Ohnivé vozy (1981)

Poměrně nezvyklý sportovní film, který se kromě klasického směřování k finálnímu olympijskému souboji, snaží také nakousnout řadu témat své doby. Navíc je zajímavé vidět, jak vypadala příprava a vybavení olympioniků před sto lety. Právě snaha věnovat se (nešikovně) i řadě mimosportovních témat ale vede k dějové roztříštěnosti, rozvleklosti a chvílemi i nudě. V hlavě tak na konci zůstává jen jedna výrazná melodie Vangelise. 5.7.2022 - ČSFD 76% / 71% IMDb

Párty Hárd (2019)

70% Jsem lehce znechucený, ale zároveň dobře pobavený. Jedná se sice o klasickou teenagerskou komedii, takže pro sprostotu, nechutnosti a trapnosti se tu nejde daleko. Navíc je vidět, že tvorba probíhala v poloamatérských podmínkách. Na druhou stranu je tu ale překvapivě skvělá gradace směr bizarní finální párty. Tu je prostě potřeba vidět. Ale pozor, nic pro citlivé povahy.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

50% Oceňuji reflexi současné internetové nenávisti, která se bohužel někdy přelévá i do ulic. A komu nic neříkají trollí farmy a možnosti využití falešných účtů na sociálních sítích a v PC hrách, tak bude možná až šokován. Velký problém mám ale se scénářem. Příběh jednoho ambiciózního mladého manipulátora je příliš velký konstrukt na to, abych mu mohl věřit. 10.6.2022 - ČSFD 82% / 71% IMDb

Knoflíkáři (1997)

70% Jedna srpnová noc a šest zajímavě propojených, různě v čase poskládaných, bizarních povídek. Většinou jde spíš o úsměvné než vyloženě vtipné povídky, ale párkrát v nich také dokáže úsměv pěkně rychle zamrznout. Sympatický, nadčasový film. Že by mě ale vyloženě nadchnul, to zase ne. 23.4.2022 - ČSFD 80% / 74% IMDb

Cesta za smířením (2021)

Snaží se to být promyšlenou černohumornou vyvražďovačkou, ale nějak tomu chybí švih a údernost. Trochu zábavné a napínavé to začne být až ve chvíli, kdy se chataři konečně dostanou k použití zbraní. Přesto si časem asi budu pamatovat pouze drobné rýpnutí do dnešního trendu rasově rozmanitého castingu. 20.4.2022 - ČSFD 77% / 69% IMDb

Válka zítřka (2021)

Slibný rozjezd se sympatickým taťkou, občasným vtípkem a napětím kam se to ohrožení lidstva emzáky asi vyvine. Bohužel postupem času je sice vidět, že producenti dali hodně peněz na tvorbu počítačové akce, ale na scénáristovi a režisérovi asi pošetřili. Nic, co bych už v minulosti někde neviděl. Obzvlášť poslední půlhodina je už čirá béčková zoufalost.

Ulička přízraků (2021)

Pěkná Art Deco výprava, ale to dvou a půl hodinové čekání na očekávatelný konec je otravné. K čemu je kopa kvalitních herců, když se jen musí tupě posouvat po scénáristově šachovnici?

Boží ruka (2021)

Několik zlomových měsíců v životě Fabietta, respektive Paola Sorrentina neboli autobiografie, kterou si režisér evidentně natočil hlavně pro sebe. Co je významné pro Sorrentina, to ale nemusí být až tak zajímavé pro diváka. Více než zrod jednoho režiséra mě spíš zaujala živoucí atmosféra Neapole osmdesátých let. Slunce, moře, omšelé památky, veselé rodinné sešlosti, krásné ženy, fotbal… Už jen pro ni stojí film za vidění.

Miluj svého robota (2021)

Nepřekvapivá komorní romance mezi vědkyní a robotem, která mohla být o fous uvěřitelnější a emotivnější a na kterou si za pár dnů asi nevzpomenu. Nicméně chybí tu klasická klišé, je tu pár vtipných míst i míst na zamyšlenou a vše doprovází pohodový hudební podkres, takže za vidění stojí.

Síla psa (2021)

Levná a těžko uvěřitelná báchorka, která je natočená stylem, jako by šlo o těžké existenciální drama. Navíc studená jak psí čumák. Ideální sběrač filmových cen. Oscarová nominace v kategoriích latentní homosexualita, režisérka a umění.