Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Pěkný animák, co pobaví i dojme. I nejslabší článek Simpsonovic rodinky na to má...

Úžasňákovi (2004)

Možná to je moje chyba, že jsem se na to podíval až skoro 10 let poté. Dřív by mě to snad oslovilo víc, teď mě to nijak zvlášť nepobavilo. Zpočátku to bylo celkem v pohodě, ale postupem času tam bylo na můj vkus až moc akce a relativně málo zábavy a já to mám u animáků radši naopak. Lepších kousků je hromada. 60%

Old Boy (2003)

Tak tohle není nic moc pro mě, moje hodnocení je čistě subjektivní, pocitové. Ačkoli se ten příběh může jevit zajímavě a přináší celou řadu zvratů, tak ten styl, jakým to je natočený (ať už se jedná o režii, kameru, herecké výkony) mi neseděl a kvůli tomu mě film prostě příliš nebavil. Snad ještě možná první polovina mě dokázala udržet ve střehu a byl jsem vcelku zvědavý, kam se to bude dál ubírat, ale postupem času to v mých očích ztrácelo víc a víc. Každopádně chápu, že tento film má svoje fandy, každý jsme ne něco jinýho, že jo... 50%

Pád Bílého domu (2013)

První polovina, lépe řečeno samotný atak na Bílý dům, je vážně něco. Strhující akční podívaná. Představte si, že by se něco takovýho skutečně událo... Potom už to je jen klasická americká hrdinovka s velmi pravděpodobým výsledkem, takže to už víceméně nestojí za moc, nicméně jako celek je to podle mě velmi zdařilý akční snímek, který těží především ze slušných efektů a právě z oné myšlenky, že by se něco takýho vlastně mohlo klidně stát (nevím, jestli si Amíci popř. "zbytek světa" podobnými filmy trochu nekoleduje). PS: Obrovská škoda, že tam nebyl McClane, tohle by mu naprosto sedělo a určitě bych ho ocenil víc jak Butlera. To by potom bylo krásná pětka Smrtonosné pasti, ne jako ten blábol z východní Evropy. 75%

Mrtví a neklidní (2013)

Tak zpočátku to působí celkem zajímavě a určitě netradičně - přece jenom "pohled na věc" ze strany zombíků - to tu snad ještě nebylo. Nicméně postupem času mě to tak nějak přestalo bavit a ke konci jsem k filmu cítil spíš odpor, protože hlavní myšlenka mi prostě v rámci zombie žánru přijde strašně blbá. Bezpochyby to má velmi dobré momenty, které dokáží jak pobavit, tak dojmout, nicméně mi to přišlo místy až moc romanticky prdlý (ve špatným slova smyslu) na to, abych tomu dokázal dát vyšší hodnocení. 55%

2:37 (2006)

Poměrně silné v jednotlivostech, ale jako celek to je strašně těžko uvěřitelný. Až moc velký psycho na jednu obyčejnou školu. Některé problémy studentů můžou působit zajímavě, ale překvapivé zjištění na konci na mě nijak zvlášť nezapůsobilo. Určitě je to dost emotivní, nicméně mě to nijak extra nedostalo, možná špatný rozpoložení při sledování tohoto australského psycho dramatu. 60%

Pod kupolí (2013) (seriál)

Kingova kniha je výborná a užil jsem si ji jako málokterou, takže jsem se na seriálové zpracování opravdu hodně těšil. Hned zpočátku je vidět, že seriál nebude úplná kopie knihy (jestli to je dobře nebo není, to se teprv ukáže). Tomu, kdo zná knihu, určitě přijde úvodní díl hrozně splašený. Všechno se to odehraje tak nějak rychle a bez výraznějších emocí. Těžko soudit, jak to zapůsobí na neznalce... Nicméně každýmu je hned jasný, že peněz na tento projekt není moc, takže nějaké lepší technické stránky se bohužel nedočkáme (velká škoda, co se dá dělat). Na druhou stranu mě potěšil výběr herců, někteří byli podle mě vybráni velmi dobře (hlavně teda Velký Jim). Některé postavy zřejmě budou kopírovat knihu, jiné zase budou mít evidentně pozměněné příběhy, což může být rozhodně zajímavé (Barbie?). Určitě jsem zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet. Sice pochybuju, že by tento seriál mohl dosáhnout kvalit knihy (to snad ani nejde), ale pilot se celkem povedl, takže to vidím optimisticky a doufám, že to bude dobrá podívaná a příjemné zpestření léta 2013... Po 1. sérii: Odprostit se od knihy, která vás uchvátila, a brát ji jen jako nějakou inspiraci pro seriál není vůbec nic lehkýho. A co tady tvůrci vymýšlí to mi je prostě proti srsti. Jestli jsem si zpočátku nebyl jist, jestli je odklon plusem či mínusem, tak momentálně to vidím jako mínus. Navíc to místy stupidní chování postav a značný množství "blbých" scén to taky dost shazuje, takže musím jít s hodnocením dolů. Druhý sérii asi šanci dám, ale nevidím to nikterak růžově... 2. série: Zvádnul jsem jen 2 díly, na víc nemám. Nekoukatelné. Doporučuju se na seriál úplně vykašlat a pouze přečíst fantastickou Kingovu knihu.

Enter Nowhere (2011)

Určitě to má povedenou mystery atmosféru a dobré zvraty, ale i přesto, že v tomto žánru je možná ledasco, tak mi ten příběh přišel jako až moc velká šílenost. A i když to má opravdu povedený a nečekaný momenty, tak to místy může působit i trochu utahaně. Pro fandy mystery (hororů) je to ale víceméně povinnost a takové příjemné a nenápadné zpestření ve vodách tohoto mnou velmi oblíbeného žánru. 60%

Stoker (2013)

Stručně a jednoduše - zajímavý a dobře zahraný příběh, ale styl jakým to bylo natočený mi prostě neseděl, takže nemůžu jít s hodnocením výš. 55%

Hon (2012)

Určitě jeden z nejlepších filmů na téma "bezpráví" z posledních let, při jehož sledování byste nejradši značnou část postav pořádně propleskli a nejvíc by zasloužila malá Klara, která to mimochodem zahrála opravdu bravůrně na její věk. Příběh je to rozhodně zajímavý, vyvolává spoustu negativních emocí, ale přece jenom mi to nepřišlo až tak věrohodné, jak by bylo možná záhodno. Přišlo mi to do určité míry účelově vykonstruovaný, kdy některé scény asi nebyly úplně to pravé ořechové, navíc to bylo tak zvláštně poskládaný na sebe a s koncem to tak nějak vyšumělo do ztracena. Takže ano, velmi dobrý film s nemalým množstvím dramatických, dobře natočených scén, ale podle mě to mohlo být jako celek zpracováno o něco líp. 75%