Ichabod

Filmoholik

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 22.5.2018  14:35
    Pokoj (2003)

Při prvním zhlédnutí jsem se docela dost bavil, zejména s ohledem na trailery propírané scény z Disaster artist. Byl to jasný odpad. Druhé shlédnutí nutné potom co jsem viděl Disaster artist mne bavilo víc než většina filmů letošního roku. Takže ****. Opravdu film tak špatný, až je dobrý.

• 16.5.2018  15:59

V práci jsem si dřív Stream pouštěl a na některé pořady se těšil. Teď jsem to po měsíci zase pustil v práci abych si nakoukal Odvážné palce a zobrazila se reklama na tenhle shit. Opravdu tomu nedávejte ani šanci. 6 minut se táhne jak tejden, všichni do jednoho totální demence, dialogy o hovně, nevtipný a vypadá to jak srance co člověk najde v šest odpoledne v televizi, než to stihne přepnout na youtube. Konec Streamu.

• 13.5.2018  23:11

Snad první Marvelovka u které mi naskočila husí kůže a to dokonce opakovaně. Superhrdinové mají skvělé nástupy na scénu. Vše se poměrně sympaticky a nenuceně propojilo. Záporák jakého jsme dlouho neviděli. Není toho mnoho co by šlo vytrknout. Asi nejlepší Marvelovka od Disneyho, a opravdu první suprová od druhého Capa. Závěr docela nasere, ale tak uvidíme co přinese pokračování.

• 7.5.2018  11:20
    Aféra - Série 3 (série) (2016)

Po dlouhé pauze dokoukám třetí sérii (už ne s mojí partnerkou, kterou rozhodnutí postav štvalo) a oni oznámí další sezónu? Ach jo... Zase na to budu koukat sám, ale vidět to prostě musím. Postavy jsou skvěle nakástované a dialogy často absolutní strop. Třetí sezóna je už dost komplikovaná a vyprávění z více pohledů tu už nefunguje tak skvěle jako v prvních dvou sériích, ale tenhle seriál je pro fandy komplikovaných vztahů stále výživný. Mám teorii : Postavy se chovají nelogicky, aby člověk si dosadil to jak by jednal sám a nakonec si přesto postavy dojdou do toho bodu, kam mají, nebýt "těch afér". Konec třetí série se tvářil jako konec absolutní, ale ještě mi řada věcí chyběla, takže letos zase ahoj u Aféry.

• 6.5.2018  20:23

Další MCU super polished nuda. Postavy jsou sympatické, vypadalo to i dobře, ale je to opět rychlokvaška. Prostě : Když Marvel, tak od Foxů!

• 26.4.2018  16:02

The Heat 2.0? Hahaha.... To ani v křeči. Butler se nás snaží přesvědčit, že dvacet kilo nadváhy je stejně dobrý jako dvacet kilo svalů a v close-upu vypadá jak líp ostříhanej Troška. K tomu všemu jeho postava je arogantní sebestřednej beozhlednej zmrd. Má to opravdu těžký si diváka získat. Pablo Schreiber tradičně jede ultradrsoně jak má bejt. Bitva dvou jakoby stejně vyvážených stran tedy ve výsledku neni nezajímavá, ale rozhodně nestrhne. Finále moc nenadchne a přestože dojde na malá překvapení je vám výsledek vlastně ukradený, protože vám na postavách vlastně nesejde. Proč obsazovat zpěváka co neumí mluvit mi taky hlava nebere. Prostě rádoby drsný thriller co na jedno shlédnutí pobaví. Jako fanda žánru přidávám jednu hvězdu navíc.

• 24.3.2018  01:32

Myšlenky hlavního hrdiny jsou napsány dost ze života a ačkoliv je vývoj předem očekávaný a milionkrát viděný přesto mne vhled do vnitřních monologů Stillerovo postavy bavil. Ostatní postavy moc prostoru nedostali, ale to ani tak nevadilo.

• 24.3.2018  01:26
    Coco (2017)

Viděno sice v letadle ale kromě hezké animace a grafiky je to banální až hloupé. Vedle V hlavě dost neoriginální. Vlastně je to asi tak primitivní jak Flashdance ale ten byl alespoň sexy.

