Charlizee

Twitter: charlizee86

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 21.5.2016  12:26
    Zlatíčko (2004)

Asi jsem se neměla dívat na originál a remake hned po sobě.. Měla jsem tendenci pořád srovnávat, chyběla mi elegance původního snímku, tento Alfie byl až moc přímočarý. Navíc mě nic nepřekvapilo - po formální stránce se jedná téměř o čistou kopii.. Co se příběhu týče, proběhlo pár úprav, psychologie postav nebyla tak důkladně propracovaná a především chyběl jeden zásadní moment prvního Alfieho, který s divákem (a dokonce i s hlavní postavou) vyloženě otřese.

• 12.5.2015  19:24
    Chaplin bez masky (TV film) (2014)

Sledování mě bavilo, ale nenapadá mě nic, čím by dokument vynikal... Jde o standardní zachycení života legendy Charlieho Chaplina včetně dobových záznamů a úryvků z jeho filmů. Jednotlivé etapy pak komentují jeho potomci, potomci jeho spolupracovníků, filmoví historici a také Miloš Forman :) [ČT art]

• 3.5.2015  23:07

Hlavní postava v podání vynikající Julianne Moore je uznávanou lingvistkou, tedy se mj. zabývá vztahem jazyka a jedince a mj. zkoumá zákonitosti ve schopnosti člověka naučit se řeč... Paradoxně právě tato žena začne příčinou Alzheimerovy choroby ztrácet paměť, a tedy do značné míry i schopnost pracovat s jazykem... Co mi ve výsledku ve filmu chybělo, byla vyšší míra vědeckého pojetí, ke kterému měl - i vzhledem k profesnímu postavení hlavní hrdinky - snímek velmi blízko. Chyběla mi tam ta komparace získávání jazykových kompetencí, kterými se profesorka zabývala, a opačný efekt (jejich postupné ztrácení) v důsledku nemoci... Takhle je to vynikající snímek o důsledcích Alzheimeira, ve kterém není podstatné, koho choroba postihla. Ano, je to strašná nemoc v každém případě a změní jakoukoliv osobnost. Ale výstižnější, nebo možná zajímavější, by v tomto případě mohlo být využití potenciálu profese hlavní postavy = zachycení toho paradoxu, jak choroba změní profesorku lingvistiky, jak ji zbaví jejích (jazykových) kompetencí, tedy toho, čemu zasvětila celou svou kariéru a celoživotní (vědecké) bádání. Zachycení toho by pro mě film posunulo o level výš. [Metropol Olomouc, 10. 4. 2015 - s rainman93]

• 4.4.2015  11:46

Film, který bude fungovat jen na velkém plátně. /Protože na malém je vždycky potřeba příběh, který tady bohužel chybí.../

• 19.3.2015  18:47
    Ghoul (2015)

Atmosféra vynikající, použití ruční kamery pocit děsu násobí, ostatně po formální stránce už vše odzkoušela Záhada Blair Witch. V Ghoulovi mi forma přišla ještě více vymazlená, než ve zmíněné Blair Witch, ale i když jsem se opravdu bála, nemůžu snímku odpustit pár logických lapsů - např. pakliže by Boris potřeboval filmový štáb dostat do svého domu, aby se zavděčil Andrejovu duchu, proč by kladl těsně před natáčením dokumentu další nové podmínky , kvůli kterým mohl celý projekt krachnout? Proč by se zbytečně vystavoval riziku? A proč by s sebou potřeboval štáb vzít vědmu, aby rozmlouvala s místním lidem, když stál dům v naprosté pustině? Podobných otázek jsem měla po zhlédnutí více a nemůžu se zbavit dojmu, že propojit skutečné události (hladomor, kanibalismus) s jiným světem (světem mrtvých a zlých duchů) se zkrátka nepodařilo. [Premiere Cinemas Olomouc, sál č. 3, 15. 3. 2015]

