Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

V devětatřicátém bych tento film pochopil, jako pětatřicátý nejlepší na Csfd, ale nyní? Párkrát jsem se pousmál, ale jinak je to čistě dobová záležitost pro pamětníky. A ty půlminutové záběry píšících profesorů do knih si od teď budu večer pouštět namísto počítání oveček.

Rozpolcený (2016)

Dobrý nápad, áčkově natočený, ale nějak se nemůžu zbavit na patře pachuti chtěnosti a béčkovosti. Musím hodně zpětně přemýšlet, proč si vlastně holky zasloužily uvěznit a proč se některé věci děly tak, jak se děly, pominu-li, že to tak prostě Shyamalan chtěl.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Po technické stránce skvělý film, dalo by se říci až nečesky. Jenže jako samotná Olga, i její okolí je až nepřirozeně chladné (proč?) a pak je pro mě výsledek těžko pochopitelný. Respektive na konci jsem Olze nerozuměl o moc víc než když jsem si o ní přečetl v encyklopedii. A dát do role podivínky celkem pěknou a sympatickou herečku?

Paterson (2016)

Skvělý film pro intelektuální rozbory a milovníky básniček. Mně se líbila jeho pomalost, občasný lehký vtípek a ta absolutní, utopistická partnerská podpora mezi Patersonem a jeho ženou je hezká představa. Jenže za srdce mě nechytnul a bezdějovost asi také není pro každého...

Kapverdy, kreolské souostroví (2013) (TV film)

Fajn pro hrubý náhled na "zelený mys", ale 52min. je prostě málo. Vše je rychlé, zhuštěné, z nějakého důvodu jsou některé ostrovy vynechané a občas jsem si nebyl jistý, mluví-li průvodce obecně nebo konkrétně o nějakém z ostrovů.

Proč právě on? (2016)

50% Nevím, jestli za to mohla moje unavená, netečná hlava nebo skvělý Franco či ještě něco jiného. Každopádně překvapivě mi moc nevadil ani ohraný příběh, ani primitivní vtipy libující si ve sprostostech a nějak mě chytla pozitivní atmosféra a uvolněnost filmu.

Pasažéři (2016)

70% Dosti povrchní, romantická vesmírná limonáda, u které jsem si na konci říkal: A to je všechno? To byl první díl předčasně zaříznutého seriálu? Přesto film čistě jako popkornovou záležitost doporučuji. Ústřední dvojice je sympatická, výbava a fungování vesmírné lodi je snem každého potenciálního meziplanetárního cestovatele a překvapivě je jí věnováno poměrně dost prostoru a třešničkou na dortu je pro mě vypiplaný design interiérů.

Lví král (1994)

Děti to možná uvidí jinak, ale pro mě je příběh klasický, prostý, až to není hezké a ty zbytečně vložené písničky mě nudily, takže samotným dospělým bych film moc nedoporučoval.

Anděl Páně 2 (2016)

50% Překvapivě kvalitní výprava, pár vtipných výměn ústřední dvojice a po nedávno viděném tupém Mrazíkovi si nemůžu vyloženě stěžovat ani na příběh. Ani hodně pozitivní závěr mi ale nedal zapomenout, jak se hlavně první polovina v-l-e-k-l-a, jak se šetřilo vtipem, jak mi někteří herci ve svých rolích vadili, jak tomu chyběly překvapivé nápady a silnější atmosféra. Kéž by z celého filmu sršelo stejné množství radosti, jako z několika scén obcházení dětí trojicí napravitelů.

Mrazík (1964)

Tohle bych každý rok vidět nemohl. Příběh, jestli se to dá tak nazvat, je nudný a jemně řečeno pitomý. Několik scének mě ale i po letech srdečně rozesmálo. Možná párkrát aniž by to tvůrci zamýšleli, takže se nebudu v budoucnu bránit opakování. Tak za dvacet let :-)