Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Jako horror velice smešné, plné nelogického chování hlavních aktérů a s rádobyšokující pointou. Provařená nastavovaná neochucená kaše.

Megamysl (2010)

Pomyslní vítěz vzešlí z klání s animáčem podobné tématiky - Já padouch. Kladem pro mě je jeho větší "dospělost", nicméně ani přesto se nekoná žádný zvláštní sukces a řadil bych jej spíše k lepšímu standardu.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Od první chvíle divoká jízda s notnou dávkou humoru, krve, efektů poplatných osmdesátým letům. Inu přesně to co moje gusto má rádo a po kterém přede, vrní a tetelí se blahem.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Další seriál vzniknuvší rukou producentů HBO opět potvrdil jejich vysokou úroveň výstupní kvality. Loni Mafie v Atlatic City, letos poměrně výpravné fantasy pro mne neznámého autora George R. R. Martina. Po třech viděných dílech docela solidní řemeslo...

Finanční krize (2010)

Dokument mapující počátky a příčiny současného stavu globální ekonomiky. O tom, že lidská chamtivost je bezměrná a v této době více než legální by dlouho mohl vyprávět Gordon Gekko. Na Wall Streetu je toto pravidlem a jestliže je celý systém dodůsledků provázán politicky, za každým rohem čeká kdovíjaké lobby, nezbývá než prohlásit , že lidstvu patří jen to co si zaslouží. Ovšem nejhorší je, že lepší to už asi nebude.

Rodinka (2010)

Takový normální product placement našroubovaný na geniální sitcom minulého století. Ruce pryč od Rodinky.

Šílený Max (1979)

Mám rád staré filmy od cronenberga ze kterých sálá atmosféra osmdesátek. Chtěl jsem mít rád i Maxe, ale... Absence děje, nějaké atmoséry a elementární logiky konání postav. Nuda, šeď. Jen to černé auto za něco stojí.

Jackass 3 (2010)

Nová porce zvrhlého primitivního humoru plného bolesti, hoven poletujících vzduchem, potoků řídkých zvratků, rozzuřených včel a paintballových pistolí. Takže směle s ne-chutí do díla. Nehodnotitelné.

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Před časem jsem četl knihu z pera Václava Cílka jménem Nejsitý plamen. V kostce pojednává o témže jako tento dokument. Nepochybuji o tom, že ropa je jedno z nejmocnějších zaklínadel současného světa, komodita natolik silná, zajišťující tomu kdo s ní disponuje velké finančí zisky a nedozírnou moc. To, že se především západním světě masivně plýtvá energiemi, je více než známý fakt. O tom že zásoby černého zlata je možno počítat v horizontu několika desítek let nepochybuje snad nikdo. Čeká nás tedy po dvacátém století, během kterého se doslova vypálil tento energetický zdroj přechod na jinaou alternativu zajišťující nám život natolik pohodlný, na který jsme si za ty roky navykli nebo přijde období útlumu, strádání a nejistoty ? Za pár let se to pocítíme na vlastní kůži

Králova řeč (2010)

Komorní konverzační historické drama s ambicemi. 12 nominací na oskara. Vytřeštěné obličeje, spokojené výrazy diváků. Fakta. A já jsem zase za blbce, který jako jediný, zdá se, uznale nepokyvuje hlavou. Ale bez urážky všech na filmu zúčastněných, chyba je na mé straně, nicméně přeji Králi ať dostane po zásluze odpovídající počet pozlacených sošek. Stejně tak si přeji, aby už bylo jaro, aby byli všichni štastní, zdraví a spokojení a aby nobelovu cenu míru získal po loňském finalistovi někdo podobně zanícený a schopný. Vždyť on se ten mír ve světe, podobně jako kvalitní film, sám neudělá a je ho vždy třeba podpořit nějakou cenou. Ať už má takovéto ocenění jakýkoliv kredit.