• 19.3.2015  18:10

Ach ten nešťastný český distribuční název... Nevadí mi, když se film neuvádí pod názvem, který je pouhým překladem názvu originálního, co mi ale vadí velmi, je to, když název nedává smysl, případně neodkazuje na snímek samotný. Přesně to se stalo v tomto případě. O žádného děmona (a už vůbec ne o jeho vzkříšení) ve filmu nejde - leda bychom považovali za démony všechny lidské bytosti. Příběh snímku lze chápat v prvé řadě jako parafrázi biblického vyprávění, ve kterém Ježíš (zde skupinka vědců) vzkříšil Lazara (zde Olivia Wilde), v řadě druhé jako remake Bessonovy Lucy - s tím rozdílem, že aby zde Zoey (Olivia) mohla využívat 100% kapacity svého mozku, musela zemřít a být vzkříšena, a z toho jí "kapánek" přeskočilo... Ke všemu navíc film postrádá jakoukoliv atmosféru... [Premiere Cinemas Olomouc, sál č. 3, 16. 3. 2015]

• 12.3.2015  20:00
    Podraz (1973)

Dokázali podfouknout i mě. Dvakrát. Happyend jsem prostě v tu jednu chvíli nečekala... Jsem ráda, že jsem si před zhlédnutím nečetla zdejší komentáře, a že mě hodnocení filmu (aktuálně TOP 27) nějak výrazně neovlivnilo. Podraz je oddechový film par excellence - svižný, chytrý a promyšlený. [kino Vysočina Žďár nad Sázavou, 12. 3. 2015]

• 3.3.2015  22:55
    Babycall (2011)

Mám ráda zmatený děj - takový, který vše jednoznačně neservíruje na zlatém podnosu, nýbrž nutí diváka k neustálé pozornosti a nechává prostor vlastní představivosti. Mám ráda skandinávské filmy. Mám ráda Noomi Rapace. Tenhle film měl být trefou do černého. Nebyl. Sice nenudí ani na okamžik, ale výsledek je tak rozpačitý a nelogický, že přemýšlím, jestli se nejedná o pilot k norské verzi seriálu American Horror Story... /Videotéka O2TV, sekce Skandinávské filmy/

• 15.2.2015  21:59
    Topaz (1969)

Asi nejslabší Hitchcock... V rámci politických filmů jde o to lepší, co jsem dosud viděla, ale když jde o Hitche, mám asi vyšší nároky. A (byť je to možná malichernost) vadilo mi, že se Francouzi mezi sebou bavili anglicky, stejně tak Kubánci a Rusové. Pochopím angličtinu, když se ve skupině vyskytuje anglicky hovořící jedinec, jinak by podle mě určitě neměla být používána univerzálně, v tomto případě bych dokonce řekla až politicky nekorektně.

• 2.1.2015  14:33

Hvězdné nebe nade mnou, mravní zákon ve mně... Tvůrci si asi mysleli, že když budou citovat Kanta, zapadne tento snímek do škatulky umění.

• 1.1.2015  23:42

Nejlepší česká komedie za hodně dlouhou dobu! Dialogy fungují, trapnost se nekoná, product placementy jsou snesitelné (jediný vyloženě do očí bijící - nehodící se - byl bohužel na čsfd), snaha o ozvláštnění formy je překvapivá a David Novotný v dresu Dukly + v oblečku k*k*ta v bance - to prostě chceš vidět... :)) "Ano, i lidé na Slovensku slaví narozeniny jednou za rok..." Premiere Cinemas Olomouc, sál 6, 1. 1. 2015

• 2.12.2014  23:01
    Prosba (1967)

Pakliže lze poezii vyjádřit obrazy namísto slovy, je tento snímek výsledkem. Doporučuji zhlédnout v naprostém klidu, tak aby vás nic nevyrušovalo a plně jste se soustředili na film. Je velmi náročné udržet pozornost (byť se na začátku zdá 70 minut jako lehce stravitelná stopáž) a každá zbloudilá myšlenka může ovlivnit filmový zážitek - když vypadnete z lyriky snímku, je velmi těžké vrátit se zpět a ne každý má sílu si film pustit znovu od začátku... "KRÁSA LIDSKÉ PODSTATY NESMÍ ZEMŘÍT."

