Ichabod

okres Praha
Filmoholik

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 4.10.2018  01:03

Spousta malých i velkých případů co baví. Postavy se trochu polarizují, skoro žádná z nich to nemá jednoduché. Finále je uspokojivé, ale kdo již celý seriál viděl, tak ví, že s těmi penězi to ještě bude horší, už nebude cesta zpátky na to být dobrým poldou, ne že by strike team tyhle ambice měl... Be careful what do you wish for... :D

• 4.10.2018  00:59

První série šlape skvěle. Postav je tak akorát a seriál je postavený na strike teamu, přitom ale nenudí ani epizodní zápletky, které vyšetřují detektivové a nebo se řeší i osudy ostatních policistů. Boj pěšáků s vedením, boje gangů, boje dobra se zlem... Je tu toho opravdu hodně.Bude hůř, teda pro diváka vlastně líp.

• 27.9.2018  13:54

Forma neustálého dialogu ve stylu Before Sunset mi nevadí. Ignorace ostatních postav tedy v tomto formátu funguje. Horší je, že obojí postavy jsou v rámci zábavnosti až příliš extrémně asociální. Z toho důvodu jistá intimita nepůsobí příliš uvěřitelně. Obsazení je ale fajn, takže na jedno shlédnutí, proč ne.

• 23.9.2018  15:38

Po druhém shlédnutí musím uznat, že Spielberg rozhodně má prst na tepu doby. Film má fantastickou grafiku, má několik zcela pohlcujících scén a je zábavný a odlehčený a přitom neztrácí napětí. Jako člověk, co si popkulturní odkazy a osmdesátky užívá ve filmu i hudbě stejně jako devadesátky ve kterých jsem dospíval, mohu film s chutí doporučit. Technická kvalita je o dvě třídy výše, než třeba celé MCU. Množství CGI co nešlape po vyprávění a oba světy, jak OASIS, tak ten opravdový fungují skvěle. . Kupuji knihu.

• 28.8.2018  09:26
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Knížka byla super, seriál není o nic horší. V kostce se dá takhle popsat nová HBO minisérie natočena dle předlohy od Gillian Flynn (Gone Girl). Sharp objects je skvěle napsaná látka z pohledu hlavní hrdinky, která se vydá do svého rodného městečka někde v americkém buranově (kdyby nedaleko od toho běhal Leatherface s motorovou pilou, nedivil bych se, zatímco o pár kilometrů jinde by klidně svoje pátrání vedli Marty a Rust z True detective). Camille v podání Amy Adams je dokonalá jako médium, přes které se na diváka přenášejí emoce. Pomalé vyprávění může odradit klidně polovinu diváků, a v knize se s látkou pracuje úplně stejně. Vyšetřování brutálních vražd dospívajících dívek se krátce po začátku hodí jakoby na druhou kolej a divák vidí, jak se Camille postupně noří do minulosti a zároveň skrze ní poznáváme ostatní postavy. Postavy mají dokonalý casting, zejména vztah Camille s Adorou (její matkou) je opravdové herecké pošušňáníčko. Minisérie končí přesně tak jak jsme si přál, určitě doporučuju i několikavteřinové dovysvětlení v posledních titulkách, kde do sebe vše dokonale zapadne.Lepší než Sedmilhářky.

• 4.8.2018  23:26

Film co opakovaně krade divákovi dech. Jeden z TĚCH filmů, které by měl každý vidět. Proměna z démonického Dereka v člověka je opravdu neuvěřitelná a neopakovatelná. Dokonale citlivá režie co snadno pohltí každou svou scénou a Nortonův triumf. Edward Norton je jeden z nejlepších herců posledních několika dekád a co měl štěstí na skvělé látky (Primal fear, Fight club, American history X), bohužel jak sám řekl nedávno v Roast of Bruce Willis : "Chtěl jsem jen, aby scénář k Incredible Hulkovi byl alespoň tak dobrý, jako k nejhoršímu filmu od Christophera Nolana". Bohužel Hollywood neodpouští. No nic. TOP 20 film pro mne.

