Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man byl vždycky náš neoblíbenější superhrdina, protože byl jako my. Školák, bydlel s tetičkou, nikdy neměl moc peněž a chodil na různý brigády (narozdíl třeba od Batmana, kterýmu je f*ckin' fourty a bydlí v tý haciendě), takže jsem rád, že ho napotřetí konečně ztvárnil někdo, kdo jako středoškolák vypadá. Tahle verze Spider-Mana se mi líbí, je tu hodně ukecanej, má motivaci stát se Avengerem, má tu i sympatickýho kámoše a "dispečera" Neda a mentora mu tu ztvárnil sám Tony Stark, kterej se do tý pozice hodil parádně (a taky dostal tak akorát prostoru, aby celej film neukradnul pro sebe). A záporák? Nejlepší doposavadní! Jo a vynikající Zendaya, co slovo, to perla! :)

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Jestli máte chuť na něco vláčnýho, (místa až do abusrdna) černohumornýho a vynikajícně zahranýho, pusťte si Tři Billboardy.

T2 Trainspotting (2017)

Velké zklamání. Původní Trainspotting je už 10 let mým nejoblíbenějším filmem a nedám něj dopustit. Od pokračování po dvaceti letech jsem měl jednoduché očekávání - osobitost, britskej humor, vynikající hudbu a špetku nostalgie. Ta ale místo špetky tvoří převážnou část filmu, ať už je to flashbacky, vzpomínání hlavních hrdinů, či přesně okopírované scény. Bohužel se mi nelíbila ani ta část filmu s hledáním sebe sama. Pro mě je to 40% a někdy v budoucnu tomu snad dam i šanci znovu.

Wind River (2017)

Za mě nejlepší film roku 2017.

Stranger Things (2016) (seriál)

Výborní dětší herci, neuvěřitelná atmosféra a hudba. Naprosto TOP seriálový počin, který patří zaslouženě na piedestal mezi Breaking Bad, první 3 séfie Dextera a první sérii True Detective.

Týpci a zbraně (2016)

Tyhle mafiánské příběhy mám rád. Sledovat zrod gangsterů v podstatě z ničeho, kteří postupně nabývají respektu okolí, hromadě peněz atd. atd. sleduju pokaždý s radostí, páč je tohhle odvětví děsně rozmanitý. Největší lákadlo k navštívení biografu v tomhle případě byl jednak režisér Todd Phillips , kterej umí dát filmům říz, vtip i odlhčenou atmosféru (Starsky & Hutch, Mládí v trapu, Pařba ve Vegas), a taky herecké duo Teller-Hill. Film se rozjíždí celkem lenivě a trvá nějakou chvíli, než jsem se do sledování zabořil - to když kluci musí odjet na vlastní pěst do Jordánska a střední východ vyjednávat a řešit průsery. Tam se taky odehrává nejlepší část filmu, kdy se například dvojice musí odkázat na devítiletého tlumočníka nebo na kamionovýho pašeráka. Vysloveně jsem se během sledování nenudil, ale ani mě za celou svoji stopáž v podstatě ničím nenadchnul. Určitě to nikoho od zkouknutí odrazovat nebudu, ale pokud někdo bude mít chuť na odlehčenou mafiánovku, doporučím spíš Prostředníky.

Bláznivá dovolená (2015)

"To není drátěnka, to jsou chlupy z přirození" Spíš než filmy z původní franšízy mi to připomíná nedávno natočený Millerovi na tripu, což byl ale ve všech aspektech silnější a vtipnější film. Bláznivá dovolená čerpá z devadesáti procent z fekálního humoru, není to úplně špatné, párkrát jsme se zasmál a uteklo to rychle, ale znova už to vidět nepotřebuji. Za nejlepší část považuju Christinu Applegate při středoškolský party soutěži.

Bojovník (2015)

Až na vynikajícího Gyllenhaala to byla podprůměrná záležitost a veliký zklamání.

Creed (2015)

Musím se přiznat, že když jsem poprvé četl o tom, že by měl Rocky předat rukavice pohrobkovi-levobočkoli Apolla, kterej se v předchozích dílech vůbec neobjevil, znělo to jako hodně zvláštní nápad na pokračování. Musím ovšem říct, že to dopadlo parádně a že není v tom příběhu žádnej zádrhel. Líbí se mi, že to navazuje na Rockyho čtyřicetiletou story, ale zároveň si to jede po svým. O tom vám napoví už intro, který začíná dost "nerockyovsky" bitkou malejch černochů v pasťáku. Dobře se tu ale pracuje jak s příběhem okolo Adonise s Rockyho, tak se mi líbila o romantická linka (Tessa Thompson je rozkošná), část o otci, dobrej byi i záporák nebo Apollova vdova. Filadelfskej feeling zůstal od jedničky v podstatě stejnej, v příběhu Adonise akorát do něj hraje častějš hiphop. A samotnej box moc dobrej - a to nejen finální mač, ale i zápas zhruba z prostředku filmu, kterej je natočenej na jedinej záběr.

Fantastická čtyřka (2015) odpad!

Jděte s timhle do prdele! Fantastic four z roku 2005 byla možná hloupá, s bídnejma dialogama etc. ale byla to aspoň zábava. To i Batman a Robin s Clooneym byla zábava aspoň s nadhledem, ale tohle je (díku bohu, že jen) hodina a půl ukrutný nudy. Vlastně se mi nikdy u komixový adaptace nestalo, že bych se už od desátý minuty ukrutně nudil. Hraje si to na něco, na co nemá, je to nuda a rádoby sociální drama a akční scény nestojej za nic. FUCK FUCK FUCK