• 27.11.2014  19:21
    Ouija (2014)

Pár fajn lekaček dobrý horor neudělá. Schází atmosféra a především schází alespoň nějaká smysluplnost příběhu - v několika momentech mi vyloženě přišlo, že tvůrci nevěděli, jak dál, anebo čím ještě děj ozvláštnit, a tak se snažili solit kafe, které pak ale v klidu nevypili, protože jim došlo, že mají vlastně jen devadesát minut... Mimo jednoho zajímavého záběru bohužel ničím nevyniká ani formální stránka. P.S.: Taky se normálně natáčíte na video, když doma uklízíte půdu? [Premiere Cinemas Olomouc, 27. 11. 2014]

• 24.11.2014  20:44
    Interstellar (2014)

Neuvědomuji si, že by mě kdy v jiném filmu tak zaujal zvuk - tady je prostě fantastický. V těch pasážích, kdy je na chvilku úplné ticho, mě mrazilo v zádech. Nádherná výprava. Spousta myšlenek. Spousta uvědomění, které člověku naskakuje díl za dílem - v průběhu, i po zhlédnutí. A když se objeví závěrečné titulky, nezbyde vám nic jiného, než vydechnout a mlčet... [Premiere Cinemas Olomouc, 24. 11. 2014 - s rainman93] Doporučuji komentář: Lucas

• 23.11.2014  22:57

Nevybavuji si žádný jiný československý film z 50. let, který by byl v podstatě oslavou kapitalismu jako tento :) Radokovi se velmi věrně podařilo zachytit události z počátků automobilismu a myslím, že film zaujme nejen motoristické nadšence. Pseudodokumentární pasáže jsou víc než vyvedené, romantický příběh, kterým jsou prokládány, za nimi značně pokulhává, ačkoliv téma francouzsko-české lásky není nezajímavé... Podle mě asi nejméně typický český film, a proto stojí za zhlédnutí!

• 22.11.2014  16:25

Jako dítě jsem ten film milovala! :)) Dnes jsem ho viděla poprvé po dvaceti letech a myslím si, že se jedná o jednu ze zdařilejších věcí, ve které se Arnold objevil v komediální poloze. Oceňuji především nenásilné mísení žánrů, kdy režisér vcelku lehce přechází z rodinného filmu k akci.

• 18.11.2014  20:42

Více než příběh samotný mě zaujala práce kameramana a střihače - noblesní záběry, které povýšily tento snímek nad hranice dětského žánru. Prostředí vyprávění je zachyceno vskutku nádherně, dlouhé záběry střídají tempické sekvence, v nichž vynikne naléhavost a chlapcova touha. A perlička - Vladimír Dlouhý měl už v dětství svůj nezaměnitelný úsměv :)

• 1.11.2014  23:19
    Ostrov (2011)

V každém z nás žije více osobností. V někom dvě, v někom i šedesát. Je umění každou z nich znát a porozumět jí. A ještě těžší to má naše okolí, naši blízcí - v tomto případě přítelkyně hlavního hrdiny. Příběh rozvíjí velmi zajímavé téma, vpřed ho posouvá spleť symbolů a je potřeba být v pozoru, aby divákovi nic neuteklo. Bohužel snímku schází to hlavní, co od tohoto typu filmu očekávám - atmosféra.

• 23.10.2014  00:24

Žánrově naprosto přesné a výstižné a pro mě (možná tím pádem) čím dál víc nesnesitelnější... Holt tok času nezastavíš. Ale vzpomínám, jak jsme na tom byli ještě s gymplem v kině - všichni jsme si hráli na těžké intelektuály a důležitě debatovali nad zbytečností a nabubřelostí tohoto filmu :)

• 11.10.2014  10:12

Přišlo mi, že příběh skončil dříve, než začal. Zápletka není špatná, ale o nějakém budování napětí nemůže být vůbec řeč, což je v případě detektivního thrilleru jaksi problém...