• 1.8.2018  16:32

Sice se jedná o film z roku 2000, ale je devadesátkový jak to jen jde. Přesto i po letech cením skvělý soundtrack, sexy Thandie Newton a zejména celovou reklamovost a adoraci Toma Cruise. Následující díl je sice o třídu lepší, na druhou stranu proti pomale odsýpající jedničce, tady se John Woo mazlý s každým záběrem. MI není mnou favorizovaná série, ale tahle mi utkvěla po trojce v hlavě přece jen nejlépe. Ačkoliv je stupidní.

• 31.7.2018  12:37
    Happy! (TV seriál) (2017)

Neskutečná jízda, mix Maxe Paynea a Deadpoola? :-) Prostě výborná absurdní minisérie, jaká nemá v TV obdoby. Sice finále nedrží krok tak suprově jako první polovina, ale Christpher Meloni předvádí neskutečný komediální talent. S touhle postavou si dovedu snado představit celovečerní film, pokud by byla dobrá zápletka. Takhle si představuju vánoční atmosféru já. Těším se na druhou sezónu.

• 28.6.2018  13:29
    Bistro Ramen (2018)

Asi hodně diváků překvapí, že hlavní děj filmu není o jídlě, ale o rodině a jejich komplikovaných vztazích. Film je poměrně dost naivní a je v něm řada typicky japonského / asijského přehrávání. Poměrně smutný film s hezky natočenými scénami příprav jídla.

• 26.6.2018  08:48
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Polovina děje je vata. Další dva nebo tři "parky" ve výsledku nemají význam. Kde zase potřebují scénáristé zvrat tamn si pomůžou trapnou berličkou. Řada zásadních činů nemá ve výsledku žádný význam. Některé epizody byly slušně napsané, všechny skvěle natočené. Bohužel finále jedno obrovské zklamání a nezapůsobilo tak, jako v předchozí sezóně. Třetí sezóna pro mne už nebude. Nebál bych se srovnání s druhou polovinou LOST.

• 8.6.2018  23:55

229 minut je hodně, je to i dost na to aby se odvyprávěly ve třech časových úsecích osudy pěti až sedmi lidí. Místy chyběla dynamika. Bohužel není to takové terno jako Kmotr či jiné filmy. Herci ale super, hudba dokonalá, výprava bez chyb....režie meh. Tenkrát na západě si pomalé atmosférické vyprávění tak nějak umí prodat lépe.

• 27.5.2018  18:13
    Céline Dion - Ashes (hudební videoklip) (2018)

Awesomeness !!! Kam se sere Titanic :-D Člověk by v kině upustil slzu... Long live Canada!!!

• 22.5.2018  14:35
    Pokoj (2003)

Při prvním zhlédnutí jsem se docela dost bavil, zejména s ohledem na trailery propírané scény z Disaster artist. Byl to jasný odpad. Druhé shlédnutí nutné potom co jsem viděl Disaster artist mne bavilo víc než většina filmů letošního roku. Takže ****. Opravdu film tak špatný, až je dobrý.

• 16.5.2018  15:59

V práci jsem si dřív Stream pouštěl a na některé pořady se těšil. Teď jsem to po měsíci zase pustil v práci abych si nakoukal Odvážné palce a zobrazila se reklama na tenhle shit. Opravdu tomu nedávejte ani šanci. 6 minut se táhne jak tejden, všichni do jednoho totální demence, dialogy o hovně, nevtipný a vypadá to jak srance co člověk najde v šest odpoledne v televizi, než to stihne přepnout na youtube. Konec Streamu.

• 13.5.2018  23:11

Snad první Marvelovka u které mi naskočila husí kůže a to dokonce opakovaně. Superhrdinové mají skvělé nástupy na scénu. Vše se poměrně sympaticky a nenuceně propojilo. Záporák jakého jsme dlouho neviděli. Není toho mnoho co by šlo vytrknout. Asi nejlepší Marvelovka od Disneyho, a opravdu první suprová od druhého Capa. Závěr docela nasere, ale tak uvidíme co přinese pokračování.

