• Životopisný

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Japonské a ještě k tomu animované filmy vůbec nevyhledávám. K tomuto mě přivedl kamarád a musím říct, že jsem mile překvapen. Podle úvodní scény jsem čekal, že to bude nějaká pitomost. Celá tato věc na mě působí zajímavým dojmem s ještě zajímavějším scénářem. Díky skoro nepřetržité akci jsem se vůbec nenudil, ale přesto tomu nemůžu dát 5 hvězd. Není to zrovna můj šálek čaje tyhle japonské výmysly, přesto jsem se v mém tvrzení (že to bude blbost) zmýlil a dávám tomu 4 hvězdy za opravdu povedený scénář, filmové zpracování hry (kterou jsem nehrál) a za ty efekty + ta kráska Audi R8.

Taxi 3 (2003)

Lepší než druhý díl, ale rozhodně to nemá na ten první. Bylo tu docela dost dobrých scén na zasmání a scénář byl taky lepší než druhý díl, ale i tak tomu chybí ten šmrnc co v jedničce.

Taxi, taxi (2000)

Nejnudnější díl z celé Taxi série. Za celý film se vlastně ani skoro nic nestalo a prvních 40 minut, které by se daly vložit tak do 20 minut mohly být nahrazeny něčím dalším, nějakými zajímavými scénami. Po prvním díle je to prostě propadák. 2 hvězdičky za první a finální scénu.

Taxi (1998)

Milovníci aut si tento snímek rozhodně zamilují, tak jako já. Smysluplný a zajímavý scénář, chytlavá akce na čtyřech kolech a poměrně záživný (nepřehnaný) humor. Jako malý jsem některým pojmům ve filmu nerozuměl, po letech jsem se k tomu vrátil a s velkým nadšením dávám 5 hvězd. Nemám co vytknout.

Ronin (1998)

Prvních 30 minut bylo opravdu, ale opravdu o ničem. Až na tu podprůměrnou akci, se zde vlastně nic nestalo a jako nezlobte se na mě, ale tohle byl prostě odpad doprovázen příliš hlasitou a nesmyslnou hudbou. Druhá část filmu se ale docela probrala a konečně se začalo dít něco záživného. Nejlepší na tom byly asi ty honičky a díky nim tomu nedám 1 hvězdu. Scénář doufám ani nemusím hodnotit. Čekal jsem, že když jsou v hlavních rolích De Niro a Reno a film má zhruba 80% hodnocení, že to bude aspoň za něco stát a odnesu si kvalitní zážitek i z 20 let starého akčňáku. Někdo mi může argumentovat tím, že je to starý snímek a že jej hodnotím až teď, a že kdysi neměli tvůrci takové vymoženosti jako dnešní filmaři atd., ale já mám v rukávu zase ten argument, že je tu plno dalších filmů (například Heat - o 3 roky starší než Ronin), které jsou tisíckrát lepší. Tohle se prostě nepovedlo. 2 hvězdy dávám za skvělé honičky v autech a za to, že jsem se skutečně pobavil na demenci některých scén (např. když Mikhi střelí Gregora na konci filmu do hlavy a jemu kulka zůstane na začátku čela jako kdyby někdo „strčil špunt do vany“).

Počátek (2010)

Velmi zajímavá myšlenka doplněna jedním z mých oblíbených herců DiCapriem. První část byla taková nudnější, seznamovací, ale druhá polovina ve mě vyvolala nehorázné napětí a chuť neodvrátit oči od obrazovky. Nejvíce mě uchvátily zvukové a vizuální efekty společně s prostředím. Musím se přiznat, že jsem měl delší dobu zamotanou hlavičku z toho celého příběhu. Pak jsem to ale nějak pochopil a přišel tomu na kloub. Nemám zde co vytknout, jasných 5 hvězd.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Scénář filmu je vynikající. Nebudu spoilovat, protože na tom se odvíjí ta zajímavost filmu. Pokud se kouknete na trailer a až pak zavítáte do kina, jsou pro vás lekačky naprosto předvídatelné. Párkrát jsem se tu lekl, ale nic hrozného, z čeho bych se budil ze spaní. Jason Clarke v hlavní roli, společně s Helen Mirren a s tím gotickým prostředím tomu dodává vysoký potenciál. Jak jsem již zmínil, vysokým záporem jsou zde předvídatelné a docela ohrané lekačky. Očekával bych od hororu to, že se u toho poseru strachy a budu se bát jít na parkoviště do auta. Poslední dobou žádné takové horory snad ani nevychází. Po tomto všem jsem ale do kina nešel kvůli tomu, že bych se bál, ale abych si užil ten příběh (který ovšem mohl být o půl hodinku delší) a to skvělé prostředí, které nevidíme v kdejakém filmu. Abych to shrnul tak dávám velké plus za příběh, nápad, herecké výkony a prostředí. Kdybych tomu dal tři hvězdy, klamal bych sám sobě, že tento horor byl průměrný. Mně se to dost líbilo.

Živí mrtví - Testovací subjekt 19 (2010) (epizoda)

Wow! Tato epizoda byla parádně udělána co se týče scénáře. Škoda, že jsme se o tom viru nedozvěděli něco víc. Třeba odkud přišel a tak podobně. Posledních pár minut bylo hodně vyhrocených a napínavých. Skoro si koušete nehty a čekáte, co se stane. A ta destrukce CDC? Prostě úžasný záběr!

Válka světů (2005)

Nečetl jsem knihu a ani to nemám v plánu. Na tento film mě navnadil kamarád. Není to to, co bych očekával, kdybych četl knihu a až pak si pustil film. Přijde mi, že se ten děj té knihy do filmu vůbec nepovedlo nastrkat. Když to porovnáme například s It, tak to je přesně to, co bych jako filmové zpracování očekával, kdybych si před návštěvou kina tu knihu přečetl. Velkým kladem tohoto snímku je herecký výkon Toma Cruise, prostředí světa po napadení mimozemšťany, ale to je tak jediné, díky čemu dávám nějaké pozitivní hodnocení. Neustále uřvaná Rachel ve mě vyvolávala jakýsi vztek, díky kterému jsem měl chuť třísknout sluchátky o zem. Příběh mi přijde naprosto monotónně natahovaný a bez jakékoli zajímavé zápletky. Jsme ve městě, které napadli mimozemšťané a najednou je konec, při kterém umírají. Nebudu tady nadávat na konec, protože celé to stálo za vyliž prdel. Pro mě bude Spielberg režisérskou legendou díky jiným filmům, ale budu předstírat, že tento propadák režíroval nejspíš s dvěma promile v krvi.

Živí mrtví - Lavina (2010) (epizoda)

Tato epizoda mě skoro vůbec neoslovila. Od začátku až do půlky se tu jen truchlí, akce poměrně žádná a ten velký BOOM přichází až na konci. Po těch dvou slabších epizodách doufám v opak. Nejlepší scéna byla z CDC, kde se doktor nejspíš snaží vynalézt lék. Škoda, že je ta scéna jen tak krátká.