• 10.10.2014  17:58
    Holky v balíku (2006)

Po odpadu sahám jen v případech nouze. U tohoto skvostu se mi zvýšil tlak, místy jsem lapala po dechu a mozkové buňky téměř stále volaly o pomoc. Neptejte se, co mě to popadlo, ale opravdu jsem to zhlédla celé - asi jsem pořád čekala, že se něco stane a ukáže se, že to celé měla být povedená satira. Bohužel... Je to přesně ten typ případu nouze, u kterého je mi líto, že se náklady spojené s výrobou snímku nevyužily alespoň trochu rozumněji.

• 27.9.2014  22:44
    Pod zemí (2014)

Snímek jsme zhlédli ve skupině čtyř lidí - slyšeli jsme na něj samou chválu a doporučil nám jej kamarád, takže doprovod negativních předsudků se nekonal. Aniž bychom se jakkoliv ovlivňovali, nebyl mezi námi čtyřmi nikdo, komu by se film alespoň částečně líbil. Doporučení mě přesvědčilo, že se nebude jednat o další Katakomby (taktéž horor, který se odehrává pod pařížským povrchem), co se hlouposti týče, Pod zemí je ale možná ještě předčuje. Když se totiž u hororu musíte smát a udiveně zvedat obočí (Ptolemaiova chodba rulez!), namísto toho, abyste se lekali a okusovali si nehty, je něco špatně. Tohle je prostě Lara Croft, která po vzoru symbolologa Roberta Langdona hledá svoji Šifru mistra Leonarda, v tomto případě kámen mudrců (Harry Potter ho před Voldemortem ukryl v podzemních chodbách Paříže, tam je přece jen bezpečněji než v Bradavicích)... "Ať se dnes v noci stane cokoliv, ten týden v Turecku byl nejlepším v mém životě." YES!!! :D P. S.: Ale možná nám jen pustili jiný film než vám ostatním... [Premiere Cinemas Olomouc, 22.9.2014]

• 27.9.2014  22:26

Poté, co jsem zjistila, že všichni teenageři odchází z projekce filmu nadšení, jsem usoudila, že nejsem cílovou skupinou tohoto snímku. Když jsem se ale začala zabývat nuancemi vnímání různých věkových skupin, došla jsem k závěru, že překážkou není věk, nýbrž znalost. Pakliže totiž znáte filmy Kostka, Vetřelec, Hunger Games a Resident Evil, dostanete v rámci The Maze Runner 4 v 1 a jedinou inovací - vedle skloubení uvedených námětů - zůstanou mladí hlavní hrdinové. [Premiere Cinemas Olomouc, 27. 9. 2014 - s rainman93]

• 17.7.2014  11:45

Exemplární příklad z historie filmu, který diváka nutí rozdvojit své vnímání - geniální forma s děsivým obsahem. Zpočátku jsem se obávala stopáže snímku, ale je tady tolik co sledovat, co vnímat, vstřebávat a učit se, že ani deset zhlédnutí by nebylo dost. Několikrát jsem se ubezpečovala, že jsem se nepřehlédla v roce vzniku. Typicky se jako prim formální stránky filmu uvádí použití křížového střihu v závěru fimu. Neméně podstatné je ale rovněž v této části zapojení kamery uchycené na auto - tedy jízdy - a docílení atmosféry vrcholu, kdy členové klanu zachraňují rodinu a dívku před ztrátou ctnosti. V mnoha momentech je skutečně namístě, aby divák rozpojil formu a obsah. Formu si nelze než užívat a hledat to, co film dělá filmem. Je nesmírně obohacující studovat ty zdánlivě nepatrné detaily, které ustavují krásu filmového média. Obsah je však skutečně děsivý - často se mi dokonce kradlo na mysl porovnání s Leni Riefenstahl. Na druhou stranu, jak se říká, že všechno zlé je pro něco dobré, platí to i v tomto případě - černé vůdce Griffithův počin vyburcoval k reakci a brzy se objevilo několik černých filmařů.

• 17.7.2014  11:05
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Kdybych si měla vybrat jediný televizní pořad, jediný, který bude až do konce života běžet v televizi u nás doma, byl by to zaručeně TOP GEAR. Za tuto mou zálibu v něm vděčím svému manželovi, který na mě přenesl svou "posedlost" :-) Není to jen pořad o autech. Je to zároveň pořad o cestování, celebritách, soutěžení, pořad s velkou porcí excelentního humoru, pořad o mistrné souhře tří TOP GEAR protagonistů a kronika jejich věčného popichování.

