Škola základ života (1938)

70% I po mnoha letech jde překvapivě o docela vtipnou a příjemně pozitivně laděnou veselohru, i když jen poslepovanou z několika studentských epizod. V některých ohledech dokonce nadčasovou. Vadily mi ale černobílé, šablonovité postavy a zakončení, které je jak z naivního budovatelského škváru.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

70% Přílepek k trojce, ve kterém se trochu zbytečně znovu otevírá a posouvá Woodyho příběh a zase hračky cestují. I tak jde stále o milý a zábavný příběh, ke konci ale už moc překombinovaný až úmorný (několik návratů do starožitnictví). Nejsem si jistý, jestli bych ještě chtěl vznik pětky.

Krvavá nevěsta (2019)

Že nejde o nervy drásající horor mi až tak nevadí. Horší je, že se šetří i vtipem. Celkově tak jde o tuctovou vyvražďovačku ve jménu satana na jedno použití. Čekal jsem mnohem víc srandy...

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Konečně po mnoha letech Tarantinovka bez rozdělení do kapitol a kolovrátku kecy, masakr, kecy. Stále ale s do sebe zahleděným autorem. Ze tří čtvrtin filmu mám proto smíšené pocity. Závěr ale vystřeluje tuhle blbinku při alespoň základní znalosti historického kontextu o stupeň výš. Nejlepší o něm nic dopředu nevědět. PS: Třešničkou je jedna mezititulková scéna.

Pomáda (1978)

70% Naprosto jalový "příběh" o ničem, kterému ale hodně pomáhá několik legendárních songů (mezi několika průměrnými), pozitivní nálada a charismatická ústřední dvojice.

Slunovrat (2019)

70% V jádru klasická vyvražďovačka americké omladiny, míchnutá vyrovnáváním se s nefunkčním vztahem a osobní tragédií hlavní hrdinky. Jenže pojatá hodně nezvykle až umělecky. Bizarní, párkrát brutální, poutavá, zneklidňující i vtipná. Rozumově nic, co by do druhého dne zmizelo z hlavy. O to větší škoda, že nefunguje o trochu lépe jako celek. Výsledný pocit je lehce zapomenutelný.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Poslední půlhodina je skvělá. Akční, napínavá i dojemná a titulkové scénky vtipné. Bohužel vše předtím je výrazně horší. Moc mě nebavilo, že je potřetí použitý víceméně koncept roadmovie. Také vtipu od minule ubylo, tempo je pomalejší a podkresová hudba je přímo tragická. Takže škoda, že není trojka vyrovnanější.

John Wick 3 (2019)

Stále mě baví pohybovat se v propracovaném světě nájemných vrahů a víceméně i akce, která je tentokrát lépe dávkovaná. Odminule se ale mírně ubralo na atmosféře lokalit a souboje překvapí jen výjimečně. Nemluvě o jejich viditelnější secvičenosti, jdoucí často proti logice. A co mě mrzí ze všeho nejvíc, tak to je možná ještě tupější příběh než dříve, který opět nejde vůbec pod povrch. Klidně bych oželel několik minut boje, jen abych se třeba dozvěděl něco víc z Wickovy minulosti. Takže jen další lehce zapomenutelný výplach.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

90% Nejen že má dvojka oproti jedničce i dnes (2019) koukatelnou animaci, ale je i mnohem vtipnější a šikovně čerpá z minulosti. A hlavně i když je příběhem opět dětsky jednoduchá, tak tentokrát se mnohem víc snaží uspokojit i dospělé. Skoro si až říkám, jestli to není lepší film pro dospělé než pro děti. Aneb jeden z těch výjimečných případů, kdy dvojka překonala předchůdce.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Kdysi šlo možná o technickou revoluci, ale dnes (2019) je už vizuál viditelně zastaralý. Hračky ještě ujdou, ale lidé jsou tu už odpudivé karikatury. Příběh času odolal lépe, nicméně pro svou jednoduchost a otravnost některých postaviček ho lze doporučit spíš jen dětem nebo jen jako přípravu na povedenější dvojku. Celkově milé, nápadité a lehce zapomenutelné. PS: Kdo moc nemusí kvičivý zpěv Pavla Bobka, bude v dabované verzi párkrát trpět. Originální znění je lepší volba.