Ichabod

okres Praha
Filmoholik

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 18.2.2018  14:23

Vetchý není Attenborough a ať chce nebo ne, naléhavý výklad prostě není tak úderný a funkční v kombinaci spíše s pocitovou odpočinkovou kamerou. Havlík sice má super kameru, koncept a z hudby jásám, ale celkově tomu něco chybí. Nevadí mi ani lehká agitka o respektu k přírodě a obavě z toho kam spějeme, s tím se dovedu ztotožnit, ale asi mi to dohromady nějak nefunguje.

• 13.2.2018  09:20

Asi díky tomu, že očekávání byla nulová, nejsme zklamaný. Digibordel se dal čekat ještě než napsali první čárku scénáře. Co překvapí je absolutně béčková nenápaditá látka o konci světa s digitálním hmyzem. Tohle opravdu někoho baví? Opravdu v Batmanově univerzu nejsou kvalitní náměty s jednodušším a intimnějším příběhem alá Logan? Potřeba natočit DC verzi Avengers je prostě zoufalá a nikoho nepřekvapí Snyder pohlcený sám sebou podobně jako Bay s Transformers a neuvědomují si jak svoje diváky nudí. Další věc co mne dost překvapila negativně je Danny Elfman, jež hraje staré známé motivy jen hůř a Batmanovo téma je jeho vlastní původní Burtonův Batman, což se zoufale nehodí stejně jako mnohem slabší hudební téma Williamsova původního Supermana. Jako kdyby Zimmer neudělal pro DCU nejlepší hudební motivy, o kterých si Marvel může nechat zdát.Celkově je Justice League průměr a ten film co vidíte jednou a pak už nikdy nemáte potřebu. Čím epičtější scénář, tím z pravidla blbější film. Žádná ze scén není zapamatování hodná. Co mne potěšilo je zmatený Superman, který mne v podání Cavilla docela vyhovuje, Affleck tentokrát už není tak zajímavý jako jeho vyhrocený Batman z Dawn of Justice a hraje druhé housle. Wonder Woman je fajn a opravdu je na co koukat. Ostatní postavy jsou o ničem. Bohužel vzhledem k tomu, že film opět nedostojí očekávání fanoušků trochu mne mrzí, že se nenaváže na film, kde bychom mohli vidět Deathstrokea, který umí Batmanovi zavařit. Bohužel trochu marnost, ale na to jedno shlédnutí, když člověk zapomene na to, jak s Batmanem pracoval Nolan...

• 11.2.2018  07:46

Napsat o Star Wars, že to není úplń fail je asi samo o sobě dost prohra. Na Epizodách 1 - 3 jsem vyrostl a jakýkoliv z nich mi přijde lepší než Z Abramsovo nových dílů co postrádají sílu a zajímavé postavy. Last Jedi na rozdíl od předchozího má alespoň zápletku a film tedy drží napětí. Bohužel relativizace Síly a absence kvalitního zla spolu s absencí kvalitních soubojů na meče novou trilogii nechává stále na kilometry za předchozímy díly. U prvních třech epizod jsem se vždy těsil co bude s postavami dál. Tady je mi většina postav krajně nesympatická a to že se k tomu debilnímu černochovi připojí ještě ošklivá korejka mne opravdu neohromí. Leia je WTF, Kylo Ren by neměl nikdy sundavat triko, Luke využitý zoufale málo a jeho postava z kraje připomíná mistra z Kill Billa. Rey toho bohužel nezachrání mnoho. Odtranění jakoby nejsilnější postavy zla nemá na vývoj vliv, a tak je to u nové trilogie se vším. Nedotažené a nevyužité postavy v jednom z nejlepších filmových vesmírů co máme jej sráží do technicky dokonalého ale pořád filmového průměru.

• 31.1.2018  00:29
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Dokonalost. Nic lepšího jsem asi nikdy neslyšel. Špičková kvalita. Hudbu Hanse Zimmera stěží uslyšíte kdy v detailnějším záznamu. Už ani nelituji, že jsem v O2 Aréně na HZ nebyl. Jednak bych přišel o tak skvěle kontaktní kameru, která drží v pozoru celé dvě hodiny a baví mne sledovat jak si umělci přehazují nástroje a jak se to celé děje. Druhak jsem měl tu "čest" slyšet tam jiný instrumentální koncert filmové hudby a po technické stránce to bylo spíše zklamání. Zpátky k živáku : Pokud mne dokáží po letech nahnat husí kůži pecky jako Piráti z Karibiku nebo Lví král, tak pak je asi zřejmé, jakym je HZ mistrem. Naprosto odzbrojující je hudební peklo Elektro z trapného a právem zapomenutého The Amazing Spiderman 2, ale na tomto záznamu snad kromě hudebního témata Banea z TDK nic masakrálnějšího není. A samozřejmě, protože poslední třetina patří spolupráci HZ s Nolanem, tak za mne je to plný počet. Skvělý koncert, super technická kvalita a hlavně dokonalá hudba největšího hudebního génia v historii.

