jarmik

jarmik

Jarmil Vepřek

okres Brno
lektor, korektor, doktor (JČ)

Twitter: bezicicestinar

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 25.9.2020  09:02
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Moc se těším na přicházející novou sérii, protože The Haunting of Hill House bylo z mého subjektivního pohledu to nejlepší z hororového žánru.

• 13.9.2020  21:45

Předvídatelné, že jsem po 5 minutách věděl úplně všechno, co se stane, ale jestli je něco příjemnou oddychovkou, která ničím neotravuje, tak tohle.

• 28.8.2020  11:17
    Tenet (2020)

Pro mě další veledílo, které jsem si nejen v poslední třetině užíval. Jak se říká ve filmu: "Don't try to understand it."

• 4.8.2020  00:01
    Na střeše (2019)

Moc povedená věc! Kdo by kdysi řekl, že se Snowboarďáci budou starat o to lepší v našem filmu.

• 29.6.2020  21:55

Strašná blbost, ale zároveň moc povedená romantická komedie s povedenými písničkami.

• 23.6.2020  23:23

Úžasný příběh, nápad, obsazení, ale nejlepší na tom je, že vás konec příšerně vyděsí a rozveselí zároveň. SPOILER Láska, která si najde cestu, ald zároveň obrovský paradox. Celou dobu to vypadá, že to nedopadne vůbec dobře a ti dva spolu neskončí, nakonec to dopadne dobře, jenže člověk si zároveň uvědomí, že v té aplikaci / jiné realitě jim systém chladně určoval partnery a neměli na výběr, ale pak se dostanou zpět do reálného světa a najdou se díky aplikaci, které předali zodpovědnost za hledání. Vlastně si ani nejsem jistý, jak ten přechod proběhl. No, každopádně to bylo skvělý.

• 18.6.2020  12:48

Dlouho jsem se k tomu nedostal, nevím proč. Jeden z nejlepších filmů gangster žánru.

• 17.6.2020  20:43
    Irčan (2019)

Filmařská práce je to dokonalá, to se čekalo, pocta žánru, ale tempo tak nějak stále zpomaluje a až do konce už nezrychlí. Konec jen tak vyšumí do prázdna. Tleskám hvězdné trojici v hlavních rolích, avšak čekal jsem o trochu víc od celku.

• 7.6.2020  23:11
    Unesená (2012)

Klece fakt lituju, to snad ani není možný, že ho nikdo neobsadí do něčeho s alespoň průměrným scénářem.

• 7.6.2020  21:37
    Navajo Joe (1966)

Wow, fakt jsem poznal mladýho Reynoldse! Nebylo fo vůbec špatné, i když některé dialogy mě mírně rozčilovaly.

• 3.6.2020  21:56
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Skvělé! Miluju vyšetřování, a když se přidají zajímavé postavy a skvělý dobový soundtrack, nemůžu jinak než hodnotit plnou palbou.

• 21.5.2020  14:45
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Basket mám rád jen trošku. Přítelkyně vůbec. Tohle hltáme víc než naprostou většinu seriálů dohromady. A viděli jsme jich hodně… Jinak moc nevím, co k tomu říct, je to dokonalé. Každá epizoda.

• 5.4.2020  08:44
    Taboo (TV seriál) (2017)

Moc nerozumím tomu, co se někomu může na této záležitosti nelíbit. Boží atmosféra začátku 19. století, spousta zajímavých postav, zajímavá zápletka a nepřetržitě sledovaný podivuhodný Tom Hardy. Co víc bych měl chtít?

• 4.2.2020  07:29
    Gentlemani (2019)

Skvělý výkon všech zúčastněných. Od největšího Phu-uca až do nejvyšší bossy.

• 5.1.2020  20:50
    Vlastníci (2019)

Velmi povedená věc, takových 12 rozhněvaných mužů v Česku 30 let po revoluci. :)

• 4.1.2020  21:15

Herecký koncert dvou papežů. Skvělý scénář. Víc není třeba.