• 10.3.2018  00:09
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Fajn koláže z filmů co vznikly za posledních 90 let, to je něco čím "oskaři" vždy excelovali. Vidět opravdové hvězdy (a ne selebrity jako na českých televizních stanicích) má svoje kouzlo pořád, jako když jsem před dvaceti lety sledoval jedny ze svých prvních přenosů. Bohužel tříhodinový pořad je protkán agitkou na imigranty, ženy, mexikánce a hlavně hodně a ještě více černochů (proto zřejmě dostal minutu i absolutně zbytečný "herec" Dave Chappelle, kterého jste maximálně někde zahlídly. Nominace v čemkoliv v Get out je absolutně mimo moje chápání. Tolik falešného mravokárání jinde než v Americe nenajdete. Normální to není a zábava teprve ne. Trošku zamrzí, že žádná žena neřekla, že dopracovat se tam kde je vedlo přes přeblafnutí x producentů a cesta skrze to jak dobře hraje by pro ní tak snadná nebyla. #metoo coby téma roku 2017 bohužel nevyužili ani trochu. Ale jinak vysokorozpočtová show klasika co neurazí a bohužel zásadně ani nepřekvapí.Kimmel jel tak trochu na půl plynu.

• 27.2.2018  13:59
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Někdo by namítal, že už to není moc o autech. Nebo, pokud něco děláš půl života, možná je čas na změnu. No já osobně Clarksonovi fandím. Baví mne, že nedospělost a hravost chlapa s neomezenými prostředky může bavit tolik lidí, že po odchodu z už tak lukrativního BBC si ve druhé sezóně s Amazonem může kreslit ještě více penisů na palubním počítači ve voze od Tesly. Ruku na srdce, herečky si stěžují na to, že berou méně než chlapi na stejně výrazné roli. Nikdo by nesledoval 60ti letou herečku a zrovna tak ani třicetiletou s přifouklýma prsama a rty tak dlouho. Lidi baví právě ta hravost co téhle známé trojce nechybí a pokusy o moderátorky se Clarkson ani nesnaží vejít se do všech těch šablonek na vyváženost a politickou korektnost. Ćím více za hranou pořad je, tím lépe udržuje publikum což nepůjde trumfovat do nekonečna, zatím ale vše v maximálním pořádku. Druhá sezóna TGT je stejně dobrá jako ty poslední od Top Gear v původní sestavě. Naopak Top Gear jsem přestal sledovat po první sezóně s "Joeym". Boys will be boys.

• 26.2.2018  23:17
    Aquarius - Série 2 (série) (2016)

Škoda předčasného ukončení seriálu. Duchovny ho táhne s přehledem a i těch něco málo vedlejšíchj postav je opravdu dobrých zejména představitel Mansona je lahůdkový. Druhá sezóna je dějem nahuštěnější a i přes jisté scénáristické kličky a zkratky drží celkem pohromadě a patří k tomu lepšímu co lze v TV vidět. Super doba, kdy se v USA dělo opravdu hodně a řadu toho seriál alespoň povrchně pokrývá (Bobby Kennedy, Manson Family, Martin Luther King, Black Panthers) a k tomu všemu top soundtrack z 60´s. Sbohem Same, budeš nám chybět.

• 18.2.2018  14:23

Vetchý není Attenborough a ať chce nebo ne, naléhavý výklad prostě není tak úderný a funkční v kombinaci spíše s pocitovou odpočinkovou kamerou. Havlík sice má super kameru, koncept a z hudby jásám, ale celkově tomu něco chybí. Nevadí mi ani lehká agitka o respektu k přírodě a obavě z toho kam spějeme, s tím se dovedu ztotožnit, ale asi mi to dohromady nějak nefunguje.

• 13.2.2018  09:20

Asi díky tomu, že očekávání byla nulová, nejsme zklamaný. Digibordel se dal čekat ještě než napsali první čárku scénáře. Co překvapí je absolutně béčková nenápaditá látka o konci světa s digitálním hmyzem. Tohle opravdu někoho baví? Opravdu v Batmanově univerzu nejsou kvalitní náměty s jednodušším a intimnějším příběhem alá Logan? Potřeba natočit DC verzi Avengers je prostě zoufalá a nikoho nepřekvapí Snyder pohlcený sám sebou podobně jako Bay s Transformers a neuvědomují si jak svoje diváky nudí. Další věc co mne dost překvapila negativně je Danny Elfman, jež hraje staré známé motivy jen hůř a Batmanovo téma je jeho vlastní původní Burtonův Batman, což se zoufale nehodí stejně jako mnohem slabší hudební téma Williamsova původního Supermana. Jako kdyby Zimmer neudělal pro DCU nejlepší hudební motivy, o kterých si Marvel může nechat zdát.Celkově je Justice League průměr a ten film co vidíte jednou a pak už nikdy nemáte potřebu. Čím epičtější scénář, tím z pravidla blbější film. Žádná ze scén není zapamatování hodná. Co mne potěšilo je zmatený Superman, který mne v podání Cavilla docela vyhovuje, Affleck tentokrát už není tak zajímavý jako jeho vyhrocený Batman z Dawn of Justice a hraje druhé housle. Wonder Woman je fajn a opravdu je na co koukat. Ostatní postavy jsou o ničem. Bohužel vzhledem k tomu, že film opět nedostojí očekávání fanoušků trochu mne mrzí, že se nenaváže na film, kde bychom mohli vidět Deathstrokea, který umí Batmanovi zavařit. Bohužel trochu marnost, ale na to jedno shlédnutí, když člověk zapomene na to, jak s Batmanem pracoval Nolan...

