• Krátkometrážní

Lost Highway (1997)

Fyzická schizofrenie? Nevím... Po prvním shlédnutí vím jen tolik, že Patricia Arquette je bohyně, a že se mi to neuvěřitelně líbilo.

Profesionál (1981)

Scénář, herci a Morriconeho hudba - vše perfektní. Belmondo je jako Josselin Beaumont absolutně cool, ale přitom stále působí jako člověk z masa a kostí a i děj samotný je dost uvěřitelný. K tomu plejáda francouzských krásek + lahůdkový závěr... Zkrátka nechutně dobrý krimithriller ze staré školy.

Práskač a jeho kat (1984)

Minimalisticky pojatý snímek staví především na přesvědčivě zahraných rozdílných charakterech. Podpořený spoustou nádherných záběrů nezačne jen tak nudit, akorát závěr byl na můj vkus možná až moc nevýrazný... Hudební složka je více než obstojná - a to hlavně více prostoru zasluhující titulní melodie Erica Claptona. A ZAKÁZAL BYCH DABING.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série byla i přes svou zjevnou vykonstruovanost geniální, druhá si držela kvality předchozí až do své poloviny, kdy trochu zabsurdněla - což byla ale pouze slabá předzvěst sezóny třetí... Nyní je z Prison Breaku čistě konzumní zálěžitost, nějaký aspoň trochu uvěřitelný příběh je vedlejší, postavy prodělávají psychické i fyzické změny z hodiny na hodinu a vše je podpořeno hromadou logických nesmyslů v každém díle. Přes to všechno si to stále drží jakous takous formu a nemůžu jinak než se netěšit a zároveň se neobávat dalších dílu. Jen prosím fakt né těch sedm sérií!

Černá kočka (1981)

Což o to, hudební složka je naprosto perfektní, natočené je to poměrně zručně (jen těch záběrů na oči je trochu málo), ale ten scénář, bože ten scénář, to je jedna velká hluboká žumpa. Celkově vzato, je to fakt blbost, ale koukat se na to dá. Jednou.

Opilý anděl (1948)

V první polovině poutavý příběh zdoben překrásným kytarovým motivem začíná být s přibližujícím se koncem čím dál tím více zdlouhavý. V nerozšířené verzi chybí vysvětlení některých souvislostí (například doktorův alkoholismus zde zůstává prakticky nerozvinut), nicméně o hodinu déle bych to sledovat už asi nevydržel... Také upozorňuji, že DVD z LK má velice špatnou kvalitu zvuku, především všudypřítomný šum mi dost vadil.

Tenkrát v Americe (1984)

Sergio Leone, Robert De Niro a Ennio Morricone... Co bych jen mohl ještě chtít víc? Jenom šestihodinovou neprostříhanou verzi. A Mistr Leone by věděl proč (on sám navrhoval uvedení filmu ve dvou nebo třech dílech). Některé postavy a linie příběhu zde totiž nedostávají dostatek prostoru a zůstávají bohužel nezcela vysvětlené, což je zároveň jediný nedostatek tohoto jinak ohromujícího díla, který mi zatím brání v jeho zařazení do svého osobního top nejoblíbenějších... Pořád zůstává silný zážitek z jedinečně drsného příběhu a ukázka dokonalosti filmařského umění.

Obřad (1995)

Neuvěřitelný příběh ukazujíc nenávist, prostoduchost a schopnost ovlivňovat druhé. Krásně natočené, žádný záběr zbytečný, každá scéna má ve výsledku svůj smysl. Je zde výborně zachycen morální přerod hlavní hrdinky a její postupné sepínání se se svou přítelkyní... Závěrečná pointa je brilantní a v absolutním hodnocení mě jen utvrdila.

Stopař (1986)

Hodně nepředvídatelné + skvělá atmosféra. Harmonova režie je perfektní, některé scény (hlavně ta ve vězení) mi připadaly skoro až kubrickovsky dokonalé - o to víc se divím, že nenatočil poté už nic srovnatelné kvality. Jedinou vadou na kráse je neuvěřitelně vykonstruovaný scénář, za který musím hodnotit níže, nicméně je to přesně mezi 4 a 5...

Dokonalá vražda (1998)

Výborný krimithriller. Zezačátku jsem se bál, že půjde jen o lacinou předělávku Hitchcockovy Vraždy na objednávku, ale rád jsem se zmýlil - tento film je na podobné úrovni... Chytře propracovaný scénář, ve kterém není nouze o všemožné zvraty, které přitom působí nenásilně a přirozeně. Znalé Poirota potěší David Suchet v roli (doufám) francouzského detektiva :). To, co sráží pátou hvězdičku, je bohužel zbrkle utnutý a nikterak originální konec.