Ichabod

Martin Zídek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 31.7.2020  14:37
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Hodně výjimečný projekt. MJ si držel novináře od těla hodně a sakra dlouho a The Last dance je dokonalý osmihodinový dokument který jsem shlédl nadvakrát. Informace se sypou rychlostí kulometu a portréty Aira, Rodzilly a Pippa mne neskutečně strhli. Neskutečná pecka. Nejsem fanda NBA, ale tady klobouk dolu. Je to i z hlediska popkultury hodně zajímavý a devadesátky byly prostě jiný a návrat do nich mne bavil jak málo co.

• 22.7.2020  13:54
    Encyklopedie akčního filmu (TV pořad) (2019)

Jako podcast na Spotify absolutně super. Nešlo nekoupit knížku a nepodpořit...

• 10.2.2020  01:04

Být náckem není lehké v žádné době. A to je dobře. Humor co baví a občas trochu přejde ten mráz po zádech a dojde i na velmi dojemné momenty. Herci jedou bomby a Scaŕett hraje letos po Marriage story zase na Oscara.

• 2.2.2020  00:34
    Slunovrat (2019)

Directors cut ztrácí dost na tempu. Jinak fantastický psycho.

• 25.12.2019  10:12

Nová trilogie je nejen zbytečná ale i dost hloupá. Řada situací v posledním filmu nedává smysl a celá linka kolem rebelů je nezajímavá a nudí. Jediné co pozitivně stojí za zmínku je tradičně Rey a Kylo Ren. Bohužel pro mne zůstává celá Lucasovo trilogie E1-E3 zdaleka tím nejlepším a Abramsovo ždímačku peněz znovu nikdy neuvidím. E7-E9 vyniká jen roztomilými robůtky a tradičně skvělým zvukem. Televizní seriál Mandalorian má lepší atmosféru a scénář a s čistým svědomím doporučím na vánoční svátky věnovat čas právě jemu než Vztestupu.

• 6.11.2019  11:03
    Free Solo (2018)

K tomuhle nejde dodat nic než osobní zkušenost při sledování tohohle dokumentu. Finální climb jsem měl zatnuté chodidla v pěst a myslel, že to nerozdýchám. Neskutečná pecka! Navíc Yosemite NP je jedno z nejhezčích míst co jsem v životě viděl, takže vrátit se tam takhle skrze dokument další přidaná hodnota. Strhující dokument, lepší formu mají snad jen RedBull filmy o downhill bikerech.

• 28.10.2019  05:46

Ze všech postav se dělá člověku úzko jak jsou jejich charaktery ploché a jak zde jsou rozkreslené jednotlivé vztahy mezi postavami. Zejména pár Kostková-Vetchý je opravdový masakr! Tak trošku mne děsí, že se tohle zrovna masám líbí, nebo že to dokonce žijí. Dle mého je tohle průměrná komedie, která dělá z mužů mnohokrát idioty, ze žen otrokyně manželství nebo zoufalky, co jim tikají biologické hodiny a neznají míru toho, co je normální. Bohužel vysoké hodnocení tady je spíš asi kvůli těm pár vtipům co se povedly a sympatickému castingu než, aby reflektovalo kvalitu filmu.

• 13.9.2019  10:00

Dokument jak má být, rozdělený do asi deseti videí, kde se Guillermo rozpovídá nejen o své kariéře, ale hlavně o inspiracích a je to proloženo mnoha záběry z natáčení. Jeden z mála těch "správných" dokumentů, kde se neplácají tvůrci po ramenou a není zakončeno nepovedenými záběry, ale opravdu se dozvíme jak ty hollywoodské filmy vznikají, u nás v Praze :D

• 9.9.2019  22:16
    X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tady vidim velký špatný pro všechny... Další hřebík do tohohle omylu v alternativní X-realitě s mladým Xavierem. Už nikdy více! Nechte to umřít a dělejme spolu, že to byl jen sen. Myslel jsem si, že to Sophie Turner herecky posune k dramatu, ale hraje tak blbě, že nula bodů. Jediná pozitivní věc je, že Hans Zimmer dodal dva hudební motivy z toho jeden je slušný byť recyklovaný. Absence potitulkové scény snad značí, že na další díl už nikdo nepřijde, pokud by si nespletl sál a zbytečnou realitu tedy už rozvíjet snad nebudou. Sbohem.

• 26.8.2019  00:44
    John Wick 3 (2019)

Dost evoluce na to, aby opět film rychle utekl. Akce se psy je zase o kus dál a opět něco, co jsem ještě neviděl. Film stejně jako minule už ke konci jakoby ztrácí dech, protože 25 minut soustavné akce vyčerpá i diváka. Ale u čtvrtého dílu se mnou může Keanu zase počítat.