• 11.2.2018  07:46

Napsat o Star Wars, že to není úplń fail je asi samo o sobě dost prohra. Na Epizodách 1 - 3 jsem vyrostl a jakýkoliv z nich mi přijde lepší než Z Abramsovo nových dílů co postrádají sílu a zajímavé postavy. Last Jedi na rozdíl od předchozího má alespoň zápletku a film tedy drží napětí. Bohužel relativizace Síly a absence kvalitního zla spolu s absencí kvalitních soubojů na meče novou trilogii nechává stále na kilometry za předchozímy díly. U prvních třech epizod jsem se vždy těsil co bude s postavami dál. Tady je mi většina postav krajně nesympatická a to že se k tomu debilnímu černochovi připojí ještě ošklivá korejka mne opravdu neohromí. Leia je WTF, Kylo Ren by neměl nikdy sundavat triko, Luke využitý zoufale málo a jeho postava z kraje připomíná mistra z Kill Billa. Rey toho bohužel nezachrání mnoho. Odtranění jakoby nejsilnější postavy zla nemá na vývoj vliv, a tak je to u nové trilogie se vším. Nedotažené a nevyužité postavy v jednom z nejlepších filmových vesmírů co máme jej sráží do technicky dokonalého ale pořád filmového průměru.

• 31.1.2018  00:29
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Dokonalost. Nic lepšího jsem asi nikdy neslyšel. Špičková kvalita. Hudbu Hanse Zimmera stěží uslyšíte kdy v detailnějším záznamu. Už ani nelituji, že jsem v O2 Aréně na HZ nebyl. Jednak bych přišel o tak skvěle kontaktní kameru, která drží v pozoru celé dvě hodiny a baví mne sledovat jak si umělci přehazují nástroje a jak se to celé děje. Druhak jsem měl tu "čest" slyšet tam jiný instrumentální koncert filmové hudby a po technické stránce to bylo spíše zklamání. Zpátky k živáku : Pokud mne dokáží po letech nahnat husí kůži pecky jako Piráti z Karibiku nebo Lví král, tak pak je asi zřejmé, jakym je HZ mistrem. Naprosto odzbrojující je hudební peklo Elektro z trapného a právem zapomenutého The Amazing Spiderman 2, ale na tomto záznamu snad kromě hudebního témata Banea z TDK nic masakrálnějšího není. A samozřejmě, protože poslední třetina patří spolupráci HZ s Nolanem, tak za mne je to plný počet. Skvělý koncert, super technická kvalita a hlavně dokonalá hudba největšího hudebního génia v historii.

• 26.1.2018  13:00
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Když už na filmové databázi máme tento pořad, tak rád bych pochválil ČT za volbu moderátorky, která byla jednoduše skvělá. Také se mi líbilo důstojné prostředí bez Zemanovo řvoucích placených opičáků se kterými jak s cirkusem obrážel ostatní televizní stanice.

• 17.1.2018  09:17
    Baa Baa Land (2017)

Film splnil i už tak vysoká očekávání.

• 15.1.2018  14:07
    Mike a jeho ultras (studentský film) (2016)

MJP je kokot a snad jednou se po něm zavře voda. Samozřejmě chápu, že pomalejší děti v pubertě měří život na lajky a tupé selfie posty z půjčeného auta. Dobře jim všem tak.

• 15.1.2018  12:02

Kdybych film nesledoval dopředu a netěšil se na něj, byl bych si jistý, že je to od Coenů a mezi jejich filmy by rozhodně nezapadl. Naopak by to byl jeden z jejich nejlepších filmů. Zápletka není složitá, ale vybarvení městečka v Missouri hezky bez příkras, plná xenofobů a homofobů mne opravdu bavila. Sam Rockwell v roli lehce přihlouplého homofoba ve filmu má dle mého nejlepší scénu za poslední rok. Film je i opravdu hodně vtipný a přešlapuje na hranici uvěřitelna, navzdory dost smutné zápletce. Pro mne jeden z nejlepších filmů roku 2017.

• 15.1.2018  11:31
    Tvář vody (2017)

Fantasy pohádka pro dospělé, kde kráska, co vlastně není zas tak krásná potká zvíře ve vládních laboratořích, kde uklízí. Film pracuje s lehce kontroverzní inter-species erotikou. Ačkoliv by film potřeboval přestříhat a zkrátit tak na 90 minut nenudil zejména díky skvělé kameře, atmosféře a hercům. Líbí se mi, že del Toro se nebál natočit neobvyklou látku na dnešní poměry.

