Hořkých sedmnáct (2016)

Film se mi těžko hodnotí. Puberťák nejsem už léta a žádného doma nemám. Pocitově ale tuším, že snímek patří k těm "ze života" a v mnohém udeřil na hlavičku. Možná jsou čtyři hvězdy moc, ale dávám je už kvůli srovnání, jak život omladiny - vesměs hloupě - zobrazují mnozí jiní tvůrci...

Barbie (2023)

Hodně rozporuplný snímek. Vizuálně na jedničku s hvězdičkou, herecké výkony jakbysmet. Líbí se mi i zvolené poselství, jdoucí za hranice jednoduchého Barbie světa. Proč ale musí být film ve druhé půlce tak upovídaný, protkaný tisíci klišé z mouder, která nalezneme na kdejakém hrníčku z prodejny suvenýrů...?

Mistři hazardu (2005)

Nenáročný oldschoolový film s rychlými auťáky a ženskými vnadami. Dost mi připomněl naivní fláky s Chuckem Norrisem.

Kdopak to mluví (1989)

Jedna z mála romantických komedií, které můžu. Možná proto, že byla mezi prvními, které jsem viděl a mám ji tudíž za klasiku. Je příjemná, vtipná a do paměti se mi zapsaly i herecké výkony Johna Travolty a Kirstie Alley.

Řekni to psem (2022)

Tento žánr mě nebere, ale mám rád psy a rukopis Roberta Sedláčka, jenž poprvé zabrousil do čistě komediálních vod, tak jsem film zkusil. Není trapný jako většina jiných romantických komedií, přestože takto plytký scénář jsem dlouho nezažil. Prostě si všichni zúčastnění střihli letní oddechovku, která nenadchne, neurazí a divák na ni brzy zapomene.

Interview (2014)

Zajímavý příběh, navíc jsem se několikrát hlasitě zasmál, což se mi u filmů až tak často nestává...

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Bill Murray ve vrcholné formě a řada vtipných scén. Film funguje, jen pokud ho berete jako parodii. Mimochodem, na podobné téma ve stejném roce natočil David Fincher thriller hra s Michalem Douglasem.

Upírův pomocník (2009)

Atmosféra super, John C. Reilly dokonalý, zato hlavní hrdina zralý na pár facek, a hlavně nečekaně nezáživný scénář. Paul Weitz i Brian Helgeland mají na víc.

Charlieho andílci (2000)

Je to ptákovina. Ale s tak svižným tempem, že baví od začátku do konce. I herecké hvězdy si své role a celé natáčení zjevně jaksepatří užily.

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

Díl je to povedený, se skvělými herci, dobře zpracovaný. Vědomě jej pak nadhodnocuji kvůli tématu, které pokládám za burcující, i kvůli zrcadlu, jež Netflix nastavil sobě i podobným platformám.