Muž z Acapulca (1973)

70% Energický Belmondo, krásná Bisset a několik vtipných scének zajišťují dostatek zábavy i po mnoha letech. Přesto zaokrouhluji dolu, protože pocitově to má o půl hodiny víc a námět měl potenciál rozvinout příběh spisovatele mnohem dál… 23.10.2021 - ČSFD 85% / 72% IMDb

Zátopek (2021)

Jako bych si odškrtával ze seznamu Zátopkových životních událostí. Pěkně jednu po druhé, ale bez toho, aby ve mně některá z nich vzbudila větší zájem. Příjemně mě překvapil pouze Neužil a kvalita výpravy. PS: Kupodivu jsem byl v kině asi nejmladší, a to nejsem nejmladší.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Jednoduchá, neoriginální kravinka ze světa her, která mě ale dostala svou hravostí a nadšenou postavičkou Reynoldse. Výborná oddechová zábava.

Země nomádů (2020)

Frances si to za decentního klavírního doprovodu bezkonfliktně štráduje Amerikou a po různu pracuje, promlouvá s dalšími nomády, dělá běžné denní úkony a párkrát odmítá nabídky na usazení se. Odhaduji, že jsem se měl asi dojmout, nadchnout nebo se pohoršit nad sociální nespravedlností. Nestalo se. Hlavního Oskara bych filmu nedal. Nicméně chápu, že v Americe asi rezonuje víc.

Obyčejní lidé (1980)

Buď jsem byl jen ve správné náladě a hladový po něčem podobném nebo jde o skvěle napsané a zahrané psychologické drama. A také nadčasové, emotivní a důležité. 18.9.2021 - ČSFD 82% / 77% IMDb

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Ona si je jistá, že se k sobě hodí, ale on by si ji ještě rád trochu otestoval, a tak vyrazí na několikadenní cestu, kde se „překvapivě“ každý den jeho představy totálně zbortí pod tíhou její bezprostřednosti… Slibný námět s vynikající hereckou dvojicí, který mě ale ve výsledku moc nepobavil. Spíš nudil.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

50% Najde se tu pár sympatických postav a pár vtipných scének, ale táhne se to jako smrad a vyznívá to celé do ztracena. Vlastně to není ani plnohodnotná komedie ani nějaká reflexe středního věku. Jen se to o tohle všechno neúspěšně snaží.

Léto s kovbojem (1976)

70% Možná se to už na rok 2021 chvílemi trochu táhne a za břicho se u toho asi nikdo popadat nebude. Nicméně stále jde o příjemně oddychovou a pozitivní vesnickou romanci s několika sympatickými postavami/herci.

Road Trip (2000)

70% Klasická teen komedie přelomu století, takže s dějem na okrasu a jednoduchým, levným humorem. Spojení několika podivínských postav s řadou více či méně šokujících scének tady ale nějakým zázrakem funguje stále skvěle. Chtě nechtě jsem se musel většinu času přiblble usmívat, a to i cca po 20 letech od prvního vidění. Blbina, ale zábavná. 6.9.2021 - ČSFD 65% / 64% IMDb

Rozhněvaný muž (2021)

Pomsta tentokrát v ultra vážném, realistickém a temném balení. Něco takového bych čekal spíš od Nolana než Ritchieho. Kromě nezvyklé finální deprese, kterou oceňuji a kvalitního řemesla toho ale jinak moc nenabízí. Statham je kožený, akce je tu poskrovnu a zbytečné skákání v čase jen maskuje triviální dějovou kostru…