Iron Man (2008)

70% Po 11 letech od premiéry a se znalostí novější, "realističtější" komiksové tvorby bratří Russo musím mírně v hodnocení ubrat. První Iron Man je z dnešního pohledu možná až moc dětinsky naivní až přiblblý a akcí už také neoslní. Naštěstí ale stále neztratil schopnost probudit ve mě v pár scénách nadšené děcko plus je s ním často sranda a to se cení.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Překvapivě i dnes (2019) docela koukatelné, pominu-li ty rozvodové a potratové komise, stavění doktorů do pozice Bohů, se kterými se nediskutuje nebo podivně skokový vývoj některých postav. Tedy pokud se k Nemocnici přistupuje jako k nenáročnému televiznímu úniku od všední reality. Přesto nebýt několika výborně napsaných dialogů, hodnotím hůř. PS: Je poměrně frustrující si uvědomit, že většinu z vybudovaného v první sérii ta druhá zboří. Lepší se proto dvojce vyhnout.

Cesta do pravěku (1955)

Překvapivě Cesta do pravěku dnes (2019) působí zastarale spíš svým rozvleklým způsobem vyprávění než samotnými triky. Stále si ale dokážu představit, pustit film dítěti na prvním stupni základní školy. Nenápadná edukativnost filmu může fungovat i dnes. Ve své době to ale musela být bomba.

Kolja (1996)

50% Perfektní hudební doprovod a dnes už také dobrá připomínka té "skvělé" předrevoluční doby, ale jinak je Kolja tak racionálně poskládaný, chtěně milý film, až mě nechává chladným... 16.4.2019 - ČSFD 86% / 78% IMDB.

Čas probuzení (1990)

Malý milý filmík kterak jeden usilovný doktůrek na chvíli probudil pár pacientů, který by nás měl (zase) inspirovat k žití naplno. Mnou ale jen tak prošuměl... 14.4.2019 - ČSFD 87% / 78% IMDB.

Everest (2015)

70% Nic výjimečného nebo nezapomenutelného, ale za ocenění stojí, že samotný výstup a sestup z Everestu mě dokázal napnout a pohltit jako už dlouho žádný film. Jen dobře, že jsem o této skutečné výpravě dopředu nic nevěděl. Velmi dobrá atrakce na jedno použití. PS: Dabing nic moc.

Horší už to nebude (2006)

Motivační, mírně naivní pohodovka, vtipná jen tak zlehka, u které si dlouhodobě nepamatuji konec. Přesto ji mám rád. Originální námět se tu snoubí s příjemnou hudbou (objevil jsem si tu Spoon), výbornými herci nebo vkusným výběrem lokací. PS: Snesitelné i s dabingem. 15.9.2023 - ČSFD 79% / 75% IMDb.

Crash (2004)

70% Složitě natočený a přitom jednoduchý film o předsudcích, rasismu a světě co není černobílý. S několika silnými scénami s výborně vybranou hudbou. Obecně řemeslná stránka a atmosféra filmu jsou perfektní. Nelze se ale zbavit lehké pachuti vykonstruovanosti a pocitu moc malého hřiště pro tolik postav.

Karl Lagerfeld, osamělý král (2008) (TV film)

Dokument pro ty, co už Karlův životopis prakticky znají a zajímá je jeho vlastní pohled na sebe a svou práci. Některé jeho výroky jsem totiž pochopil až po pročtení encyklopedie. Také dokument, který většinu času nechá mluvit pouze Karla. Jen občas se objeví krátký doplňující komentář. A to mi nestačí... Mimochodem v dětství matka Karla nechtěně naučila vyjádřit se dřív, než stihla odejít z místnosti, takže je docela náročné pobrat všechny jeho myšlenky vzhledem k rychlosti mluvy.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

70% Linie směřující k emotivní tečce za celou trilogií je fajn, ale sám o sobě nemá třetí drak moc co nabídnout. Záporák je tu do počtu a vtipu je málo. 3D fajn, ale obešel bych se bez něho a dabing jakž takž jde.