• 26.1.2018  13:00
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Když už na filmové databázi máme tento pořad, tak rád bych pochválil ČT za volbu moderátorky, která byla jednoduše skvělá. Také se mi líbilo důstojné prostředí bez Zemanovo řvoucích placených opičáků se kterými jak s cirkusem obrážel ostatní televizní stanice.

• 17.1.2018  09:17
    Baa Baa Land (2017)

Film splnil i už tak vysoká očekávání.

• 15.1.2018  14:07
    Mike a jeho ultras (studentský film) (2016)

MJP je kokot a snad jednou se po něm zavře voda. Samozřejmě chápu, že pomalejší děti v pubertě měří život na lajky a tupé selfie posty z půjčeného auta. Dobře jim všem tak.

• 15.1.2018  12:02

Kdybych film nesledoval dopředu a netěšil se na něj, byl bych si jistý, že je to od Coenů a mezi jejich filmy by rozhodně nezapadl. Naopak by to byl jeden z jejich nejlepších filmů. Zápletka není složitá, ale vybarvení městečka v Missouri hezky bez příkras, plná xenofobů a homofobů mne opravdu bavila. Sam Rockwell v roli lehce přihlouplého homofoba ve filmu má dle mého nejlepší scénu za poslední rok. Film je i opravdu hodně vtipný a přešlapuje na hranici uvěřitelna, navzdory dost smutné zápletce. Pro mne jeden z nejlepších filmů roku 2017.

• 15.1.2018  11:31
    Tvář vody (2017)

Fantasy pohádka pro dospělé, kde kráska, co vlastně není zas tak krásná potká zvíře ve vládních laboratořích, kde uklízí. Film pracuje s lehce kontroverzní inter-species erotikou. Ačkoliv by film potřeboval přestříhat a zkrátit tak na 90 minut nenudil zejména díky skvělé kameře, atmosféře a hercům. Líbí se mi, že del Toro se nebál natočit neobvyklou látku na dnešní poměry.

• 16.11.2017  19:03
    This Is Us - Série 1 (série) (2016)

Kvalitní koláž vztahů jedné rodiny, která se ve vyprávění liší tím, že to není průměrný film ale nadprůměrný seriál. Herci jsou skvělý a Ventimiglia a Moore jsou nejsuprovější rodiče, kteří jako všude jinde mají svoje chyby. Není to seriál co vás vždy rozseká ve smyslu zásadních twistů (ačkoliv i to se tu občas trošku děje) ale hlavně ždímá emoce a to skoro v každém dílu. Bylo by mi normálně trapně z toho, že se dojímáme s partnerkou u This is us. Ale jen kdyby nebyli herci tak skvělí a zápletka tak nepřehnaně jednoduchá ale zároveň dostatečně táhne, asi bych se pod komentář nepodepsal. This is us prostě funguje.

• 25.10.2017  20:40

Asi můj nejoblíbenější Stoneův film, který se víc než jen na shrnutí historických událostí kolem Alexandra spíše soustředí na jeho vztahy (k matce, svému nejlepšímu příteli, manželce...). Nádherná kamera ladí oku a Vamgelisovo asi nejlepší soundtrack zas sluchu. Farrell s přehledem film táhne a Leto, Dawson i Jolie jsou také fajn. Speciální skoro tříhodinová edice mne bavila díky tomu, že film několikrát mění lokaci, atmosféru i Alexanderovo myšlení. Je to hodně jiný historický film, než jsme zvyklý a i to se mi líbilo.

• 17.10.2017  12:03
    Zvláštní vyšetřování (TV seriál) (2016)

Bohužel to co se tu velice pomalu rozplétá jsou opravdové kauzy a projekt jako takový byť není dramaturgicky geniální tak pořád svůj přínos má. Věci co se v našem státě dějí jsou minimálně absurdní, často to člověka až děsí. Vyčítat jako Cival, že si dva novináři mezi sebou vyměňují názory před kamerou aby vyprávění lehce posunuli dál mi nijak nevadí.Zvláště, když nejsou herci.

• 16.10.2017  23:15
    Ozark (TV seriál) (2017)

Breaking Bad z balíkova bez zajímavých postav i prostředí.

• 15.10.2017  19:27
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Nic lepšího v televizi není. Tečka.

