Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

70% Nejsem si jistý jak moc jde o chtěné béčko. Vlastně brát ten film vážně, měl bych toho ke kritizování poměrně dost. Jenže to snad ani nejde už jen kvůli neuvěřitelným postavičkám Kozuba a Magnuska. Na české poměry překvapivě nestředněproudá a přesto v některých ohledech moderní béčková zábava pro mladší ročníky.

Sebevražedný oddíl (2021)

50% Křečovitá snaha o stylovou, vtipnou a brutální komixárnu, která ale dojíždí na slabý scénář i režii. Zasmál jsem se asi dvakrát, ale nespočetněkrát se musel ptát, kde jsem tohle už viděl, jaký smysl tady měla ta brutalita nebo proč je ta scéna tak dlouhá? Nakonec největší předností této unylé komixárny je, že téměř nenudí.

Orel Eddie (2016)

Máte rádi hřejivé pohádky o vytrvalosti lidské vůle a neradi u filmů přemýšlíte? Tak to můžu tento snímek doporučit. Vlastně sám o sobě by si čistě pocitově možná zasloužil čtyři hvězdy, jenže to bych si nesměl zase přečíst sekci Zajímavosti a nemít teď pocit, že mě tvůrci oklamali. Jasně, životopisné filmy nemusí být vždy ve všem podle pravdy (a proto je moc nemusím), ale pokud i reálný Eddie tvrdí, že je tak 5% filmu pravda nebo zjistím, že postava Jackmana nikdy neexistovala, tak to ten původně pozitivní pocit rychle mizí. 13.8.2021 - ČSFD 81% / 74% IMDb

Coach Carter (2005)

50% Musí se ocenit snaha ukázat, k čemu vedou všechny ty úlevy talentovaným sportovcům. A také že příběh docela odsýpá a Samuel zase vládne. To ale nic nemění na tom, že je to strašlivě nepřekvapivá šablona, na kterou si už zítra asi nevzpomenu. 30.7.2021 - ČSFD 81% / 73% IMDb

Truman Show (1998)

70% Dobrý námět s pár místy na zamyšlenou, dobře natočený, ale nedokážu si představit, že by mohla podobná reality-show z etického hlediska vůbec existovat. Možná kdyby se odehrávala v jiné realitě? 29.7.2021 - ČSFD 87% / 81% IMDb

Neřízená střela (2010)

Kecal bych, že se tu není párkrát čemu zasmát. Pokud ale své oblíbené herečce téměř přeju, aby se nedožila konce, tak je něco špatně… Otravná nuda. 25.7.2021 - ČSFD 74% / 68% IMDb

Můj soused zabiják (2000)

70% Spíš úsměvná, pohodová a lehce přestřelená kriminálka než nějaká třeskutě vtipná komedie, ve které mě bavila roztomile nadšená Amanda Peet, jako vždy charismatický Willis a krásné oči Natashy. Moc mě ale nebavil Perryho „Chandler“ a některé scénáristické zkratky… 24.7.2021 - ČSFD 72% / 67% IMDb

Copak je to za vojáka... (1987)

V podstatě propagandistické video Československé armády aneb kluci pojďte k nám. Čeká vás tu dobrodružství, kamarádi a obdiv žen. Pokud ale člověk přistoupí na pravidla hry a ignoruje, že realita byla asi jiná, čekají na něho dvě třetiny vyplněné docela akční a zábavnou vojenskou bojovou hrou. Škoda, že tu není i nějaký silnější příběh a zbytek filmu nestojí za řeč.

Tiché místo: Část II (2020)

Ve dvojce se vydala rodinka na nebezpečnou cestu, a navíc se rozdělila, takže není o napínavé situace nouze a díky nim docela šlape. Bohužel ale kromě nich nenabízí oproti jedničce nic navíc a konec je pro mě neuspokojující. Jako by přímo navazoval na existující trojku. Jestli ta teď nevznikne, tak je dvojka jen výkřik do prázdna.

Nikdo (2021)

50% Variace na Johna Wicka takže tupá, mírně zdlouhavá bojovka nebo spíš střílečka, která ale nedokáže nabídnout podobnou bojovou vytříbenost/originalitu či stylový vizuál a atmosféru. Má jen méně prkenného páprdu v hlavní roli a pokouší se trochu víc zaujmout hudbou. Nic strašného, ale ani zapamatovatelného.