• Hudební

Chlapectví (2014)

Příliš dlouhé, výjimečné pro mě pouze dlouhou dobou natáčení. Zaujal mě jen Ethan Hawke. Možná jsem netrpělivá, ale dívat se na film ještě proložený na Nova Cinema reklamami (moje chyba), to bylo téměř neúnosné. Ale i kdybych zvolila i vysílání , nebyla bych asi moc spokojená. Možná to ještě zkusím. Navíc jen taková maličkost, která mi vadila. Nebo spíš pro někoho maličkost, pro mě důležitá věc. Když kamarádka hlavního hrdiny řekne, že čte Jak zabít ptáčka. Toho si nikdo při dabování nevšiml? Ta slavná kniha autorky Harper Lee se jmenuje JAKO zabít ptáčka. Je to přirovnání. Jestliže tohle někdo zkomolí, nemá o knize ani ponětí.

Jersey Boys (2014)

Ten příšerný hlas se nedal poslouchat. Nemám v oblibě Clinta Eastwooda ani jako herce, ani jako režiséra. Nebyla jsem schopna těm chlapcům fandit.

Kalvárie (2014)

Zajímavý příběh, nádherná krajina, krásná hudba a skvělý Brendan Gleeson. Nejsem věřící, ale mít někde poblíž takového kněze, možná bych byla. Silný začátek a závěr. Ale John Michael není Martin.

Láska a odpuštění (2014)

Mám ráda hudbu Beach Boys, takže pro mě to byl zajímavý film. Slyšet jejich hudbu, vidět, jak Brian Wilson skládá, to asi potěší každého příznivce této skupiny. A k tomu vynikající a můj oblíbený Paul Dano. Jakmile se pak objevil v hlavní roli  John Cusack, už to nebylo ono. Ne že by to byl špatný herec, ale podle mě se na tu roli prostě nehodil.

Počátky (2014)

Zajímavý dokument. Několik výchovných ústavů jsem navštívila v rámci studia, nějakou představu o životě uvnitř mám. Že to holky nemají jednoduché, je jasné. Startovní pozice u všech tří dívek stejná, výsledek se odvíjel od jejich (ne)snažení.Přiznání dívky, že v práci vydržela jen dva dny, protože ji to nebavilo a nudí se, muselo naštvat každého diváka. Pokud neodešel od obrazovky hned v té chvíli, kdy viděl, že děvčata jsou tmavší pleti. A to asi udělalo dost lidí, vzhledem k tomu ,jak málo je zde hodnocení i komentářů. Škoda. Předsudky mi vadí. Fandím paní režisérce a rozhodně si nenechám ujít další osudy dívek.

Případy 1. oddělení - Hodinka k dobru (2014) (epizoda)

Pro mě slabší díl. Bylo v něm méně Bolka Polívky, který se mi v tomto seriálu moc líbí (kromě Ondřeje Vetchého a Miroslava Vladyky). A dost mi vadilo, jak si kolegové dělají neustále legraci z Víti. Tohle už bylo hodně přes čáru.

Případy 1. oddělení - Laborant (2014) (epizoda)

Nějak jsem nepochopila, proč by se měla vyšetřovat vražda, pokud je k dispozici pouze nějaká nedůvěryhodná fotka. Navíc fotka vystavená na viditelném místě - proč by ji tam měl pachatel nechávat? Jaký by měl důvod? Připadalo mi to od začátku celé jako nesmysl a ono to tak i bylo. Vladyka dobrý, Polívkovi role sedí.

Případy 1. oddělení - Smrt novináře (2014) (epizoda)

Vražda Michala Velíška. Kdo by si ten smutný případ nepamatoval. Vrah měl dostat doživotí. A novinářské hyeny změknou pouze v případě, kdy se jich to bezprostředně týká.