• Fantasy

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Zatím jsem se u všech X-menů a dalších podobných filmů vždy bavil, až do teď. Jako všichni jsem asi věděli, že Jen má daleko větší moc a že s ní Charles asi něco udělal. Vysvětlení tohoto bylo to jediné zajímavé na tomto filmu. Jinak zbylý děj naprosto o ničem, nudný, zbytečný,....

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nevím, zda-li je to tím, že jsem viděl asi pouze 5 prvních dílů, ale já jsem dál už prostě nemohl. Naprosto nevtipné a podle mně ,klasický český seriál takový, jaký my "opravdu" umíme udělat.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Už jsem si začínal myslet, že se konečně objevují nové vtipné a zároveň smysluplné komedie. Toto jsou je můj názor na první díl. Na druhý jsem se velice těšil a i trailer mě přesvědčoval o tom, že by to mohlo být zase na dobré úrovni. Bohužel opak byl pravdou. Toto byl opravdu slabý odvar toho, co jsme viděli v prvním díle. Krom nevtipných scén mně překvapil také děj, který byl dosti zvláštní a ne vůbec takový, jaký bych si ho uměl představit.

Comeback (2008) (seriál)

Jedna z nejlepší českých komedií, se kterými je možno se setkat. Silně pochybuju, že se v Česku někomu vůbec podaří tento sitcom překonat..... Sice to má své stinné stránky, ale vzhledem k tomu, že je to asi jediný český sitcom a není to úplná hovadina, tak se toho dá spousta odpustit či přehlédnout. Samozřejmě pokud bych to srovnával s za mně asi nejlepším sitcomem - Teorií velkého třesku, tak by to mělo možná tak jednu hvězdičku, ale pokud to budu srovnávat pouze s podobnými seriály a filmy, které vznikají v ČR, tak toto je pak úplná bomba!!

Hra o trůny: Poslední hlídka (2019) (TV film)

Hned, jakmile jsem se dodíval na Hru o trůny, tak jsem se hned musel vrhnou na tento dokument, abych se dověděl alespoň něco z natáčení. A opravdu nelituji toho, že jsem si dokument pustil. Krásně zpracovaný a i přesto, že se tam hlavní hrdinové seriálu zase tak často neobjevují, není to pro mě zklamáním. Krásně ukazuje kolik práce je potřeba udělat, než vznikne nějaký takový kvalitní seriál.

25 km/h (2018)

Příjemná oddechovka, u které si ještě procvičíte němčinu. Celý příběh je vtipný, poutavý, ale zároveň i uvěřitelný. Jediné, co mě zaskočilo byl konec, který se mě zdál už trošku přepísklý.

Vražda na jachtě (2019)

Dost mě na snímku vadilo, že zvláště ke konci se tam dost rychle nakupily mrtvoly, prostě tam přibývaly další a další a přišlo mně, že když už tam někoho zabili, tak to udělali tak rychle, že jste si toho snad ani ,,nevšimli" a snímek jel prostě dál. Další věc, která mě dost překvapila byla ta, že na na tuto dvojici jsem očekával mnohem víc gagů a to, co se zde objevovalo, mně přišlo doopravdy hodně málo. Upřímně jsem se na snímek podíval jen z toho důvodu, že jsem někde četl, jakou to má sledovanost.

Souboj s rodinou (2019)

Celkem kvalitně zpracovaný snímek, podložený občasným jemným humorem a navíc pokud je podle skutečné události, tak nemám moc co dodat....... Moc velcí fanoušci wrestlingu si jej ale asi moc neužijí, ale komu toto nevadí, tak by se mu měl snímek zamlouvat. Jinak výstupy Dwayne Johnsona byly opravdu dobře udělané a moc jsem se u nich bavil.

Boj o ředitelnu (2016) (seriál)

Když jsem uviděl první epizodu, tak jsem si říkal, že už není ani možné, jak mohou být někteří jedinci vyspělí, aby dokázali vytvořit takovou hovadinu. Ale řekl jsem si, že tomu ještě alespoň jednu epizodu věnuji, tak jsem se na ni podíval a ona byla kupodivu skoro na stejné ohodnocení jako první - tudíš odpad! Myslel jsem si, že se na seriál asi vykašlu, že takovou blbost doopravdy sledovat nebudu. Ale když jsem zjistil, že to má jen 18 epizod, a uvědomil jsem si, že se ještě nestalo, že bych se na něco nedodíval, tak jsem nakonec seriál sjel celý. Bylo to ale pořád na stejné úrovni jako začátek. Už jsem si myslel, že to bude 1. seriál, kterému dám úplný odpad, ale naštěstí v posledních 4 epizodách (ale až druhé série) se to rozjelo na takovou úroveň, že jsem se nemusel pořád chytat za hlavu a říkat si, kolik času jsem tímto vyplýtval. Sice tehdy to už nespadalo ani do žánru komedie, spíše to bylo nějaké drama/ akční nebo prostě něco podobného. Ostatně pro mě to nikdy nebyla komedie, protože tomu čemu by se tam normální člověk mohl zasmát je minimum, ostatní jsou jen blbé nadávky a to snad každých 30 vteřin. Jinak myšlenka, nebo aspoň doufám, že to měla být myšlenka díla, že člověk je pro úspěch schopen udělat hrozné věci (toto teda platí ale spíše na 1. sérii, druhá série ta už řešila něco jiného, pro mě daleko zajímavějšího atd.), je velmi zajímavá a myslím si, že se jim zde podařila pěkně vystihnout. Akorát některé věci, kterými se to zde projevovalo by bylo vhodné upravit a uvést trošku do něčeho více reálnějšího. Když si ale představím, že prakticky prvních 7 hodin je zbytečné podívané, až pak na zbylé 2 hodiny se dá celkem dívat, tak je to naprosto zbytečný seriál, u kterého lituji, že jsem se na něj začal dívat.