• 29.12.2019  20:50
    Pátá vlna (2016)

Vydrželi jsme koukat do konce, ale je to velká slabota. Vlastně ničím mě to nezaujalo. Příběh je mimo, postavy jsou zmatené, divák vůbec netuší, na co to kouká (v tom horším slova smyslu), nic to netáhne kupředu. Dá se to v klidu vydržet do konce, ale vlastně nevím proč.

• 28.12.2019  20:34

Epizoda IX mi přišla lepší než předchozí. Akorát to bylo „přitažený za vlasy“, jak konstatoval brácha, a trochu mě nakrklo, že si Abrams vyloženě půjčil od Nolana Batmanovu motorku a vlny z Interstellaru. Nesouhlasím s tím, že filmu chybí emoce. Já je někdy cítil dost, ale já no… Každopádně platí, že celá trilogie je spíše zklamání.

• 22.12.2019  22:38
    Klaus (2019)

Jedna z nejkrásnějších pohádek! A to i bez úchvatných kouzel, princezen a nejlepších efektů. Víc k tomu nemám co dodat. Skvělé.

• 12.12.2019  09:50
    Vánoce u našich (TV seriál) (2019)

Velmi vydařená věc, kterou jsme zhlédli během jednoho večera. Single Johanne, pacientům v nejlepším slova smyslu oddaná sestřička, se snaží během adventních týdnů sehnat přítele, aby uspokojila spíše potřeby své rodiny než své. Vyzkouší, co se dá, a bude to jízda… K páté hvězdičce mi v této sérii chybělo o trochu víc drsného Norska a nějaká drsnější postava, ale je to holt z osloského, „měšťáckého“ prosředí, jsou Vánoce a divákovi i Johanne tak musí v této pohádce se zajímavým koncem stačit jedna vydatná jízda na běžkách. :)

• 21.10.2019  08:15
    Špindl (2017)

„Já se sprchuji studenou vodou, dámy!“ (odchází) „Znáte někoho, kdo se sprchuje studenou?“ „Náš tělocvikář to prý dělával.“ „Hitler prej taky.“ „To vyjde nastejno.“ „Dobrou.“ „S kobrou.“ – Takto končila jedna scéna s hlavními hrdinkami a Oldřichem Navrátilem, živočichem z vedlejšího pokoje. To byl vrchol scénáře. Hodně slabé.

• 3.10.2019  23:06
    Joker (2019)

Herecký koncert a dvě hodiny napětí.

• 4.9.2019  21:43
    Seveřané (TV seriál) (2016)

Mám rád Vikingy, mám rád severské filmy, ale tohle je pecka. Drsné, nepůsobí to béčkově a zároveň je to totálně střelené. :D

• 15.8.2019  23:48

Dvě a půl hodiny jsem byl v Hollywoodu a užil jsem si každou scénu a dialog. Je to jiný Tarantino, to už napsali mnozí, ale konec je jeho klasická úžasná jízda.

• 5.8.2019  22:46
    Stážista (2015)

Normálně bych dal za 4, ale Robert toho nejmilejšího a nejschopnějšího staříka na světě zahrál tak hezky… Výkony v mnoha dalších rolích rovněž potěšily. Chci dvojku. :)

• 24.6.2019  21:54

Myslím, že 54 % si to fakt nezaslouží. Pohodová oddychovka s dá se říct oblíbenou dvojkou. Zasmál jsem se, vypnul, to mi dnes stačilo a víc jsem nechtěl.

• 7.6.2019  13:28

Naprosto všechno perfektní od první do poslední vteřiny. Seděli jsme na konci s otevřenou pusou a sotva dýchali.

• 5.6.2019  21:27

Normálně bych dal čtyřku, ale ti dva byli fakt skvělí. Jedná z nejlepších akčních komedií poslední doby, srovnal bych s Posledním skautem.

• 20.5.2019  22:36

Nebylo to tak strašné, jak vypadá v kontextu celého díla hodnocení jeho poslední tečky.

• 20.5.2019  07:44

Hlavní lidský hrdina je nudný, vše ostatní bylo celkem fajn. Je to strašná pikachovina, ale dávám 4* za to, jak nás rozesmáli nejen chytře Pikachu, ale především absolutně primitivně Psyduck.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16