• 29.9.2017  09:09

Konečně Spiderman tak jak má být. Ukecaný jako Deadpool a přitom teenager co řeší svoje středoškolské problémy. Oblek od Iron mana navíc vtipně vyplňuje stopáž a připomíná lehce parodii na Batmana. Za mne spokojenost. Bohužel ale opět nemusím vidět znova což je u Marvelovek krom Deadpoola u mne už tak nějak standard.

• 24.9.2017  19:05

Michael Baye bohužel asi stihla těžká retardace neb si ani nevšiml, že Megan Fox změnili na castingu za 14ti letou prsatou teenku a že post Shia Labeoufa hraje skoro padesátiletý Wahlberg.Opravdu obě postavy hrají charaktery z prvních filmů, stačí se na to zaměřit. Film je absolutně nejdebilnější v sérii a poslední u kterého mne ještě někdo uvidí. Bay se upsal ďáblu a už jen těží miliony z totálně upadající série. Je mi ho líto.

• 24.9.2017  00:15

Větší zklamání nepamatuji v poslední době. Dokonalé úvodní titulky nic ze samotného vyprávění netrumfne. Neskutečný talent za kamerou opřený o skvělou předlohu bohužel neopakuje úspěch ani kvalitu Hannibala. Casting je skvělý, hudba, kamera a celkový vizuál také. Za to vyprávění je příliš složité.... Nebo spíše špatné a za osm dílů se toho moc nevyřeší, což by nevadilo, kdyby většina dílů nenudila od začátku do konce.

• 18.9.2017  22:36

Jestli jednička je nejlepší scifi, tak dvojka je rozhodně můj nejoblíbenější akční film vůbec. Asi žádný film nemá lépe hudbou podkreslené akční scény. Pokaždé mi běhá mráz po zádech když Morpheus vezme do ruky katanu a honička s Dvojčaty začne.

• 18.9.2017  19:50
    Matrix (1999)

Před 18ti lety napsal Fuka do Cinemy : "Vždycky jsem doufal, že někdo někdy natočí takový film. " A zpětně musím potvrdit, že Wachowski tenkrát natočili něco co tu nikdy nebylo. Dokonalé scifi co nestárne. První film 21. století. Všechny jeho aspekty jsou dokonalé.

• 14.9.2017  17:48

No dvě věci : 1) nežrat věci ze sítě firem Agrofertu 2) jo je to udavač komunistům a zmrd zo Slovenska

• 11.9.2017  13:23

Zejména zajímavé jsou informace o tom co vše se točilo v reálu a co byl digitální Deadpool, aniž by to bylo poznat. Hodně cool bylo i natáčení scén z motorek. Celkově důraz na fyzičnost a kvalitu akce je obdivuhodný, čímž se od zbytku Marvelovek Deadpool dost liší. Film o filmu k Deadpoolovi je dost zajímavý i pro ne zrovna skalní fandy. Z bonusů na Blu ray hodně potěší celá kampaň složená z mnoha jakoby reklam, prevence rakoviny varlat a řady trailerů.

• 3.9.2017  12:58

Vlk z Wall street je naprosto skvělý námět a Scorseseho režie i DiCapriův výkon jedou na maximum. Film uteče neskutečně a užil jsem si ho jak v kině tak i doma. Vtipné i dramatické momenty se střídají. Film vypadá neskutečně dobře. Po American Gangster je tohle můj nejoblíbenější portrét šmejda jaký jsem kdy viděl. Scorsese je bůh, tak svěží vyprávění v takovém tempu v jeho věku... Z tohohle filmu je na facebooku tolik meme a z filmu tolik hlásěk, že Dicaprio oscara nepotřebuje, aby. věděl že zase dobil filmový svět. Tenhle film je legenda od prvního dne v kinech a ještě k tomu objevil Margot Robbie. Pro mne top 20 film.

• 3.9.2017  12:50

Prequel Inception, který lze nalézt na bonusovém BR. Vizuálně připomíná například herní sérii Wolf among us nebo jiné od Telltale studios V tomto stylu je možné vidět i třeba přepis Watchmen, ale nejlepší dojem to asi nezanechá. Hodnotit proto budu spíš jen zápletku a ta není na kraťas špatná. Končí tam, kde film následně začne a ve zkratce vysvětlil pravidla Nolanovo noření se do snů a čerpání informací z nich.

