Jan Žižka (1955)

Komunisticka reinterpretacia husitskeho hnutia. Ale vyprava a bitky very good. 60-70%

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Prva cast absolutny KULT, druha mierne pokulhava oslavou prace, ale stale je to KULT. Tak trocha ONE MAN SHOW, ale Werich jednoducho prevysoval sucasnikov o 2 hlavy. 90%.

Věk nevinnosti (1993)

Oscar 1 : Kostýmy Presne tak na mna zaposobil aj film. Kostymy, kulisy, vypravne sceny, zaujimava kamera, vycancane roby, sexy babenky a a a .....................to je asi tak cele.

Casino (1995) odpad!

Scorsese to trochu dost prekorenil a presolil. Pre mna naprosto nestravitelne susto. Su 3 druhy filmov: Niektore sa daju pozerat viac krat, niektore raz, no su aj take co sa nedaju ani dopozerat. V kine na premiere som to pretrpel, peniaze sa samozrejme nevracaju, ked sa film prehra cely a som v tomto Scorsikovom CASINE prehral zopar korun. No bolo to rozhodne menej ako 1 EURO. Chvala Bohu. Odpad je trochu pritvrde hodnotenie, ale aspon som chcel trocha skompenzovat absolutne nadhodnotene 49. miesto filmov vsetkych cias? Apropos na imdb ma o 6% menej.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Drasticky podhodnoteny film. Na imdb.com napr 74%. Asi je vo svete viac milionarov a ceski proletari vsech zemi se spojili... Anebo? V druhej polovici film sice stracal dych, nieco sa snad mohlo aj viac prestrihat, ale i tak si dielo zasluzilo byt v *CERVENEJ* farbe. Nuz ako povedal Jezis: Nikto nie je prorokom vo vlastnej zemi. Hmmm.... 85% U mne dobry!!!👍

Postřižiny (1980)

Plejáda top českých hercov in 1. Hanzlik mi trochu liezol na nervy (ktovie ako by to zahral Vladimír Mensik?), ale Rudla Hrusinsky, Cepek a kozy mladuckej Magdy...uff. Aj inokedy nie velmi dobry Schmitzer sa toho zhostil dobre. A samozrejme vsetci CIMRMANOFCI tiez. 90%! 💛💙

Na samotě u lesa (1976)

Film ktory by som snad uz vedel preriekat spamati od zaciatku az do konca. Vdaka majstri S&S.