• 22.5.2019  09:36
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Když jeden z nejepičtějších seriálů zkončí tím, že je mi vše vlastně jedno, tak je něco špatně. Poslední sezóna měla své momenty, poslední díl je totální průměr a blbost za blbostí. Scénáristické zkratky nás obírají o vztahy k postavám, jejich kolikrát hloupá rozhodnutí vedou jen k nezájmu o další dění. "Srdceryvné" loučení Starků mi bylo ukradené.... A to je asi největší šok z posledního dílu - bylo mi to jedno :-D

• 21.5.2019  22:49
    Arrow - Série 3 (série) (2014)

dumbdowned season...

• 30.4.2019  00:37

Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba.

• 10.4.2019  16:01

Poslední sezóna jakoby ještě víc šlápne na plyn a hodí zbývající postavy do ještě větších sraček, než původně si vyšlapávali cestu. Nestává se často, aby nějaký seriál postupně gradoval po páté sezóně. Dojemný, zdrcující a do posledních chvíle dost šokující pohled do světa LA a policie. Nejlepší sezóna napříč všemi seriály, co jsem dosud viděl.

• 20.3.2019  13:48
    Michael Jackson: Give in to Me (hudební videoklip) (1993)

MJ a Slash... Moc lepšího už není :D

• 30.1.2019  21:32
    Skleněný (2019)

První polovina je místy nelogická, pokud se divák alespoň trochu snaží hledat souvislosti nebo pochopit motivy postav. Ale je to stále ta mnohem lepší půlka tohoto nechtěného pokračování. Unbreakable je skvělý film, top 20 pro mne. Split jsem překousnul a na konci jsem byl vlastně OK s jeho existencí. Glass to vše hází do koše a existenci filmu “obhajuje” snad dlouhým finále, které je low cost as possible a tajnouorganizacicotahazanitkyTM. Zbytečnější film jsem v kině snad neviděl. Shyamalan je mentál a staré filmy od něho, které mám moc rád, byly evidentně omyl. Go back to bollywood !!!

• 10.1.2019  01:27

Konec této sezóny je snad nejbolestnější co jsem v seriálu viděl. Mrazivá dokonalost a nepopsatelný smutek.

• 9.1.2019  10:15
    Prostor X (TV pořad) (2018)

Zajímavý hosté, kteří dostávají dobré dotazy, aby se divák něco dozvěděl. A díky tomu, jsou rozhovory tady rozhodně z těch lepších co divák může vidět. Není to plochá tupá talkshow jako u Krause.

• 26.12.2018  09:26

Výborne vyprávěný a smysluplně vystavěný příběh nového Spidermana, který neztrácí drive ani po naskočení postav z paralelních vesmírů. Spider universe nijak moc najetý nemám, ale tohle je rozhodně ten nejlepší film se Spidermanem a dost možná nejlepší animák (minimálně nejlépe vypadající). Lepší jak Lego Batman, a to jsem Batsův fanda. Skvělá akce, humor a vše to pěkně odsýpá. Vizuální zážitek, co za návštěvu kina stojí. Překvápko roku pro mne. P.S. : film obsahuje meta humor jak z Deadpoola

• 9.11.2018  16:26

Ačkoliv jsem fandou Belmonda, jeho postava mi vlastně docela vadila, jednak není zrovna sympatická a chytrá, ale tak nějak nemá moc co sdělit. V čemž má možná i prsty vysoká míra improvizace a dle mého názoru občas dialogy skřípaly a nudili. Očekával jsem přeci jenom víc.

• 8.11.2018  20:59

Při logu 20th Century Fox mi přejel mráz po zádech... OK to s těma kytarama bylo laciný ... Ale pak už mi u každého hudebního čísla tekly slzy dojetí až do konce. Dokonalost. Film může být povrchní a nezabrušovat do detailů, beztak správný fanoušek Queenů už stejně má vše načtené. Já teda ano. Dokonalý fan service. Kdyby tam byl Bowie, tak je to pro mne film do TOP 10 :-)

• 23.10.2018  22:38
    Frankenstein (divadelní záznam) (2011)

Perfektní herecké výkony a výborná scénografie mne rychle pohltili. Hra má občas lehce přetaženou délku jednotlivých scén, na deuhou stranu scénář několikrát překvapil a konec mi přišel vyloženě skvělý.