• 1.9.2017  14:56
    Wonder Woman (2017)

Krásná a sympatická Gal dělá cca 50 procent toho, proč film vidět. Petty Jankins vypráví příběh docela polopaticky a příjemně, ale bohužel si neodpustí kdejakou vysvětlovačku a film šíleným způsobem natahuje. 141 minut na takovouto látku je zbytečně štědré a samozřejmě tempo tím neskutečně trpí. Film je natočený dobře, vypadá skvěle, trochu připomíná atmosférou Indiana Jonese - což je jedině super. Bohužel ale je postava Wonder Woman naivní až běda a ačkoliv je Gal nádherná, neokoukaná film neutáhne. Akční scény jsou príma a občas bych řekl, že je WW lepší jak Kapitán Amerika. Chris Pine také nic nekazí, vidět film z aktuální doby by asi prospělo víc, osekat film o 40 minut a klidně bych se na film znova podíval, takhle ale ne.

• 29.8.2017  11:20

King Artur je cool fantasy s nářezovým soundtrackem. Herci jsou fajn, řada scén je neskutečně vymakaná. Bohužel vyprávění malinko kazí nesoudržné tempo. Kde bychom se klidně zdrželi a jinde naopak se příliš dlouho zdržujeme. Celkově ale je to překvapení roku pro mne.

• 29.8.2017  08:17
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Ohromné zvýšení vyprávějícího tempa mi rozhodně nevadí. Poslední dvě sezóny byly utrpení a zbytečné natahování. Pokud by se nová sezóna nerozjela přestal bych seriál sledovat úplně. Z GoT se stala ovšem absolutní špička co se týká nejen rozpočtu ale i opravdu propracovaného fantasy. Samozřejmě předposlední sezóna je v první řade fan service jak prase. Potkávají se postavy co se několik sezón neviděli a hláškují jak o život. Dostat se z jedné strany země na druhou najednou zabere pět vteřin a z toho se čtyři diskutuje jestli se nepoletí na dracích.... Moment.... Jo vážně ! Draci jsou tady vlastně pořád a je to to nejlepší. Poslední scéna posledního dílu je úplnej masakr. Nic lepšího v televizi vidět jen tak nejde. Dlouhá politikaření a intriky po šesti sezónách už tolik nemohli bavit a tak tvůrci zvolili dražší ale lepší variantu a vsadili na nekompromisní epičnost. Tato sezóna celkově baví víc jak jakákoliv předtím a pocit, že si opravdu zasloužíme aby se příběh začal uzavírat a děli se všechny ty skvělé věci.

• 13.8.2017  19:21
    Dunkerk (2017)

Intenzivní podívaná která překvapuje jak inovativně Nolan spojuje vyprávění třech časových os, které se kousek před finále výborně protnou. Hardy je opět skvělej. Zimmer absolutně dokonale atmosféru šponuje až je divák nervózní jak hrdinové filmu. Zvuk je jasný Oskar, nic lepšího jsem asi neslyšel. Zatím si Nolan poradil opravdu s každým žánrem a vždy přinesl něco nového, neokoukaného a v kině si diváky podmanil.

• 8.8.2017  09:13

Mno co k tomu říct? Tohle byl opravdu hodně dobrý díl, konečně je z toho to pořádné fantasy jak má být. Trochu se bojím, že tento díl, kde se akcí s draky nešetřilo vyplácá budget na zbytek sezóny. Nezbývá než doufat, že prostě mají jen více peněz.

• 6.8.2017  10:38

Tak aby bylo jasné kde stojím ve vztahu k Alien universu, tak nejlepší Vetřelec je dle mého dvojka, pak trojka a pak teprv jsou ty od Ridleyho. Prometheus se mi líbil, je to skvěle natočené scifi a řada záběrů by se dala zarámovat a na stěně by ostudu neudělala. A to platí vlastně i o Covenant. Zas tak mi nevadí, že filmy dohromady nepasují a nejsou nějakým pokračováním (však Prometheus ani Covenant nepředchází Alieny a i provázanost těchto dvou filmů úplně nesedí), ale hloupost postav a občas zvláštní motivace z toho dělají otřesně hloupé béčko. Ridleymu to asi nevadí a Alien tématiku tak třeba i vnímá, ale očekávání u mne byla větší. Na druhou stranu technicky jsme lépe vyvedeného aliena neměli nikdy.

• 3.8.2017  20:37

Fuqua točí western asi tak dobře jako Troška anime. Absolutně zbytečný, hloupý a dlouhý film. Původní film se nebral tak vážně a přesto se postavy nechovali tak debilně, neměl tak tupé scény a relativně jsem chápal motivace hrdinů. Tohle je TAK špatný film za hodně peněz, jaký jsem dlouho neviděl. Dokonale politicky korektní film (Indián, černoch, asiat bojují po boku bílích tváří). Až to dostane oskara jako nejlepší film roku (protože vole Dunkirk nemá černochy), tak se nebudu divit.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26