Vlčí bouda (1986)

Vůbec si nepotrpím na Chytilovou, její filmy mě doslova nudí, ale Vlčí bouda je výjimka. Dívala jsem se na to s kamarádkou, samy dvě v prázdném domě a večer jsem byla vážně ráda, že už nemusím ven, jak jsem se bála. Atmosféra strachu, v partě mladých, odříznutých od světa, je ve filmu vykreslena velmi sugestivně.

Vinnetou (1963)

Přátelství na život a na smrt stvrzené krví, Vinnetou, hrdý náčelník Apačů, banda padouchů, se kterými se věčně potýká se svým bílým bratrem, charismatický Pierre Brice a sympaťák Lex Barker, ještě pořád mi to přijde jako pěkný dobrodružný příběh o cti, přátelství, hrdosti a odvaze.

Hellboy (2004)

Tenhle typ filmu mě neskutečně baví a Hell-boy je určitě z těch nejlepších. několik scén už jsem sice někde viděla, ale proč ne, když jsou použity dobře. Velmi pěkné triky, nádherné stvůry i nestvůry, jedna hláška vedle druhé a ještě Karel Roden, s radostí dávám 5*.

Tři mušketýři (1993)

Vůbec mi to nepřijde špatné, symaptické herecké obsazení a velice překvapivý děj, holt mušketýři trochu jinak.3,5*

Tři mušketýři (1973)

Moje nejoblíbenější zpracování Tří mušketýrů. D´artagnan už pro mě navždy bude Michael York. Je tu přiměřeně humor, přesně dávkované napětí, výprava a kostýmy a naprosto nádherné úvodní titulky.

Pach krve (2003)

Zcela upřímně, já jsem se dost bavila. Na teenhoror je to velmi slušné, líbilo se mi to víc, než Texaský masakr, nezabíjí se tu jako na běžícím pásu, což u mě bývá zápor, ale ty vraždy stojí za to, zmutovaní zabijáci jsou přiměřeně odporní a velmi pěkná mi přijde scéna v chatrči. Zápor jsou slabší herecké výkony především dívčí části osazenstva a úvod s novinovými titulky.

Scarlett (1994) (seriál)

Tohle pokračování neberu, veškeré kouzlo světa Jihu proti severu Margaret Mitchell je pryč, Joanne Whalley se vůbec nehodí do role Scarlett a děj je skoro akční, prostě mi to přijde jako velmi nedůstojné a umělé pokračování. Myslím, že Margaret Mitchell by to takhle nenapsala.

Mizerové (1995)

Banální zápletka, absence jakýchkoliv hlášek i napětí, prostě další průměrný Bayův film. Za klad by se dala považovat sympatická hlavní ženská hrdinka a nakonec i oba policisté jsou přesně takoví, jaké mám ráda, schopní, sehraní a samostatní.