Houbičky (2007)

Předem musím říct, že to rozhodně nebylo tak špatné, jak je to tu hodnoceno. Příjemný halucinogenní horor z parádního prostředí. Právě lesní prostředí tady působí naprosto skvěle. Jinde je to jen les bez atmosféry, ta v tomto případě ale určitě nechybí. Hlavně kolem poloviny filmu je to hodně tajemné a vy nevíte co si o tom všem máte myslet. S koncem se to ale začne mrvit, naopak závěrečné rozuzlení potěšilo. Mně se to jako celek docela líbilo, je to netradiční nápad, který je poutavě podaný a u filmu jsem se nenudil, což je hlavní věc. Asi chápu zdejší nízké hodnocení, na film se koukli sváteční hororisté kvůli přitažlivému názvu. A asi se jim to moc nelíbilo... Já bych tento horor zařadil do průměru. 60%

Ďábel (2010)

Bylo to dobré a né že né. Film těží především ze skvělé atmosféry v netradičním prostředí. Já osobně mám ve filmech rád situaci "odříznuti od světa", ať už je to v jedné místnosti, na lodi, na lanovce nebo třeba ve výtahu. Atmosféra a tajemné neznámé je to, z čeho film nejvíce těží. Děj je jaký je, není to sice žádný odvaz, ale na druhou stranu to není ani nějaké špatné, film jsem si užíval a některé momenty byly perfektní. PS: Takový ten film, co chci po čase vidět zas a znovu. 75%

Poslední vymítání ďábla (2010)

Tenhle styl natáčení mě osobně moc nebere. Už Blair Witch mě pořádně namíchl a znechutil, Rec naopak příjemně překvapil, ale jinak tuto "živou kameru" moc nemusím. Tady to nebylo zase tak hrozné, ale určitě bych uvítal spíše normál. Jinak co se filmu týče, tak děj je docela zajímavý. Borec si nejdřív hraje na profíka, ale když jde opravdu do tuhého, tak moc neví. Herci to odehráli slušně, atmosféra je chvílemi skvělá, ale na druhou stranu je to docela dost často nuda. Přestože se závěr snaží být překvapující, tak mně se moc nelíbil. Obecně tyto filmy moc nemusím, ale když už tak určitě spíše ty staré satanistické filmy. Mrkněte na Vymítače ďábla nebo Přichází Satan!, to je teprve ta pravá pekelná atmosféra. 50%

Clona (2008)

Co jiného zbývá než politovat ty, kteří to viděli dříve než thajský originál. Připravili jste se o perfektní zážitek! Nedivím se vám, že se vám tento remake líbil a pointa vám příjde skvělá, ale věřte, že originál je jen jeden a tomu nesahá tento ctrl-c ctrl-v kousek ani po kotníky. Jak se nemám nudit, když děj je úplně stejný, se stejnými momenty a závěr to samé. Sice to není úplná kopie jako např. Rec - Karanténa, ale i tak prostě už vím, co příjde. Na druhou stranu jsem aspoň zavzpomínal na pětihvězdičkový originál a některé scény se tady taky povedly. Dokonce mě přejel mráz po zádech, ale to bylo asi spíš při vzpomínce na nervydrásající thajskou verzi. Chápu, že Amíci chtějí přiblížit svým obyvatelům asijské horory, ale vážně lituji ty, kdo dají přednost kopii před originálem. 40%

Pach krve 3 (2009)

