• Fantasy

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Poslední dobou mě čím dál víc začínají zajímat takové polokomediální filmy se Sandlerem. Přijde mně, že většina jeho čistých komedií je tak šílená, že je to celkově pomalu ke zblbnutí, ale tady tyto komedie/ něco/ něco jsou zpracované poměrně kvalitně. Je zde zastoupen jak humor, tak i nějaká kvalitní myšlenka, která byla zmiňována určitě ještě i v lépe hodnocených filmech, ale také zde není úplně špatně zpracována.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nechápu, co na tom všichni vidíte. Začal jsem sledovat na popud kamaráda a myslel jsem si, že něco naivnějšího než Alf snad již neuvidím, ale zjevně jsem se spletl. Zatím jsem viděl jen 3 díly, ale pokud bych pokračoval dál, tak by určitě hodnocení postupně klesalo a klesalo. Doopravdy mě to zklamalo!! Fakt nevím, co na tom je tak zajímavého, kdž to má tak obrovské hodnocení. Chápu, že v té době, kdy to vzniklo, to mohlo doopravdy být něco extra, ale bohužel v dnešních podmínkách mně to nepřijde vůbec ale vůbec vtipné.....

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Chvílemi se zde sice vyskytovaly povedené momenty, ale jak už bohužel u českých filmů bývá, bylo jich velmi málo. Úplně bych vystřihnul úvodní scénu a konec bych viděl po scéně s hotelem (to další pokračování bylo již totiž naprosto zbytečné a trapné. Fakt nechápu, proč si tam ti dva jen tak sedli společně na schody a kecali atd.). Pokud by to končilo tam, kde jsem napsal, tak by to ode mne získalo určitě o něco lepší hodnocení. Obsazení bylo poměrně slušné a povedené, tomu se nedá moc vytknout. Ještě jsem moc nepochopil toho feťáka, chápu, že chtěli navodit určitou atmosféru toho místa, ale ten tam byl poměrně zbytečný a akorát to tam víc rušil než působil komediálně.

2 $ocky (2011) (seriál)

Poměrně vtipný seriál, který dokáže zaujmout i svým příběhem. Český dabing (se kterým jsem to viděl) se jim v tomto případě velmi povedl. Jediný problém vidím v tom, že vtipy se tam ve velkém točí pořád kolem Hanovy výšky, hnusném bistru, Carolin a sex, hnusný Oleg atd. a toto se omílá pořád dokola (občas mně to už lezlo i na nervy). Rozhodně je to jedna z těch lepších komedií, u které si nemusím zakrývat oči a bědovat proč jsem na to jen musel narazit.

Přátelé (1994) (seriál)

Tento seriál se dá popsat jen asi jedním slovem, které jej plně vystihuje - GENIÁLNÍ. Zajímavé je, že po všech 10 sérií si dokázal udržet stále velmi vysokou laťku - dokázal po celou dobu zaujmout, jak po stránce dějové, tak i po stránce humorní, kdy to není jen takový nijaký odfláklý humor o ničem, ale kvalitní prácička, o kterou se lidi, dle mého názoru, budou zajímat ještě po mnoho desítek let od vypuštění prvního dílu do světa.

Na střeše (2019)

Konečně zase jednou jeden z novějších českých filmů, který není děs, běs a hrůza. Jak si můžete přečíst v mém komentáři pod filmem Kolja, je mně až podivné, jak se v určitých momentech filmy podobají. Alois Švehlík roli zvládl doopravdy na jedničku, scénář byl také velmi dobrý (i když v některých momentech by to chtělo ještě chvilku nad vymýšlením scénáře prodloužit), vtip velmi dobrý, konec také uspokojivý. Nemám asi co víc dodat, asi ještě jen to, že Mádlova údajná cesta do Ameriky za poznáním se vyplatila a doufám, že budou následovat i další snímky podobné kvality, které budou úroveň českých filmů zvedat nejen v oblastech, které již ovládáme celkem slušně, nýbrž i v oblastech, ve kterých jsme jako v začarovaném kruhu.

Kolja (1996)

Fakt geniální film, asi jeden z nejlepších českých filmů tohoto druhu. Dobrý vtip, herci, hudba a všechno další podstatné. (jen taková malá poznámka na konec tohoto extra dlouhého, výstižného a z hlediska mého profilu velmi podstatného hodnocení: je až velmi nápadná podoba tohoto snímku filmu Na střeše, který vyšel asi v roce 2018. Sice rozhodně nepojednává přesně o tom samém, ale určité zjevné podobnosti jsou tam k vidění na první pohled.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Geniální film snažící se upozornit na určité rozporuplnosti ve věznicích. Doopravdy místo nejlepšího filmu na CSFD si zaslouží. Nevím, jak dlouho se na této příčce již drží (možná by správci CSFD mohli takovéto informace k těm svrchním příčkám nejlepší, nejhorších atd. filmů přidat), ale myslím si, že jej jen tak nic nepřekoná. Oba dva dva hlavní hrdinové jsou zde velmi dobře zahráni. A už jen začátek, kdy Morgan Freeman popisuje život ve věznici a své pocity ohledně postavy Tima Robinsona, je minimálně ohromně zajímavý a dokáže správně vrhnout do děje. Jen pak na konci mně zatčení těch dvou přišlo takové divné. Minimálně toho prvního zatkli dle toho, co jsem vypozoroval z filmu na základě ničeho - žádné důkazy pro to,co udělal neexistovaly. Ale toto je jen nepatrná drobnost, která na mém celkovém velmi kladném hodnocení již nic nezmění.

Hrátky s čertem (1956)

Pohádka má sice svůj svérázný styl a nikdy jsem ji moc nemusel, ale po té, co jsem ji měl možnost o Vánocích 2019 porovnat s další tvorbou z roku 2019 a tak podobně, tak jsem dospěl....... Zajímavý je zde sloh a projev, který oproti těm dnešním slátaninám je prostě excelentní. Co mně ale trošku zarazilo bylo to, že čerti tam po celou dobu provozovali různá všemožná kouzla, ale pak v pekle neudělali vůbec nic.

S tebou mě baví svět (1982)

Taková dnes již československá klasika, kterou když správně pochopíte, tak si ji velice užijete!