• Krátkometrážní

Snowtown (2011)

Slušné syrové drama, které trpí hlavně díky nevyváženosti. Zatímco, první polovina snímku je utahaná nuda, tak naopak druhá půlka je fantastická a překvapivě dost brutální a nechutná. I tak si myslím, že z tohodle námětu šlo vytěšit o trošku více. Za kameru se měl postavit lepší režisér a věřím, že by hodnocení bylo ještě lepší.

Neměj strach (2011)

Řemeslně slušně odvedená práce, ale dějově mi to někdo moc nedávalo smysl. Hlavně jsem nechápal moc chování té holky, která byla obětí sexuálního obtěžování ze strany otce. Naštěstí stopáž byla akorát, tak se to dalo bez úhony přežít a celkově to nakonec působí jako příjemné nadprůměrné drama.

Na straně osm (2011) (TV film)

Casting naprosto dokonalý, ale co z toho, když se všechno utopí v naprosto debilním scénáři, kde se pořád jen nesmyslně tlachá a nic se neděje ? Politické a spiklenecké filmy mám rád, ale tohle bylo jako co ? Tohle bylo jedno velké nic. I na TV film to je jedna velká tragédie.

Za lepší život (2011)

Z filmy o přistěhovalcích mám jeden velký problém. Zásadně fandím USA a to je hlavní problém, protože mě nedokáže tak zaujmout příběh a utrpení přistěhovalců. Navíc scénář je nalinkovaný a ničím prostě nezaujme. Na podobné téma už bylo natočeno spoustu lepších filmů.

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Myslím, že Grohlem může být rád, jak Kurt dopadl. Tuhle hudbu jsem nikdy neposlouchal, ale po tomhle dokumentu se mé hudební obzory trošku rozšíří.

50/50 (2011)

Pro mě osobně lehce nadprůměrné komediální drama o člověku, který trpí rakovinou a snaží se ji překonat. V recenzích jsem četl, jak si z téhle nemoci dělají ve filmu neustále srandu, ale já postřehl jen pár vtipů od Rogena. Po herecké stránce naprosto skvělé zahráno. Trojice Rogen - Howard - Levitt funguje bezvadně. Už teď je jisté, že tenhle snímek bude mít akademie hodně ráda a nějakou tu nominaci na Oscara nebo Zlatý glóbus získá.

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

Sympatický a vtipný seriál z prostředí, které mám rád. Co více si přát.

Válka Bohů (2011)

No konečně ! Po dlouhé nekonečné době film o řeckých bájích u kterého jsem neusínal nudou. Vím, že to s řeckou mytologií nemá nic společného a to možná je v tomhle hitu jen dobře. Akční gore scény jsem vůbec nečekal a čuměl na ně s otevřenou hubou. Akční scény fantastické a choreografie bojů rovněž. O vizuální stránce filmu se nebudu vůbec bavit. To je orgasmus. Stejně jako tenhle film. Doporučuju spíše 2D verzi, protože 3D má docela tmavý obraz. Snad bude dvojka.

Vendeta (2011)

Na české poměry slušný thriller o pomstě se skvělým Vetchým. Z Kaisera jsem měl strach, protože ho mám v hlavě zafixovaného jako baviče, ale svou vážnou roli zvládl parádně. Igor Chmela taky roste v pořádnou hvězdu českého filmu a to český film potřebuje. Trošku mimo byl začátek, kde dialogy byly tragické a mladí herci svou úlohu nezvládli. Celkově jsem čekal, že snímek bude mít trošku temnější atmosféru, jak jsme mohli vidět v traileru. Jako celek to není špatné a jakýkoliv jiný námět než romantická komedie nebo film o komunismu vítám.

Kocour v botách (2011)

Naštěstí snesitelnější než poslední dva díly Shreka. Pro mladší publikum je tahle kočička asi už bohyně. Něco jako tučnáci v Madagaskaru nebo veverka v Době ledové. Tak proč ji nevěnovat celý film ? Nápad to byl dobrý a penízky se taky hrnou takže očekávám, že se teď bude točit více celovečeráku o vedlejších postavách v animovaných hitech.