• 7.5.2018  11:20
    Aféra - Série 3 (série) (2016)

Po dlouhé pauze dokoukám třetí sérii (už ne s mojí partnerkou, kterou rozhodnutí postav štvalo) a oni oznámí další sezónu? Ach jo... Zase na to budu koukat sám, ale vidět to prostě musím. Postavy jsou skvěle nakástované a dialogy často absolutní strop. Třetí sezóna je už dost komplikovaná a vyprávění z více pohledů tu už nefunguje tak skvěle jako v prvních dvou sériích, ale tenhle seriál je pro fandy komplikovaných vztahů stále výživný. Mám teorii : Postavy se chovají nelogicky, aby člověk si dosadil to jak by jednal sám a nakonec si přesto postavy dojdou do toho bodu, kam mají, nebýt "těch afér". Konec třetí série se tvářil jako konec absolutní, ale ještě mi řada věcí chyběla, takže letos zase ahoj u Aféry.

• 6.5.2018  20:23

Další MCU super polished nuda. Postavy jsou sympatické, vypadalo to i dobře, ale je to opět rychlokvaška. Prostě : Když Marvel, tak od Foxů!

• 26.4.2018  16:02

The Heat 2.0? Hahaha.... To ani v křeči. Butler se nás snaží přesvědčit, že dvacet kilo nadváhy je stejně dobrý jako dvacet kilo svalů a v close-upu vypadá jak líp ostříhanej Troška. K tomu všemu jeho postava je arogantní sebestřednej beozhlednej zmrd. Má to opravdu těžký si diváka získat. Pablo Schreiber tradičně jede ultradrsoně jak má bejt. Bitva dvou jakoby stejně vyvážených stran tedy ve výsledku neni nezajímavá, ale rozhodně nestrhne. Finále moc nenadchne a přestože dojde na malá překvapení je vám výsledek vlastně ukradený, protože vám na postavách vlastně nesejde. Proč obsazovat zpěváka co neumí mluvit mi taky hlava nebere. Prostě rádoby drsný thriller co na jedno shlédnutí pobaví. Jako fanda žánru přidávám jednu hvězdu navíc.

• 24.3.2018  01:32

Myšlenky hlavního hrdiny jsou napsány dost ze života a ačkoliv je vývoj předem očekávaný a milionkrát viděný přesto mne vhled do vnitřních monologů Stillerovo postavy bavil. Ostatní postavy moc prostoru nedostali, ale to ani tak nevadilo.

• 24.3.2018  01:26
    Coco (2017)

Viděno sice v letadle ale kromě hezké animace a grafiky je to banální až hloupé. Vedle V hlavě dost neoriginální. Vlastně je to asi tak primitivní jak Flashdance ale ten byl alespoň sexy.

• 10.3.2018  00:09
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Fajn koláže z filmů co vznikly za posledních 90 let, to je něco čím "oskaři" vždy excelovali. Vidět opravdové hvězdy (a ne selebrity jako na českých televizních stanicích) má svoje kouzlo pořád, jako když jsem před dvaceti lety sledoval jedny ze svých prvních přenosů. Bohužel tříhodinový pořad je protkán agitkou na imigranty, ženy, mexikánce a hlavně hodně a ještě více černochů (proto zřejmě dostal minutu i absolutně zbytečný "herec" Dave Chappelle, kterého jste maximálně někde zahlídly. Nominace v čemkoliv v Get out je absolutně mimo moje chápání. Tolik falešného mravokárání jinde než v Americe nenajdete. Normální to není a zábava teprve ne. Trošku zamrzí, že žádná žena neřekla, že dopracovat se tam kde je vedlo přes přeblafnutí x producentů a cesta skrze to jak dobře hraje by pro ní tak snadná nebyla. #metoo coby téma roku 2017 bohužel nevyužili ani trochu. Ale jinak vysokorozpočtová show klasika co neurazí a bohužel zásadně ani nepřekvapí.Kimmel jel tak trochu na půl plynu.

