Atlantida: Tajemná říše (2001)

jeden velmi úekný animovaný film, ktorý ma dostal. nemohol som od obrazovky odlepit oci a sledoval co sa to predo mnou deje. krasna klasicka animacia v spojeni s perfektnym pribehom a temou (ktora ma aj trochu zaujima). Fil je pod edenim fakt dobreho rezisera. to vidno hlavne v nadhernej scene prichodu do atlantidy. Film nepostrada napetie humor a pri zaverecnej scene aj dostatok akcie. Vrelo odporucujem kazdemu kto sa vie hodinku a pol citi ako dieta. Perfektne si uzije.

Austin Powers: Špionátor (1997)

Tak mne sa náhodou tento agent co má skazený chrup a obrovské libido celkom pácil. je to taká divná zábava ale dokonale baví. Páci sa mi ked si niekto utahuje zo super elegána J. Bonda.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Tak je to slabsie ako jednotka, ale stale je to tak divne zábavné. Myers sa v Powersovi asi nasiel, lebo ho stvarnuje priam dokonalo. film si stále kvalitne utahuje z originálnych Bondoviek ale v podstate im vzdáva aj takú malickú poctu. Ja som sa dost dobre bavil, ale jednotka sa mi pácila viac

Azumi (2003)

Pekne natočené, ale pre mňa jeden z najslabších samurajských filmov. Pôsobilo to na mňa príliš pretechnizovane a nejako som sa nemohol skamarátiť s tými zabijakmi boli to pre mňa len poplašený puberťiaci.

Batman (1989)

Najlepší, najgeniálnejší úplne bezchybní diel z batmanovskej ságy. Ironické je že je ten prvý. Tim Burton zvládol réžiu na výbornú, vybudoval hutnú a temnú atmosféru Gotham city žeby sa dala nožom krájať. Micheal keaton bol stvorený pre úlohu Batmana a jack nicholson a jeho jocker je kapitola sama o sebe. Najčistejšia forma úplného zla. jeden z najdiabolskejších záporákov histórie kinematografie. Kiežby sa aj ostatné diely od Batman forever uberali podobným smerom. no to je iba môj sen ale skutočnosť je iná, škoda. No čo ale aspoň môžem donekonečna kukať prvé dva geniálne diely.

Batman a Robin (1997) odpad!

Absolútny radioaktivny vysokotoxicky odpad ktorý mal skončiť v kanáli. jediný zo všetkých batmanov pri ktorom som zaspal a kým som bol ešte hore penil som od nervov ako dokáže niekto natočiť niečo tak trápne ako je tento brak. Hanba celej ságy.

Batman navždy (1995)

veľmi veľmi veľmi slabý odvar prvých dvoch dielov. Jediný herec čo tu predvádza solídny výkon je Jim Carrey. ostatný sa topia v bahne priemernosti a Tomy Lee Jones je dokonca zo svojím odvarom svojej vlastnej postavy z Natural Born killers trápny a podpriemerný. veľké sklamanie pre fanúšikov batmanovskej ságy. Ale stále ešte pozerateľná záležitosť. Veľmi slabé 3 *.

Batman se vrací (1992)

aach zlaté časy keď mal ešte Batmanovskú ságu v rukách Tim Burton. vtedy sa na to ešte dalo pozerať, pretože Burton je vážne talentovaný režisér, ktorý vie vytvoriť presvedčivú temnú amosféru. Vie vybrať hercov ako Michael keaton (Zatiaľ nebol lepší Batman než ten jeho) a Danny DeVito. Jeho tučniak je perfektným stelesnením úchylného záporáka. Síce je batman 2 o trošku slabší neý bezchybná a geniálna jednotka stále si svojich 5 * plným právom zaslúži.

Battle Royale (2000)

Uff tak toto bolo niečo. Začiatočné titulky ako keby boli vyhodnotenie ročnej správy o stave Slovenskej republiky vás krásne vtiahnuť do deja. Film je celý taký trpký a veľmi smutný a to sa mi na ňom páčilo. Netreba sa na to pozerať len ako na vyvražďovačku s pekne comicsovými smrťami ale treba ísť pod povrch. Proste komu sa podarí zavŕtať do príbehu a nechať sa vtiahnuť atmosférou ten má skvelý zážitok istý. Najkrajšie na celom filme je že nie je predvídateľný. Po celý čas neviete kto vlastne prežije a to je dobre. Herecké výkony sú fakt na úrovni a to sa cení hlavne pri tom aký mladý herci tu hrali. A Kitano je kapitola sama o sebe. Veď kto iný by dokázal tak chladnokrvne zabiť dieťa, alebo vyhlasovať mená mŕtvych na pozadí klasickej hudby? To bolo proste niečo neopakovateľné. Ale najväčšou silou filmu je tento zázračný režisér. Dokázal niečo nemožné. Perfektne vykresliť jednotlivé charaktery postáv. A že ich není málo. Jednoducho Battle Royale je film ktorý by mal vidieť každý. proste je to klenot.

Bazén (2003)

Zaujimavo natoceny film Ozon je dobry reziser co ma velmi rad zeny a z jeho filmov to vidno. 3/4 filmu sa nesie v pomalom tempe vzajomneho superenia (ak to tak mozem nazvat) dvoch zien narosto rozdielnych generacii. Jedna starsia spisovatelka a druha mada sexuchtiva holka. Tieto dve zeny su nutene zit v jednom dome a ma to aj ocakavane nasledky. No to co pride na koniec je bomba. kebyze niet toho tak ten film ma 3*, lebo bol no povedzme si to rovno trochu nudny ale ten koniec to bohato vynahradi a spasi.