Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Tak nevím co si o tom myslet. Vím zcela určitě, že nebudu automaticky vděčný jen za to, že můžu vidět svoje oblíbence v dalších dílech Trpaslíka. První díl byl poměrně rozpačitý a moc jsem se u něj nenasmál, ačkoliv byl ještě alespoň v duchu RD. Druhý díl byl rovnou absolutní tragédie... Třetí díl je zase poměrně vtipný a svižný a co je hlavní, přináší vůbec ne trapnou nostalgii a opravdu MOC dobře vypadající Kochanski. Dávám tedy 60%.

JCVD (2008)

Prakticky všechny "zpovídající se z něčeho" dialogy vedené s JVCDem jsou dost solidní (soud, rozhovor s manažerem, monolog o jeho manželkách a drogách), úvodní akční scéna a následná "rozmluva" s režisérem je super... Ale znovu bych tenhle film vidět nemusel, protože ta "filmová" čast pořád zabírá tak 3/4 filmu a je to celkem nuda s výjimkou konce.

Tyson (2008)

Poutavá zpověď člověka, který se jako nevyspělí a velmi mladý dostane neskutečně nahoru a zjistí, že je tam sám. Mluví otevřeně o tom jak jej prakticky zotročovali jeho agenti. Tyson se zde nebojí mluvit i o svých negativních stránkách, chování, intimních záležitostech a vlastní nedospělosti. Ačkoliv vypadal jak neskutečný tvrďák a ideální parťák do pouliční bitky, má a měl mnoho komplexů a jeho život by se těžko dal popsat jako šťastný. Tyson není rozhodně hluboká komplikovaná osobnost, která by potřebovala hlubší studii ale i tak atraktivním objektem dokumentu je. Samozřejmě nejzábavnější jsou části provázané s dobovými záběry ze soubojů, zatímco některé dlouhé monology jsou nudnější (nejen kvůli Tysonovo šišlání a horši srozumitelnosti), celkově ale je to zajímavé nakouknutí do života vrcholového sportovce a průšviháře, který nikomu svoje pohledy na věc nijak nenutí.

Hvězdný prach (2007)

Moderně vtipné, nápadité, akční, zábavné a přitom si na nic nehrající.... Tim bych popsal tenhle film z mého pohledu. Rozhodně nejlepší pohádka poslední dekády, když odmyslím Pottera. Velké překvapení je tohle fantasy. Skvělý casting, efekty a hudba dobře napsaný příběh žene rychle kupředu a nabízí hned několik skvělých scén. Mnohem méně nápadný film, než je například otravná a tupá Narnie a přitom kvalitativně je Stardust nesrovnatelný. btw Danes a Pfeifferce to neskutečně sluší :-)))

Rychlí a zběsilí (2009)

Charizmatické partičce k jedničce navazující Rychlý a zběsilý film ohromně sluší a co je hlavní, tak trumfnul všechny předchozí filmy. Panická obava z netalentu Justin Lina byla ta tam už několik minut po úvodním logu a film je v rámci možností dost napínavý a přiměřeně akční. Hodně pozitivní překvapení se skrývá pod starou značkou se starými známými. Čtvrtý film vytvořil z F&F takový malý svět se svými (ne)logickými principy a postupy (infiltrace gangu zásadně probíhá skrze závody :-)) na který jsem si hodně rychle zvykl a co je hlavní.... Pátému filmu (pokud borci Diesel-Walker budou přítomni) rozhodně neřeknu ne.

Lick the Star (1998)

"Girl´s elementary mob" stěží nějak více zaujme, navíc tu nikdo prakticky nehraje.. Ale jsou tu náznaky solidní videoklipové práce. Naštěstí si Coppola u dalších seriózních filmů vybírá opravdu kvalitní herce i náměty.

Smrt panen (1999)

Typická Coppola, skvěle odvypráví svůj příběh s maximálním dopadem na diváka bez použití okázalých obrazů. Výteční herci jsou už tak nějak samozřejmostí. Absolutně skvělý dojem z pěti blond sester (v čele s krásnou A.J. Cook a Kirsten Dunst) a jejich tragického osudu se odráží ve výpovědi mladých kluků, jež nás provází příběhem Lisbonovic děvčat, ještě lépe, než kdyby jej sledoval divák přímo. Soundtrack dělají úžasní Air a zbytek dobových skladeb je opět absolutně špičkový. Coppola prostě válí už od debutu jak málokdo....

Clerks: The Lost Scene (2004)

Konečně víme, proč v Clerks. vyhodili Randalla a Danteho z pohřbu. Kraťas je o pohřbu mrtvé kamarádky, o které se mluví na začátku filmu Mallrats a dále na něm potká Dante Alyson Jones z Chasing Amy... Prostě další prohloubení vesmíru Kevina Smithe z jeho prvních tří filmů.

Úhel pohledu (2008)

Slabý scénář a dost průměrná režie z těchto devadesáti minut nedělá nic víc než průměrné dva díly 24 hodin, ale bez jediné charismatické postavy. Alespoň závěrečná honička je hodně povedená.

Milionář z chatrče (2008)

Musím pochválit casting, barevnost Indie, kameru, příběh, dojemný konec (a vlastně celý průběh)... Slaďák z fantasticky využitého prostředí a stylová hudba z tohoto filmu dělají skvělou pochoutku. Právě pro tu jakousi nedokonalost - čti neokázalost, upřímnost - si to oscara zasloužilo víc jak "jistotka" od Finchera. btw závěrečný song je pecka!!! :-) PS. : kam se hrabou rozmazlená smráďata z USA/CZ filmů.... ti malí Indové si mne získali víc jak mnohé Hollywood "stars", a pak že jsem bez citu :-)))