Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

70% Třetí epizoda je jedinou ze tří, která ve mně chvílema dokázala vzbudit i nějaké emoce a větší zájem o děj vzhledem k několika zvratům, významným pro celou sérii. A dokázala dobře navnadit na čtyřku. Rozhodnutí Anakina jsou ale možná až příliš uspěchaná a akce a efekty nedokáží stejně jako v minulých dílech ničím překvapit. PS: Po vidění staré trilogie musím ocenit, že ta nová nabízí mnohem víc informací ze světa SW a nebojí se jemně zabrousit i do politiky. Vlastně se mi možná líbí víc než ta původní. (27.12.2020 – ČSFD 87% / 75% IMDB)

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Zpětně vzato mi přijde druhá epizoda téměř zbytečná nebo přinejmenším zbytečně dlouhá na to jak málo je tu událostí významných pro celou sérii. S tragickým scénářem a jednou z nejhorších romancí, jakou jsem kdy ve filmu viděl. Zakončená únavným digifestem, který ale jediný chvílema zaujme. Jen nechápu proč tak dlouhým, když je jasné, kdo musí přežít. (27.12.2020 – ČSFD 80% / 65% IMDB)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

První epizoda je zajímavá v objasňování původu některých postav z původní trilogie nebo sebevědomými Jedii. Hlavně charismatický Neeson je tu tahoun. To je ale asi tak všechno. Příběh je podaný mechanicky a bez emocí a plný dnes již ošklivé počítačové grafiky. PS: Zaráží mě výtky k infantilnosti, když celou ep.4 se dětsky propípává R2-D2 a nemalou část ep.6 obsadili nějací „roztomiloučcí“ medvídci. (27.12.2020 – ČSFD 79% / 65% IMDB)

Hugo a jeho velký objev (2011)

70% Čekal jsem rodinný film pro děti, ale nakonec se z toho vyklubala spíš velká, srdečná pocta začátkům filmového průmyslu, kterou naopak děti možná ještě chápat nebudou. Takže příjemné překvapení. Škoda jen, že první půlhodina je nudná kamerová exhibice (asi kvůli 3D), že je hlavní hrdina nesympatická "holčička", že tu nefungují vedlejší postavy a že výprava působí podivně uměle.

VALL-I (2008)

70% Docela zábavný animák na úrovni grotesky. Děti musí být z těch roztomilých robůtků nadšené. Dolů ho ale v mých očích sráží pitomý eko agitační příběh a okoukaná robo romance.

Chytrolíni (2020) (seriál)

Škoda, že první série bude asi i poslední. Nejde sice o třeskutě vtipný sitcom, chybí tu nějaký vývoj a Biggs s Lawson mi k sobě moc nesedí, ale výborně zahrané dětské postavy jsou něco jako tři různí, ne tak autističtí Sheldoni (z BBT) a jedna malá Penny, takže občas dokáží překvapit. Slušná oddychovka, která měla potenciál se ještě rozvinout...

Po krk v extázi (2004)

Další britská gangsterka plná postav a zvratů, které ale chybí výraznější styl, tempo nebo humor. S hlavní postavou, které chybí kromě jména a minulosti i charakter.

Tenet (2020)

Dalo by se už říci klasický Nolan. Opět zajímavý námět a opět rychlé tempo vyprávění. Bohužel ale také zase Nolan, vyžadující soustředěného diváka, aniž by na konci nabízel (opět) adekvátní odměnu kromě únavy. Ohraná záchrana světa mi byla ke konci už ukradená a hromada možností rozebírat smysl zdejších hrátek s časem neberu jako odměnu. Neboli k čemu je "James Bond", hrající si s časem, když o něm a postavách okolo něho skoro nic nevím, a tak mi jsou ukradení? Pro mě sice zajímavý, ale příliš studený a neosobní film.

Woodstock: festival jedné generace (2019)

(82min.) Stačí nechtěně udělat festival zdarma a legenda je na světě... Ale vážně. Woodstock pro mě byl jen název jedné často zmiňované akce plné hipíků. Díky tomuto dokumentu plného kvalitních dobových záznamů a vyjádření pamětníků všech zúčastněných stran, mám konečně docela jasnou představu, proč se stal Woodstock, který se vlastně nekonal ve Woodstocku, legendární. A skoro až zamrazí, jak velkým průšvihem to mohlo skončit vzhledem k množství lidí a nedostatku času na pořádnou přípravu festivalu.

Medvěd (1988)

Přiznám se nebýt film v Top100 databáze, tak ho obejdu obloukem. A mé tušení bylo správné. Sice tu máme pěknou krajinu a pěkně "hrající" medvědy, ale jinak je to jako koukat na dokument, ale bez chytrého komentáře. Oproti dokumentu jsou tady navíc akorát snové scény medvíděte a naopak brutalita soubojů zvířat v přírodě je jen naznačená, ale pořád nic pro děti. A "příběh" je nepřírodně sladký, dětský. Takže vlastně nevím, pro koho byla takhle slaďoučká nuda natočená.