Tak tohle už je opravdu moc. První dva díly jsou celkem povedené a nabízí solidní přírodní atmosféru, krvavé scény a nemilosrdné zabijáky. Toto pokračování, které samozřejmě není poslední, dopadlo hodně špatně. Odfláknutá práce se spoustou debilních situací. Mutanti ztratili svůj "půvab" a jsou už pouze k smíchu. Napětí tu není žádné, některé gore scény byly docela slušné, ale co naplat, děj byl nudný a nezáživný. Nejlepší je to, jak se všichni kdesi v pustině pořád a pořád rozcházejí a pak na sebe pokaždé zase náhodně narážejí, to bylo v tomto případě úplně extrémní. Komisař Rex a nesmrtelný killer, který ovládá cirkusové kousky, byli taky trochu mimo. Ve výčtu blbostí bych mohl pokračovat dál. Na druhou stranu Janet Montgomery, kterou jsem čirou náhodu viděl před dvěma dny v "Hory zalité krví", byla fajn, i když ne po herecké stránce. 20% Musel bych to zkouknout naráz, abych díly spravedlivě seřadil podle (ne)kvality. K tomu se ale zřejmě nikdy nedostanu, takže to zkusím aspoň od oka: I, II, VI, IV, V, III.

Odpočívadlo (2006)

Docela příjemné překvapení. Občas se sice naskytnou hluchá a divná místa ve scénaři, chvílemi to ztrácí tempo, ale jinak jsem se bavil slušně. Především ke konci je to dobrý horůrek a některé scény stojí za to. 55%

Hory zalité krví (2009)

Ne, tohle mi teda nesedlo. A to mám horory z přírody rád, ale tady tento video film se mi nelíbil. Proč? Scénář. Prostě mi ten děj přišel naprosto pitomý a zpracování taky nebylo nix extra. Ale to bych ještě odpustil, že sem tam nějaký efekt není top třída mi zase tak nevadí jako to, že nápad a myšlenka tohoto filmu je tak neskonale dementní. Jo, nebojím se to říct, podívejte se sami a posuďte jednání postav a o co že to tady vůbec jde. Nejen že to působí blbě, ale chvílemi to je až směšné. Navíc týpek, kterého znám z Prciček 4, kde hraje Stiflerova střelenýho bráchu, mi tady vážně moc nesedí. 20%

xXx (2002)

Celkem slušná akční jízda s Vinem Dieselem, kterému podobné role sednou. České scenérie samozřejmě potěší. 55%

Seventh Moon (2008)

Jestli teda někomu ta kamera přišla skvělá, tak mně teda rozhodně ne. Bylo to docela hrozný, navíc tma a rozkvedlaná kamera, to je vážně dvojka k pohledání. Dost často bylo vidět úplný kulový, v některých filmech to funguje skvěle, ale tady mě to časem začalo dost otravovat a začal jsem se díky tomu i nudit. K filmu samotnému, nebylo to ale nějaké hrozné, začátek vypadal nadějně, ale pak se objevila bledá "monstra" a k tomu ještě nějací zhulení Číňani a atmosféra šla do háje. Chvílemi bylo napětí velice slušné a zabijáci byly tajemní (Descent copyright), ale postupem času jsem se chtě nechtě začal nudit a závěrečné jeskynní rozuzlení, které mělo působit nejsilněji, jsem už skoro nevnímal. 45%

Hranice smrti (2007)

Brutální, krvelačné násilí lidí proti lidem. Prostě exploitation jak se patří. Tento film rozhodně není pro každého. Rok 2007 - Francie - Uvnitř vs. Hranice smrti. Srovnání se zde úplně nabízí a přichází otázka, který z těchto filmů je víc masakrální, krvavý, zvrácený? Těžko posoudit, pro mě v tomto minisouboji vítězí právě Hranice smrti. Proč? Když pominu právě samotné gore scény, které jsou v obou případech na hodně vysoké úrovni, tak mě tento film bavil o něco více, přišlo mi to svižnější, zajímavější a taky o něco napínavější. Rodinka působila hodně krutě a především z velkého šéfa šel strach na sto honů. Hitlerův konkurent Nummer eins. V určitých momentech film ztrácí, hlavně konec byl celkem odfláknutý a tu akčnost do toho nemuseli motat, ale jinak to byl velmi napínavý a drsný horor pro ty pravé hororové příznivce. 70%