• 17.7.2014  10:44
    Rafťáci (2006)

Objektivně se jedná o jeden z nejpovedenějších žánrových snímků, který v ČR vznikl. Koncepci teen-filmu naplňuje dokonale - "závážné" téma ztráty panictví, spousta polonahých holek (příhodně zasazených do vodáckého prostředí, takže nepůsobí nemístně), nereálné jednání hrdinů a situace vygradované ad absurdum. Zajímalo by mě, jak působí do očí bijící product placementy na cílové publikum - i když se je tvůrci snažili vcelku rafinovaně skrývat, mě vyloženě zvedaly tlak (především prezentace off-road jízdy čtyřkolky Kentoya, se kterou můžete projíždět bahnem a bourat jak chcete, ale přesto dojedete do cíle, jako byste profičeli pračkou s notnou dávkou Vanishe a Arielu, a dále nesmím také opomenout všudypřítomné Kinder Bueno, které nikdy nezapomeňte partnerovi nabídnout jako součást milostné předehry). Ale sečteno a podtrženo, pro mě jedna z nejstravitelnějších teen-záležitostí.

• 10.7.2014  16:48

Patrně můj nejoblíbenější snímek z němé éry, sedí mi námět i jeho zpracování. A narozdíl od mnoha jiných si první pasáž nejvíce užívám - vidím v něm čisté spojení knihy a filmu, mých dvou srdečních záležitostí. Právě první pasáž nutí člověka přemýšlet nad samotnou podstatou filmového média, nad tím, že i text je statický pouze zdánlivě, a že každé namalované plátno, každá kresba, jsou za pomoci filmového zázraku schopny pohybu.

• 25.1.2014  22:26
    Krásno (2014)

Slavnostní předpremiéra OLOMOUC: Líbilo se mi to. Hodně! Tento styl humoru je u mě přesnou trefou do černého > často nemístný až za hranou, ale přitom vůbec ne hloupý. Podle mě to má hlavu a patu a naplnilo to přesně ten záměr, a také má očekávání. Místy jsem se až kousala do ruky, abych se nesmála tak nahlas. To se nikdo nedokáže odvázat? :)) ---poznámka pod čarou: Možná jsme moc blízko Šumperka :D --- Konečně zase český film, který vybočuje a není na první pohled patrné, že je (špatně) český (jako u všech Trošků a Vejdělků a...). PŮJDU ZNOVU. A jen tak na okraj: Až začnou být chlapi tak upřímní, že dokážou říct: "Nikdy mi na Tobě nezáleželo, chtěl jsem Tě jenom dostat do postele...," případně řeknou-li něco v tomhle stylu ještě předtím, než se "to" stane, budou jim všechny "neotravné" ženy ležet u nohou. [Premiere Cinemas Olomouc, 25.1.2014 - mj. s j.hanys]

• 12.10.2013  17:45

Nečekané. Tak bych jedním slovem vyjádřila tento film. Sci-fi, které se tváří skoro jako normální film (rozuměj non sci-fi). Výkon Robin Wright mě pohlcoval, cítila jsem ten vzdor i nesouhlas, zlomené podvolení se, úzkost... Tolik metafor, odkazů a symbolů najednou, přesah snad do každé oblasti lidského života - pořád to vstřebávám a věřím, že vstřebávat nepřestanu. A takové filmy miluji! P.S. Snazší volba nutně neznamená tu šťastnější. [Pastiche Filmz, Filmový sál - Konvikt Olomouc, 09.10.2013 - s bradl3y a gamkacik]

• 30.9.2013  23:28

Jedenácté přikázání: "Nikdy nezapřeš ženu svou." Nejslabší snímek s Hugo Haasem, jaký jsem dosud zhlédla. Námět je (jak tomu u Friče bývá snad vždy) nanejvýš ztřeštěný, přesto ale celek nudí, a narozdíl od jiných snímků ta neskutečnost děje vadí...

<< předchozí 1 2 3 4 5