• 16.11.2017  19:03
    This Is Us - Série 1 (série) (2016)

Kvalitní koláž vztahů jedné rodiny, která se ve vyprávění liší tím, že to není průměrný film ale nadprůměrný seriál. Herci jsou skvělý a Ventimiglia a Moore jsou nejsuprovější rodiče, kteří jako všude jinde mají svoje chyby. Není to seriál co vás vždy rozseká ve smyslu zásadních twistů (ačkoliv i to se tu občas trošku děje) ale hlavně ždímá emoce a to skoro v každém dílu. Bylo by mi normálně trapně z toho, že se dojímáme s partnerkou u This is us. Ale jen kdyby nebyli herci tak skvělí a zápletka tak nepřehnaně jednoduchá ale zároveň dostatečně táhne, asi bych se pod komentář nepodepsal. This is us prostě funguje.

• 25.10.2017  20:40

Asi můj nejoblíbenější Stoneův film, který se víc než jen na shrnutí historických událostí kolem Alexandra spíše soustředí na jeho vztahy (k matce, svému nejlepšímu příteli, manželce...). Nádherná kamera ladí oku a Vamgelisovo asi nejlepší soundtrack zas sluchu. Farrell s přehledem film táhne a Leto, Dawson i Jolie jsou také fajn. Speciální skoro tříhodinová edice mne bavila díky tomu, že film několikrát mění lokaci, atmosféru i Alexanderovo myšlení. Je to hodně jiný historický film, než jsme zvyklý a i to se mi líbilo.

• 17.10.2017  12:03
    Zvláštní vyšetřování (TV seriál) (2016)

Bohužel to co se tu velice pomalu rozplétá jsou opravdové kauzy a projekt jako takový byť není dramaturgicky geniální tak pořád svůj přínos má. Věci co se v našem státě dějí jsou minimálně absurdní, často to člověka až děsí. Vyčítat jako Cival, že si dva novináři mezi sebou vyměňují názory před kamerou aby vyprávění lehce posunuli dál mi nijak nevadí.Zvláště, když nejsou herci.

• 16.10.2017  23:15
    Ozark (TV seriál) (2017)

Breaking Bad z balíkova bez zajímavých postav i prostředí.

• 15.10.2017  19:27
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Nic lepšího v televizi není. Tečka.

• 29.9.2017  09:09

Konečně Spiderman tak jak má být. Ukecaný jako Deadpool a přitom teenager co řeší svoje středoškolské problémy. Oblek od Iron mana navíc vtipně vyplňuje stopáž a připomíná lehce parodii na Batmana. Za mne spokojenost. Bohužel ale opět nemusím vidět znova což je u Marvelovek krom Deadpoola u mne už tak nějak standard.

• 24.9.2017  19:05

Michael Baye bohužel asi stihla těžká retardace neb si ani nevšiml, že Megan Fox změnili na castingu za 14ti letou prsatou teenku a že post Shia Labeoufa hraje skoro padesátiletý Wahlberg.Opravdu obě postavy hrají charaktery z prvních filmů, stačí se na to zaměřit. Film je absolutně nejdebilnější v sérii a poslední u kterého mne ještě někdo uvidí. Bay se upsal ďáblu a už jen těží miliony z totálně upadající série. Je mi ho líto.

• 24.9.2017  00:15

Větší zklamání nepamatuji v poslední době. Dokonalé úvodní titulky nic ze samotného vyprávění netrumfne. Neskutečný talent za kamerou opřený o skvělou předlohu bohužel neopakuje úspěch ani kvalitu Hannibala. Casting je skvělý, hudba, kamera a celkový vizuál také. Za to vyprávění je příliš složité.... Nebo spíše špatné a za osm dílů se toho moc nevyřeší, což by nevadilo, kdyby většina dílů nenudila od začátku do konce.

• 18.9.2017  22:36

Jestli jednička je nejlepší scifi, tak dvojka je rozhodně můj nejoblíbenější akční film vůbec. Asi žádný film nemá lépe hudbou podkreslené akční scény. Pokaždé mi běhá mráz po zádech když Morpheus vezme do ruky katanu a honička s Dvojčaty začne.

• 18.9.2017  19:50
    Matrix (1999)

Před 18ti lety napsal Fuka do Cinemy : "Vždycky jsem doufal, že někdo někdy natočí takový film. " A zpětně musím potvrdit, že Wachowski tenkrát natočili něco co tu nikdy nebylo. Dokonalé scifi co nestárne. První film 21. století. Všechny jeho aspekty jsou dokonalé.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27