• 27.2.2018  13:59
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Někdo by namítal, že už to není moc o autech. Nebo, pokud něco děláš půl života, možná je čas na změnu. No já osobně Clarksonovi fandím. Baví mne, že nedospělost a hravost chlapa s neomezenými prostředky může bavit tolik lidí, že po odchodu z už tak lukrativního BBC si ve druhé sezóně s Amazonem může kreslit ještě více penisů na palubním počítači ve voze od Tesly. Ruku na srdce, herečky si stěžují na to, že berou méně než chlapi na stejně výrazné roli. Nikdo by nesledoval 60ti letou herečku a zrovna tak ani třicetiletou s přifouklýma prsama a rty tak dlouho. Lidi baví právě ta hravost co téhle známé trojce nechybí a pokusy o moderátorky se Clarkson ani nesnaží vejít se do všech těch šablonek na vyváženost a politickou korektnost. Ćím více za hranou pořad je, tím lépe udržuje publikum což nepůjde trumfovat do nekonečna, zatím ale vše v maximálním pořádku. Druhá sezóna TGT je stejně dobrá jako ty poslední od Top Gear v původní sestavě. Naopak Top Gear jsem přestal sledovat po první sezóně s "Joeym". Boys will be boys.

• 26.2.2018  23:17
    Aquarius - Série 2 (série) (2016)

Škoda předčasného ukončení seriálu. Duchovny ho táhne s přehledem a i těch něco málo vedlejšíchj postav je opravdu dobrých zejména představitel Mansona je lahůdkový. Druhá sezóna je dějem nahuštěnější a i přes jisté scénáristické kličky a zkratky drží celkem pohromadě a patří k tomu lepšímu co lze v TV vidět. Super doba, kdy se v USA dělo opravdu hodně a řadu toho seriál alespoň povrchně pokrývá (Bobby Kennedy, Manson Family, Martin Luther King, Black Panthers) a k tomu všemu top soundtrack z 60´s. Sbohem Same, budeš nám chybět.

• 18.2.2018  14:23

Vetchý není Attenborough a ať chce nebo ne, naléhavý výklad prostě není tak úderný a funkční v kombinaci spíše s pocitovou odpočinkovou kamerou. Havlík sice má super kameru, koncept a z hudby jásám, ale celkově tomu něco chybí. Nevadí mi ani lehká agitka o respektu k přírodě a obavě z toho kam spějeme, s tím se dovedu ztotožnit, ale asi mi to dohromady nějak nefunguje.

• 13.2.2018  09:20

Asi díky tomu, že očekávání byla nulová, nejsme zklamaný. Digibordel se dal čekat ještě než napsali první čárku scénáře. Co překvapí je absolutně béčková nenápaditá látka o konci světa s digitálním hmyzem. Tohle opravdu někoho baví? Opravdu v Batmanově univerzu nejsou kvalitní náměty s jednodušším a intimnějším příběhem alá Logan? Potřeba natočit DC verzi Avengers je prostě zoufalá a nikoho nepřekvapí Snyder pohlcený sám sebou podobně jako Bay s Transformers a neuvědomují si jak svoje diváky nudí. Další věc co mne dost překvapila negativně je Danny Elfman, jež hraje staré známé motivy jen hůř a Batmanovo téma je jeho vlastní původní Burtonův Batman, což se zoufale nehodí stejně jako mnohem slabší hudební téma Williamsova původního Supermana. Jako kdyby Zimmer neudělal pro DCU nejlepší hudební motivy, o kterých si Marvel může nechat zdát.Celkově je Justice League průměr a ten film co vidíte jednou a pak už nikdy nemáte potřebu. Čím epičtější scénář, tím z pravidla blbější film. Žádná ze scén není zapamatování hodná. Co mne potěšilo je zmatený Superman, který mne v podání Cavilla docela vyhovuje, Affleck tentokrát už není tak zajímavý jako jeho vyhrocený Batman z Dawn of Justice a hraje druhé housle. Wonder Woman je fajn a opravdu je na co koukat. Ostatní postavy jsou o ničem. Bohužel vzhledem k tomu, že film opět nedostojí očekávání fanoušků trochu mne mrzí, že se nenaváže na film, kde bychom mohli vidět Deathstrokea, který umí Batmanovi zavařit. Bohužel trochu marnost, ale na to jedno shlédnutí, když člověk zapomene na to, jak s Batmanem pracoval Nolan...

