Hana a její sestry (1986)

Film Hannah and her Sisters sa Woodymu podaril - bol plynulý, vtipný, obsahoval dobré dialógy i niečo z jeho obľúbenej "dramatickosti", o ktorú sa neustále snaží, ale hlavne sviežu ľahkosť a povznesenie sa nad strachom zo života.

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Ani neviem, prečo som sa priklonila k **, reálne je to niečo medzi ** a ***. Nie je mi ani celkom jasné, čo tomu chýbalo. Nepovažujem The Tale of Despereaux za nejaký výrazný nepodarok alebo za mrhanie času, len tomu deju podľa mňa chýbala trochu "kritickejšia zápletka", ak sa dá o niečom takom v animáku vôbec rozprávať.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Konečne po dlhom čase Disney, ktorý ma naozaj potešil. Bolt je cute, cica je supiš (pripomína mi užívateľku Endlessly) a to morča chcem rozhodne doma! (BTW: Je nespochybniteľné, že producent, scenárista, režisér, proste niekto, výrazne frčí na How I Met Your Mother: výroky s "awesome", "legendary", "true story" pridávajú čaro).

Valčík s Bašírem (2008)

Kruté, hrozné, strašné, všetky tieto prídavné mená sa spájajú s udalosťami, ktoré zobrazuje Vals Im Bashir. Ja to akceptujem, ale nemôžem si pomôcť, film ma nezasiahol. Pri pozeraní som pravidelne zívala, bohužiaľ.

Dům u jezera (2006)

Neviem prečo, ale The Lake House som túžila vidieť už dávno, i keď som vedela, že sa nejedná o žiadny masterpiece. Po roku nezmyselného čakania som si ho konečne zaobstarala. A dostala som, čo som chcela - príjemný romantický film.

V žáru noci (1967)

Dobrá detektívka tvoriaca pozadie pre ukážku rasizmu v jednom mestečku na juhu USA v 60. rokoch 20. storočia. Človeka poteší, keď vidí vo filme tak dobre vykreslené charaktery postáv a ešte väčšmi, ak sa počas deja vyvíjajú (viď zmena vo vzťahu Gillespie/Tibbs). Príjemná soulová hudba a detto herecké výkony Sidneyho Poitiera a Roda Steigera. Nenapadá mi dôvod, pre ktorý by ste sa mali vyhýbať tomuto filmu.

Maso a krev (1985)

Flesh & Blood nie je nič viac a nič menej ako no brain film s kopou násilia a sexu (priam sa ponúka alternatíva názvu v podobe Sex & Blood). Ale tak, to nemusí nutne znamenať, že je zlý. A Jennifer Jason Leigh bola naozaj incredibly hot :-)

Vše o mé matce (1999)

Rozhodne nie typ filmu, ktorý by som vyhľadávala, ale kvalitu treba oceniť. Ženy, transvestiti, môj prvý film od Almodóvara - pre mňa prekvapenie. Nevedela som, že existuje režisér, čo je až v takej miere pohltený skúmaním ženskej duše.

Nouzový východ (2008)

Nezvyčajná dráma. Človek hodinu a pol nevie what's the point a keď príde veľké finále, je zrazu tých podnetov tak veľa, že nič nechápe. Chyba. Ale ak to malo byť o bezútešnosti života, tak výsledok na seba nenechal dlho čakať. Minimálne ja som dosť deprimovaná.

Pravdivá romance (1993)

Niekoľko vecí, pre ktoré odporúčam pozrieť si tento film: nice true romance; dredy Garyho Oldmana; zhúlený Brad Pitt; trochu krvi spojenej so špičkovou obranou života in Tarantino style a vskutku geniálna ústredná skladba Hansa Zimmera "You're so cool".