Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

1. sérii jsem viděl a dalo se to. Pokračování nemůžu hodnotit, ale odhaduji klesající tendenci k typickým sračkám typu "vékávéček".

Věc (1982)

Nejlepší horor všech dob? Cože? Mnohem lepší než Vetřelec? Cože? Cože? Tohle že má být nějaký kultovní trhák? Dobře, uznávám, že v roce 1982 se to muselo líbit a taky že to trochu děsilo. Ale o 3 roky staršího Vetřelce to rozhodně nemohlo překonat. Atmosféra je sice hustá a mrazivá, ale samotný děj se mi zdá velmi nudný a nezajímavý. Scény, které mě mají nahánět strach, působí spíše opačně. Děj divně poskakuje a nenavazuje na sebe tak jak by měl. Herecké výkony jsou dobré. Vesmírné zlo se neprojevuje tak, jak by mělo a většina scén je spíše k pousmání. 26 let po natočení to málokoho může uspokojit jako alespoň slušný horor. A lepší než Vetřelec? S tím na mě nechoďte, je to totiž hloupost! 60%

Memento (2000)

Jo jó. Tak na to se musím podívat znovu, abych si to přebral. Ale jinak je to hodně dobře vymyšlený a poskládaný film, který byl vytvořen pro nás - pro filmové labužníky. Hlavní hrdina, který nemá krátkodobou paměť, se musí pomstít za vraždu svojí manželky. Jenže je všechno tak jak to vypadá a kdo mluví pravdu a kdo mu lže. A nelže si on sám. Dokáže rozpoznat kdo je přítel a kdo nepřítel jen podle nákresů, fotek a tetování? A co když je pravda úplně někde jinde než se zdá. Pozpátku poskládaný příběh plný napětí a otazníků je SUPERORIGINÁLNÍ ve všech směrech. Výborná podívaná, podruhé si film užijete na plné pecky. 100%

28 týdnů poté (2007)

Hm. Tak tohle mě osobně moc nebavilo. První půlka (kromě úvodní scény) stojí za starou belu a ikdyž se s koncem dostaví napětí a začne se něco dít, stejně to diváka nedokáže příliš nadchnout. Carlyle hraje ale posedlého zabijáka skvěle. 45%

Rallye smrti (2008)

Na tento film jsem zavítal do kina a určitě nemusím litovat. Spíše naopak. Film má od začátku až do konce šťávu a ani minutu nenudí. Akční jízda vás nenechá vydechnout a budete jen čubrnět na tu směsku rychlosti, násilí, akčnosti,... V tomto filmu se nám představuje vězeňské prostředí trochu jinak, než jak jsme na něj zvyklí. Ve věznici probíhají brutální závody rychlých, po zuby ozbrojených aut na život a na smrt. Do vězení se neprávem dostává hlavní hrdina Jason Statham za vraždu své ženy, kterou nespáchal. Má nahradit zemřelou ikonu, Frankensteina, který zemřel v nedávném závodu. S jeho maskou, jeho autem a personálem se pouští do bitvy na čtyřech kolech a naskytá se mu i možnost k pomstě a vykoupení. Pokud vyhraje, bude volný. Vývoj charakterů během filmu je skvělý a samotná akce přímo neuvěřitelně nápaditě natočená. Celkový dojem a námět je poněkud hloupý, ale když si odmyslíme realitu, tak je to báječná akční jízda se skvělým koncem a ještě lepším superkoncem. 75%

Lepší už to nebude (1997)

První půlka je dobrá a zasloužila by 4*, jenže pak jde vše do háje a my můžeme sledovat jen a jen plytké rozhovory a nudný děj. 60%

Leon (1994)

Jean Reno vůbec nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tímto filmem mě naprosto dostal. Skvělý příběh, který vám nenechá ani minutu volnou. Skvělý kontrast mezi uzavřeným samotářem, který pracuje jako profesionální zabiják, a mladičkou dívkou, které zkorumpovaná policie vyvraždila rodinu. Natalie Portman rozjíždí svoji kariéru na jedničku. Výborná hudba a famózní akční scény. Super film, určitě se na něj podívejte! 95%

Requiem za sen (2000)

Hodně kruté, zajímavé a především poučné dílo, jehož konec mě celkem slušně rozsekal. Hudba je výborná a herecké výkony taktéž. O zrychlených střihových scénách ani nemluvě. Trochu mi neseděl příběh té postarší babky, ale budiž. Dle mého názoru lepší než Trainspotting. PS: Uživatel zdenny je kokot a z jeho kometáře mě je na blití!!! 95%

Zahulíme, uvidíme (2004)

Docela dobré, čekal jsem větší hovadinu. Pár scének a dialogů se opravdu podařilo. 60%

Černočerná tma (2000)

Vin Diesel se na podobné role hodí. Největšího borce dokáže zahrát na jedničku. Film je chvílemi velmi napínavý a poutavý. Bohužel po celou dobu si nedokáže udržet dobré tempo. 65%