• 11.2.2018  07:46

Napsat o Star Wars, že to není úplně fail je asi samo o sobě dost prohra. Na Epizodách 1 - 3 jsem vyrostl a jakýkoliv z nich mi přijde lepší než Z Abramsovo nových dílů co postrádají sílu a zajímavé postavy. Last Jedi na rozdíl od předchozího má alespoň zápletku a film tedy drží napětí. Bohužel relativizace Síly a absence kvalitního zla spolu s absencí kvalitních soubojů na meče novou trilogii nechává stále na kilometry za předchozímy díly. U prvních třech epizod jsem se vždy těsil co bude s postavami dál. Tady je mi většina postav krajně nesympatická a to že se k tomu debilnímu černochovi připojí ještě ošklivá korejka mne opravdu neohromí. Leia je WTF, Kylo Ren by neměl nikdy sundavat triko, Luke využitý zoufale málo a jeho postava z kraje připomíná mistra z Kill Billa. Rey toho bohužel nezachrání mnoho. Odstranění jakoby nejsilnější postavy zla nemá na vývoj vliv, a tak je to u nové trilogie se vším. Nedotažené a nevyužité postavy v jednom z nejlepších filmových vesmírů co máme jej sráží do technicky dokonalého ale pořád filmového průměru.

• 31.1.2018  00:29
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Dokonalost. Nic lepšího jsem asi nikdy neslyšel. Špičková kvalita. Hudbu Hanse Zimmera stěží uslyšíte kdy v detailnějším záznamu. Už ani nelituji, že jsem v O2 Aréně na HZ nebyl. Jednak bych přišel o tak skvěle kontaktní kameru, která drží v pozoru celé dvě hodiny a baví mne sledovat jak si umělci přehazují nástroje a jak se to celé děje. Druhak jsem měl tu "čest" slyšet tam jiný instrumentální koncert filmové hudby a po technické stránce to bylo spíše zklamání. Zpátky k živáku : Pokud mne dokáží po letech nahnat husí kůži pecky jako Piráti z Karibiku nebo Lví král, tak pak je asi zřejmé, jakym je HZ mistrem. Naprosto odzbrojující je hudební peklo Elektro z trapného a právem zapomenutého The Amazing Spiderman 2, ale na tomto záznamu snad kromě hudebního témata Banea z TDK nic masakrálnějšího není. A samozřejmě, protože poslední třetina patří spolupráci HZ s Nolanem, tak za mne je to plný počet. Skvělý koncert, super technická kvalita a hlavně dokonalá hudba největšího hudebního génia v historii.

• 26.1.2018  13:00
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Když už na filmové databázi máme tento pořad, tak rád bych pochválil ČT za volbu moderátorky, která byla jednoduše skvělá. Také se mi líbilo důstojné prostředí bez Zemanovo řvoucích placených opičáků se kterými jak s cirkusem obrážel ostatní televizní stanice.

• 17.1.2018  09:17
    Baa Baa Land (2017)

Film splnil i už tak vysoká očekávání.

• 15.1.2018  14:07
    Mike a jeho ultras (studentský film) (2016)

MJP je kokot a snad jednou se po něm zavře voda. Samozřejmě chápu, že pomalejší děti v pubertě měří život na lajky a tupé selfie posty z půjčeného auta. Dobře jim všem tak.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27