Into the Badlands (2015) (seriál)

!!!!!!! ASI TU BUDE PÁR SPOILERŮ A PÁR ÚVAH!!!!!! Právě jsem se dodíval na poslední díl 3 série, u kterého zůstal otevřený konec. Už jsem se začínal těšit na další sérii, ale v tom jsem si uvědomil, že jsem kdesi četl, že už 4. série nebude, že seriál zrušili. A říkám si cooo, proooč???? Doopravdy toto nesnáším, přece když vím, že na seriál nemám peníze, nebo jej musím prostě z nějakého důvodu ukončit, tak přece ten konec nějak zajímavě uzavřu, ano mohu si tam nechat nějaká malá zadní vrátka, kdyby se nakonec seriál podařilo vzkřísit, ale fakt nemůžu vystát, když to nechají tak volně otevřené!! (něco podobného jsem tento rok zažil také u Iron Fista). Minimálně ještě jedna epizoda by tady byla dobrá, aby se to nějak pořádně uzavřelo!! Na začátku seriálu jsem byl docela zmatený, nebylo tam podle mě dost dobře vysvětlené např.: co to vlastně Badlands je, kde se rozkládá, jaký je to vlastně svět atd. Ano, bylo tam sice na začátku takové malé povídání, ale to mě prostě nějak nestačilo. Až když jsem si pak přečetl pár článků, tak jsem konečně alespoň trošku pochopil co a jak. Celkově se to řekněme od 2. dílu 1. série rozjelo a začalo mě to celkem bavit. Příchod Bajiho v 2 sérii byl velkou výhodou, krásně to tam rozproudil. V první a druhé sérii se objevuje hlavní záporák, již jsem zapomněl jak se jmenuje, který byl fakt udělaný velmi dobře, řekl bych, že to byl dokonce nejlépe vymyšlený a zahraný záporák, kterého jsem kdy viděl (to jeho záporáctví se hlavně velice pěkně projevovalo v druhé sérii), mimochodem postava Pilgrama má k němu hodně daleko. Jinak další věc co se mě tam líbila, že vlastně některými chvilkami jsem ani nevěděl kdo je vlastně dobrý a kdo špatný a komu mám fandit. (toto se mě stalo snad poprvé u tohoto seriálu a teď něco podobného zažívám ve Hře o trůny - takže podle mě i něco takového naznačuje jistou kvalitu seriálu. Jinak, co se seriálu musí nutně pochválit, tak to jsou určitě bojové scény, ty mají výbornou choreografii, všechno je doopravdy velkolepé, někdy samozřejmě až moc - takže se to částmi zdá nereálné. Na některé pohyby se dalo časem zvyknout, ale některé fakt hodně divné byly fakt do očí bijící!! Dále jsou zde některé věci, které mě napadali v průběhu seriálu a nebyly tam buď vysvětleny nebo jsem jejich vysvětlení nepostřehl např. jak vlastně vznikl dar (mimochodem samotný dar mě dost připomíná schopnosti Iron Fista) - nemyslím teď jak se u člověka objeví - to tam je přenáší se dědičně, ale jak vlastně toto vzniklo na začátku?? To byla nějaká mutace u nějaké osoby a ta se začala postupně šířit nebo to bylo že nějací lidé experimentovali až vytvořili tady tuto mutaci - to by vysvětlovala vlastně svatyně nebo co to vlastně Pilgram našel. Ale to nás přivádí k další otázce, v jaké době se toto tedy odehrává, protože technologie a i třebas auta a tak jsou z doby něco jako dvacáté století, takže tehdy začaly ty války a pak se zrodilo Badlands?? Další co mně napadlo bylo, když se tedy dar přenáší dědičně, tak má to vliv třebas na sílu nebo tak, když oba rodiče mají dar, a když jej má jen jeden z nich, tak to dítě má pak sílu nějakou menší??? Když Baji dokázal stabilizovat např. tu zraněnou dívku nebo když uměl vypnout černooké, tak to přece v sobě musel mít nějaké jakože zbytky daru ne, jinak by to nedokázal, pokud ano, tak co všechno s tím ještě mohl dokázat, a to, že v sobě nějaké zbytky měl asi potvrzuje to když se schovával v té vaně před mnichy, kteří tam hledali s tím přístrojem, který zaznamenával dar. Další zajímavá věc, když tam jezdili někteří auty a motorkami, kde do nich brali benzin??? To Jako byly ještě nějaké zbytky od těch dávných dob a nebo se tam někde benzin vyráběl???. Další zajímavost je, že když na začátku M.K. se pořezal a dar se začal projevovat, tak ho neovládal prostě začal být agresivní atd. Pak ale ti, kteří přijali dar od Pilgrama, byli hned takový klidní a uměli se ovládat. Ano, nad seriálem mně to nutí přemýšlet, hledat tam zajímavosti, možná chyby atd. Nevím, jestli je to známka toho že seriál má nějaké díry neb je to známka toho, že mě seriál velmi zaujal. Na začátku jsem si myslel, že si konečně odpočinu od nějakých takových seriálů, kde je plno nějaké nepřirozené moci, pak jsem z rázu uvědomil, že mně to asi moc nevychází. Nakonec jsem ale rád, že jsem se na seriál dodíval. Sice mě po ohodnocení všech epizod vycházejí 4 hvězdičky, ale po pořádném uvážení toto nakonec přejdu a celkově seriálu udělím hvězd pět!!