• 4.10.2018  01:03

Spousta malých i velkých případů co baví. Postavy se trochu polarizují, skoro žádná z nich to nemá jednoduché. Finále je uspokojivé, ale kdo již celý seriál viděl, tak ví, že s těmi penězi to ještě bude horší, už nebude cesta zpátky na to být dobrým poldou, ne že by strike team tyhle ambice měl... Be careful what do you wish for... :D

• 4.10.2018  00:59

První série šlape skvěle. Postav je tak akorát a seriál je postavený na strike teamu, přitom ale nenudí ani epizodní zápletky, které vyšetřují detektivové a nebo se řeší i osudy ostatních policistů. Boj pěšáků s vedením, boje gangů, boje dobra se zlem... Je tu toho opravdu hodně.Bude hůř, teda pro diváka vlastně líp.

• 27.9.2018  13:54

Forma neustálého dialogu ve stylu Before Sunset mi nevadí. Ignorace ostatních postav tedy v tomto formátu funguje. Horší je, že obojí postavy jsou v rámci zábavnosti až příliš extrémně asociální. Z toho důvodu jistá intimita nepůsobí příliš uvěřitelně. Obsazení je ale fajn, takže na jedno shlédnutí, proč ne.

• 23.9.2018  15:38

Po druhém shlédnutí musím uznat, že Spielberg rozhodně má prst na tepu doby. Film má fantastickou grafiku, má několik zcela pohlcujících scén a je zábavný a odlehčený a přitom neztrácí napětí. Jako člověk, co si popkulturní odkazy a osmdesátky užívá ve filmu i hudbě stejně jako devadesátky ve kterých jsem dospíval, mohu film s chutí doporučit. Technická kvalita je o dvě třídy výše, než třeba celé MCU. Množství CGI co nešlape po vyprávění a oba světy, jak OASIS, tak ten opravdový fungují skvěle. . Kupuji knihu.

• 28.8.2018  09:26
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Knížka byla super, seriál není o nic horší. V kostce se dá takhle popsat nová HBO minisérie natočena dle předlohy od Gillian Flynn (Gone Girl). Sharp objects je skvěle napsaná látka z pohledu hlavní hrdinky, která se vydá do svého rodného městečka někde v americkém buranově (kdyby nedaleko od toho běhal Leatherface s motorovou pilou, nedivil bych se, zatímco o pár kilometrů jinde by klidně svoje pátrání vedli Marty a Rust z True detective). Camille v podání Amy Adams je dokonalá jako médium, přes které se na diváka přenášejí emoce. Pomalé vyprávění může odradit klidně polovinu diváků, a v knize se s látkou pracuje úplně stejně. Vyšetřování brutálních vražd dospívajících dívek se krátce po začátku hodí jakoby na druhou kolej a divák vidí, jak se Camille postupně noří do minulosti a zároveň skrze ní poznáváme ostatní postavy. Postavy mají dokonalý casting, zejména vztah Camille s Adorou (její matkou) je opravdové herecké pošušňáníčko. Minisérie končí přesně tak jak jsme si přál, určitě doporučuju i několikavteřinové dovysvětlení v posledních titulkách, kde do sebe vše dokonale zapadne.Lepší než Sedmilhářky.

• 4.8.2018  23:26

Film co opakovaně krade divákovi dech. Jeden z TĚCH filmů, které by měl každý vidět. Proměna z démonického Dereka v člověka je opravdu neuvěřitelná a neopakovatelná. Dokonale citlivá režie co snadno pohltí každou svou scénou a Nortonův triumf. Edward Norton je jeden z nejlepších herců posledních několika dekád a co měl štěstí na skvělé látky (Primal fear, Fight club, American history X), bohužel jak sám řekl nedávno v Roast of Bruce Willis : "Chtěl jsem jen, aby scénář k Incredible Hulkovi byl alespoň tak dobrý, jako k nejhoršímu filmu od Christophera Nolana". Bohužel Hollywood neodpouští. No nic. TOP 20 film pro mne.

• 1.8.2018  16:32

Sice se jedná o film z roku 2000, ale je devadesátkový jak to jen jde. Přesto i po letech cením skvělý soundtrack, sexy Thandie Newton a zejména celovou reklamovost a adoraci Toma Cruise. Následující díl je sice o třídu lepší, na druhou stranu proti pomale odsýpající jedničce, tady se John Woo mazlý s každým záběrem. MI není mnou favorizovaná série, ale tahle mi utkvěla po trojce v hlavě přece jen nejlépe. Ačkoliv je stupidní.

• 31.7.2018  12:37
    Happy! (TV seriál) (2017)

Neskutečná jízda, mix Maxe Paynea a Deadpoola? :-) Prostě výborná absurdní minisérie, jaká nemá v TV obdoby. Sice finále nedrží krok tak suprově jako první polovina, ale Christpher Meloni předvádí neskutečný komediální talent. S touhle postavou si dovedu snado představit celovečerní film, pokud by byla dobrá zápletka. Takhle si představuju vánoční atmosféru já. Těším se na druhou sezónu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28