Fotr je lotr (2000)

Tá typická komédia s Benom Stillerom, kde hrá absolútneho losera robiaceho viacej škôd ako úžitku. S Robertom mu to dosť dobre funguje, ale niekde v polovici to už prestane byť vtipné a prichádzajú scény, kde sa všetci zbližujú a je to akože dojemné. 60%

Tvář vody (2017)

Predvídateľný príbeh založený na téme, ktorú sme videli už tisíckrát s príšerou vyzerajúcou takmer tak isto ako Abe z Hellboya. Ale je to zase ten Toro, ktorý celú tú nudu dokáže ozvláštniť niekoľkými zaujímavými momentmi, či už brutálnymi alebo dojemnými. A na Oscarov si to určite zaslúži ísť, výkon napríklad takého Shannona bol perfektný.

Americký zabiják (2017)

Veľmi chabé spracovanie akčného thrilleru so všetkými prvkami, aké ste mohli vidieť v nespočetne dalších filmoch takéhoto typu (zrada partnera, smrť najbližších, záporák je vždy o krok ďalej, špionážna misia). Tri hviezdy sú len za silný začiatok a duo Keaton-Kitsch, ktoré mi dosť sedelo. O’Brien sa hodí akurát tak do toho Labyrintu, úloha agenta je totálne mimo.

Pokoj (2003)

Najdementnejší film, aký som kedy videl. Tommy Wiseau je režisérske a scenáristické poleno, ktoré zo seba nedokáže vyplodiť jeden normálny ksicht, ktorý by niečo uhral. Jeho nastávajúca žena (škaredšia než samotný Tommy) a ďalšie vedľajšie postavy menia každou minútou svoje názory, raz miluje, potom nemiluje, raz je šťastná, potom nie. Asi najhorší je koncept miestnosti, do ktorej náhodne prichádzajú postavy, aby ma to ešte viacej rozosmialo (Denny). Rozhodne je to masterpiece, ktorý ale je takmer nedopozeratelný a skazil mi celý deň. 20%

V Číně jedí psy 2 (2002)

Horšie ako jednotka. Chýba hlavný hrdina z minulého dielu a celkovo je to to isté. Ani scéna z väzenia ma až tak nepobavila. 60%

V Číně jedí psy (1999)

Už som dlho nevidel takýto čierny humor vo filme. Preskakuje to medzi šialenými naháňačkami, ustrelenými hlavami cez urážanie iných rás až po vstúpenie do neba. Odhadujem, že som správne nepochopil zámer/myšlienku tohto dánskeho diela, no pobavil som sa perfektne.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Zbytočný Carell a Julianne v príbehu, ktorý mohol byť len o Ryanovi a Emme a ktorý mi pripadal, akokeby dal podklad k La La Landu. Je to dosť podobné ako iné romantické komédie, všetky postavy vlastne sledujeme preto, aby sa ich osudy mohli na konci stretnúť, potom sa zase rozhádať, aby boli všetci zase spolu. Ale baví to a je to príjemné a zábavné na pozeranie aj na niekoľký krát.

Sněhulák (2017)

Ako film podľa jednej z najlepších Nesbøvých kníh je to katastrofa, ako normálna detektívka je to v pohode. Pripadalo mi, že nestihli všetky zvraty a dejové línie natlačiť do jedného filmu, tak to väčšinou len naznačili a pokračovali v príbehu ďalej. Takto tu máme desiatky postáv, ktoré len niečo povedia a potom kompletne zmiznú. Fassbender je v pohode, bohužiaľ tu nemá čo hrať, lebo Harry Hole zrejme v tomto spracovaní vôbec nevyšetruje a všetky stopy mu padnú rovno pred nos.

Hráčské doupě (2017)

Will Ferrell v jeho typickej komédii, kde sa všetko na konci rozbehne a nasledujú odseknuté ruky a spálené telá. Celý motív s dcérou nestojí za moc a od začiatku sme sa už mohli presunúť do kasína.

V zajetí démonů (2013)

Nostalgia. Už dlho som nemal taký skvelý pocit z tak výborne odvedeného hororu, v ktorom všetko funguje a všetko má svoj feeling ako z 80. rokov. Starý dom do ktorého sa nasťahuje rodinka s deťmi, temná história pozemku, tajomné podzemie, démoni, videli sme to už strašne veľa krát, ale aj tak to má tú hororovú atmosféru. 80%