearce. Trochu škoda, že Gary Oldman se svou partou mafiánů nedostal v příběhu více prostoru, filmu by to určitě prospělo. Každopádně zaručená zábava na večer se sklenkou dobrého pitiva :-).